Cyfrowy juan w Chinach będzie prywatny, ale nie anonimowy: lider CBDC

Cyfrowy juan w Chinach zapewni swoim użytkownikom prywatność, ale nie będzie anonimowy, według wysokiego urzędnika z Ludowego Banku Chin. Kontrolowana anonimowość ochroni cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) przed wykorzystaniem przez przestępców i zapewni bankowi możliwość śledzenia wszystkich płatności dokonywanych przez użytkowników. Mu Changchun, dyrektor Instytutu Badań nad Cyfrową Walutą w PBoC, przemawiał niedawno na forum, na którym po raz pierwszy zgłębił możliwości prywatności nadchodzącego cyfrowego juana. Jak donosi państwowa gazeta STCN, PBoC doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych z praniem pieniędzy, jakie stwarza cyfrowy juan, i jest gotowa udaremnić takie wykorzystanie.

Changchun zwrócił uwagę, że kontrolowana anonimowość będzie jedną z definiujących cech cyfrowego juana. Zapewni społeczeństwu rozsądną anonimową transakcję i ochroni ich dane osobowe. Z drugiej strony pozwoli to organowi nadzorującemu na monitorowanie prania pieniędzy, finansowania terroryzmu, uchylania się od płacenia podatków i innych przestępstw finansowych. „Anonimowość cyfrowej waluty banku centralnego to ograniczona anonimowość w kontekście kontrolowanego ryzyka. Całkowicie anonimowa waluta cyfrowa banku centralnego nie jest możliwa. Projekty CBDC, które nie mogą spełnić wymogów przeciwdziałania praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu i unikaniu płacenia podatków, będą zawetowane ”- zaznaczył. Przedstawiciel banku centralnego zwrócił uwagę, że wszystkie popularne metody płatności w Chinach, czy to WeChat Pay, Alipay czy karty kredytowe, są powiązane z kontem bankowym użytkownika.

Jednak waluta cyfrowa wspierana przez państwo pozwoli na nieco większą anonimowość niż te metody w przypadku mniejszych transakcji. PBoC pozwoli użytkownikom na dokonywanie transakcji na niewielkie kwoty bez gromadzenia obszernych danych KYC, a użytkownicy będą wymagać jedynie numerów telefonów komórkowych. Limity transakcyjne w takich przypadkach będą niskie i ograniczone do bieżących płatności. „Jeśli chcesz dokonywać dużych płatności, portfel musi zostać zaktualizowany, a saldo portfela i limit płatności wzrosną wraz ze wzrostem intensywności KYC” – zauważył. Changchun uważa, że ​​kontrolowana anonimowość cyfrowego juana odróżni go od walut cyfrowych, takich jak BTC.

Twierdził, że BTC było wykorzystywane do handlu narkotykami i ludźmi „ze względu na swoją anonimowość”. W Chinach przestępcy również zwrócili się do USDT, aby prać pieniądze, co doprowadziło do rozległych represji ze strony rządu. Jak donosi CoinGeek w zeszłym roku, PBoC rozprawił się z witrynami hazardowymi online, które wykorzystywały USDT do prania pieniędzy. Regulator współpracował z Huobi, który rzekomo przetwarzał najczęściej wyprane fundusze za pośrednictwem USDT, a także giełdy OKEx. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r. Policja rozprawiła się z ponad 1700 witrynami hazardowymi online i blisko 1400 firmami zajmującymi się nielegalnym przekazywaniem pieniędzy. Te nielegalne firmy przetworzyły do ​​1 biliona juanów (153 miliardy dolarów) nielegalnych funduszy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/china-digital-yuan-will-be-private-but-not-anonymous-cbdc-lead/Author: BitcoinSV.pl
CEO