OKEx Korea zamyka się 7 kwietnia #AML

OKEx Korea zostanie zamknięty w przyszłym miesiącu. W swoim komunikacie południowokoreański oddział globalnej cyfrowej wymiany walut zażądał, aby wszyscy jego użytkownicy wycofali swoje zasoby przed 7 kwietnia. OKEx Korea działa na rynku zdominowanym przez dwie lokalne potęgi – Bithumb i Upbit. W ciągu ostatnich 24 godzin giełda przetworzyła tylko 1,3 miliona dolarów wolumenu obrotu. Dla porównania, Upbit i Bithumb przetworzyły odpowiednio 12 miliardów dolarów i 2,1 miliarda dolarów.

OKEx Korea, podobnie jak inne małe lokalne giełdy, przetrwała dzięki udostępnianiu ksiąg zamówień z giełdami międzynarodowymi. Jednak zmieniona ustawa o raportach transakcji finansowych zabrania tego, stwierdzając: „Dostawcy kryptowalut mogą nie zezwalać klientom na handel z klientami innych dostawców kryptowalut w ramach sojuszy”. Ustawa objęła już kolejny lokalny oddział międzynarodowej giełdy w Binance Korea, który został zamknięty w grudniu, zaledwie osiem miesięcy po uruchomieniu. Ustawa wymaga również, aby wszystkie giełdy konfigurowały weryfikację prawdziwego nazwiska dla wszystkich wpłat i wypłat w zatwierdzonym banku. Okazało się to również wyzwaniem dla mniejszych giełd. Rzecznik OKEx Korea powiedział innemu punktowi sprzedaży: „Do tej pory większość naszych usług świadczyliśmy na podjazdach bez dokumentów, ale nawiązanie partnerstwa bankowego w zakresie rachunków na prawdziwe nazwisko jest naprawdę poza zasięgiem”.

Rzecznik dodał: „Z trudem uzyskaliśmy certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji i konto wirtualne [czyli konto bankowe, którego obecnie wymaga giełda]. Jako spółka joint venture z OKEx.com, trudno było zdecydować, ale nie mieliśmy innego wyjścia ”. Ostatecznie, po rozważeniu wszystkich zmian, jakie musiałaby wprowadzić, aby dostosować się do Ustawy, OKEx Korea zdecydowała, że ​​nie będzie to wykonalne. „Oprócz kilku innych czynników, faktyczne zyski z naszej koreańskiej działalności nie sumują się zbytnio, więc zdecydowaliśmy się ograniczyć nasze straty” – podsumował rzecznik.

Wszystkie oczy skierowane są na Huobi Korea, jedyny lokalny oddział globalnej giełdy, który nadal działa w Korei po wyjściu Binance i OKEx. Jednak w przeciwieństwie do dwóch pozostałych, Huobi Korea prosperuje i notuje znacznie wyższe obroty. W czasie prasowym w ciągu ostatnich 24 godzin przetworzył 123 miliony dolarów. Chociaż nadal jest to znacznie poniżej 7,4 miliarda dolarów przetworzonych przez spółkę macierzystą Huobi Global, nadal jest znacznie wyższe niż u rywali.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/okex-korea-to-shut-down-on-april-7-cites-new-aml-rules/



Author: BitcoinSV.pl
CEO