Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 kwietnia 2021

Hester Peirce ma nadzieję, że organy regulacyjne zmienią podejście do walut cyfrowych

Hester Peirce ma nadzieję, że rok 2021 będzie punktem zwrotnym dla regulacji dotyczących waluty cyfrowej w Stanach Zjednoczonych. Komisarz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) skrytykowała organy regulacyjne za skupianie się wyłącznie na nielegalnym wykorzystaniu walut cyfrowych, co, jak powiedziała, przesłania ich poglądy. Powinni raczej skupić się na uregulowaniu branży, co pozwoliłoby jej się rozwijać.

Peirce, popularnie znana jako „Crypto Mom”, przemawiał na konferencji British Blockchain Association. „Często słyszy się, jak urzędnicy rządowi martwią się wykorzystaniem kryptowalut przez przestępców, chociaż liczby sugerują, że są one wykorzystywane do nielegalnych celów rzadziej niż gotówka” – zauważyła.

„Być może urzędnicy państwowi powinni zatrzymać się, aby rozważyć drugą stronę kryptowalut – jej wartość w ochronie ludzi przed nielegalną działalnością. Ze względu na możliwość docierania do ludzi bez pośredników oraz łatwość przechowywania, transportu i dostępu, kryptowaluty mogą być ważną częścią historii przetrwania ludzi żyjących pod groźbą krzywdy ze strony ich rodzin, ludzi w ich społecznościach lub represyjnych rządów . ”

Peirce powtórzył tę wiadomość w ostatnim odcinku Blockchain Policy Matters. W rozmowie z prezesem założycielem Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy’m Nguyenem, wezwała swoich kolegów regulatorów, aby „nie tylko zareagowali na to, gdzie są negatywy, ale naprawdę szukali pozytywów”.

Amerykańskie organy regulacyjne mogą i powinny działać lepiej, powiedział Peirce na konferencji. Ma nadzieję, że 2021 będzie rokiem, w którym organy regulacyjne wprowadzą ramy, które umożliwią rozwój branży. Może to „z kolei zachęcić inne kraje do przyjęcia bardziej rozsądnego podejścia do regulacji kryptowalut”. Peirce przyznał, że organy regulacyjne mają obowiązek analizowania nowych klas aktywów i technologii. Jednak „nadmierny konserwatyzm może utrudniać konkurencję, zakłócać rynek i szkodzić inwestorom”.

Podobnie jak w przeszłości Peirce skrytykował SEC jako jednego z organów nadzorczych, które zawiodły przemysł waluty cyfrowej. Jedną z największych porażek SEC, według Peirce, jest to, że nie zatwierdziła żadnego produktu inwestycyjnego związanego z walutami cyfrowymi. Obejmuje to bardzo poszukiwany fundusz wymiany walut cyfrowych (ETF). Kanada zatwierdziła niedawno pierwszy fundusz ETF na walutę cyfrową w Ameryce Północnej, co zwróciło uwagę na organ nadzoru papierów wartościowych. Brak jasności przepisów ze strony organów regulacyjnych jest jednym z powodów, dla których wiele starszych firm powstrzymało się od zajmowania się branżą. „Regulatorzy powinni zobowiązać się do zapewnienia jasności regulacyjnej, aby tradycyjni uczestnicy rynków finansowych mogli angażować się w kryptowaluty z przekonaniem, że przestrzegają swoich obowiązków regulacyjnych” – powiedziała na konferencji.

Peirce poruszył jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii w branży – klasyfikację niektórych walut cyfrowych jako papierów wartościowych. „Rozmowa na temat regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych nie byłaby kompletna bez wzmianki o jednym z głównych pytań zadanych SEC: kiedy zasób cyfrowy jest zabezpieczeniem?” SEC obecnie toczy walkę prawną z Ripple o swój token XRP, który zdaniem regulatora jest zabezpieczeniem. Peirce uważa, że ​​obecne przepisy nadal nie są jasne, kiedy cyfrowa waluta jest zabezpieczeniem. Jednak komisarz uważa, że ​​pod przewodnictwem nowego przewodniczącego Gary’ego Genslera SEC będzie lepiej przygotowana do zapewnienia branży jasności w tej sprawie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/hester-peirce-hopes-regulators-change-attitude-towards-digital-currencies/