Bank centralny Nigerii nie zakazał walut cyfrowych

Bank centralny Nigerii nie ograniczył obywatelom handlu walutami cyfrowymi, wyjaśnił starszy urzędnik. Przeciwnie, dyrektywa bankowa miała zastosowanie tylko do banków, zabraniając im przetwarzania transakcji związanych z walutami cyfrowymi. Adamu Lamtek, zastępca gubernatora odpowiedzialny za obsługę korporacyjną w Centra Bank of Nigeria, wyjaśnił stanowisko regulatora podczas niedawnego wydarzenia zorganizowanego przez organ nadzorujący, donosi lokalny outlet TodayNG. „CBN nie nałożyło ograniczeń na korzystanie z kryptowalut i nie zniechęcamy ludzi do handlu nimi.

To, co właśnie zrobiliśmy, to zakazanie transakcji na kryptowalutach w sektorze bankowym ”- stwierdził. Urzędnik powtórzył komunikat banku – że środek leży w interesie Nigeryjczyków. Lamtek zwrócił uwagę, że nigeryjscy handlowcy walutami cyfrowymi byli narażeni na kilka zagrożeń związanych z walutami cyfrowymi i że zakaz uchroniłby ich przed wieloma z nich. Urzędnik nie odniósł się jednak do obaw, że blokując legalne kanały, może on popchnąć traderów na nieuregulowane platformy, które są bardziej ryzykowne. Wyjaśnienie CBN niewiele zrobi, aby uspokoić umysły nigeryjskich użytkowników cyfrowej waluty.

Brak dostępu do sektora bankowego skutecznie zamknął wszystkie rampy dla użytkowników. Banki te już działają zgodnie z dyrektywą i grożą zamknięciem wszelkich rachunków związanych z cyfrową walutą. Jak powiedział Quartz jeden ze zwykłych handlowców, otrzymał wiele telefonów ze swojego banku z prośbą o zaprzestanie „nielegalnego handlu kryptowalutami lub ryzykowanie utraty konta i środków”. Dodał: „Aby ominąć banki, ostrożnie usuwamy informacje związane z kryptowalutami ze szczegółów transakcji, w przeciwnym razie zostaniesz zablokowany w systemie i stracisz wszystko. Więc teraz chodzi o nasze przetrwanie, banki nie chcą przejrzystości ”.

Giełdy nigeryjskie również opracowują sposoby obejścia tego zakazu bez łamania prawa. Jednym z nich jest użycie walut globalnych, takich jak dolar amerykański, ale jak zauważa lokalny sklep Tech Cabal, działa to tylko w przypadku osób posiadających zagraniczne konta bankowe. Inne giełdy nigeryjskie, takie jak Buycoins, uruchomiły własny stablecoin, NGNT, który, jak twierdzą, jest powiązany z Naira.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/the-nigerias-central-bank-didnt-ban-digital-currencies-official-clarifies/Author: BitcoinSV.pl
CEO