SEC wnosi sprzeciw w celu uzyskania osobistych danych finansowych członków zarządu Ripple

Walka prawna między amerykańskim organem nadzoru papierów wartościowych a firmą płatniczą Ripple Labs z siedzibą w San Francisco wciąż się zaostrza. W najnowszym wydaniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wystąpiła do sądu o wstrzymanie wniosku kierownictwa Ripple o odmowę dostępu do ich osobistych danych finansowych. SEC wystosowała wezwania do sześciu banków, z których obecni i byli prezesi, Brad Garlinghouse i Chris Larsen, używali od 2013 roku.

Ripple walczył, twierdząc, że SEC przesadza. „To, ile pieniędzy wydają w sklepie spożywczym co tydzień, nie ma znaczenia w procesie sądowym dotyczącym papierów wartościowych” – odparł zespół prawników Ripple. Teraz SEC odpowiedziała w sądzie, żądając, aby sąd odrzucił wniosek Ripple o unieważnienie wezwań. Twierdzi, że dokumenty te odnoszą się bezpośrednio do kilku elementów, które SEC stara się udowodnić przeciwko spółce.

Ripple nie zdołał udowodnić, dlaczego SEC nie powinna mieć dostępu do rekordów, argumentuje strażnik. W swoim wniosku stwierdził: „Strona sprzeciwiająca się odkryciu musi wykazać, dlaczego żądania nie są właściwe i nie może tego uczynić z ogólnymi i rozstrzygającymi zastrzeżeniami co do znaczenia, nadmiernej szerokości lub obciążenia”. Organ nadzorczy przedstawił ponadto dwa powody, dla których potrzebuje dostępu do dokumentacji finansowej obu dyrektorów. Po pierwsze, uważa te zapisy za krytyczne dla roszczeń i obrony w pozwie. „Dokumenty bankowe to najprostszy i najbardziej niezawodny sposób deanonimizacji transakcji XRP indywidualnych pozwanych: muszą oni ostatecznie zamienić XRP na walutę fiducjarną, która pojawia się w ich dokumentach bankowych, ponieważ XRP nie jest prawnym środkiem płatniczym i nie jest powszechnie akceptowany dla towarów i usług”, stwierdził.

Po drugie, oskarżeni nie mogą wykazać, że wniosek SEC jest niewłaściwy. Szefowie Ripple w swojej obronie powołali się na prawa do prywatności stanu Kalifornia. Jednak SEC twierdzi, że nie udało im się wykazać, że to prawo jest „ważną podstawą do uchylenia federalnego wezwania sądowego i nie bez powodu: nie jest to prawem w sądzie federalnym”. Na rozprawie 19 marca obie frakcje kontynuowały walkę w południowym dystrykcie Nowego Jorku przed sędzią Magistratu Sarah Netburn. Jorge Tenreiro, starszy adwokat SEC odrzucił argument Ripple, że XRP niczym nie różni się od Bitcoin i Ether. „Nie jesteś taki jak Bitcoin, ponieważ jesteś jednym podmiotem, który stworzył te aktywa. To jest zasadniczo inna sprawa – powiedział Tenreiro oskarżonym.

Adwokat zakwestionował użyteczność XRP. Ponadto, jeśli Ripple próbował stworzyć przypadki użycia dla swojego tokena XRP (tak jak miało to miejsce w przypadku MoneyGram), to dowodzi argumentacji SEC, że token jest zabezpieczeniem, powiedział.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/sec-files-rebuttal-its-pursuit-of-ripple-execs-personal-financial-records/Author: BitcoinSV.pl
CEO