Białoruś zwraca uwagę, że administracja innowacjami technologicznymi pełni rolę nadzorcy waluty cyfrowej

Rząd Białorusi przedstawił nowe propozycje uregulowania działalności i aktywów w kryptowalutach, w ramach których administracja Parku Wysokich Technologii miałaby pełnić rolę organu nadzorczego. Jak podają lokalne media, pierwszy wicepremier Nikołaj Snopkow zapadnie wkrótce ostateczna decyzja potwierdzająca nowe uprawnienia dla administracji. „Rząd zaproponował, aby administracja Hi-Tech Park stała się organem nadzorczym dla giełd kryptowalut i tokenów cyfrowych. Prezydent poparł pomysł rządu. Wierzę, że taka decyzja zapadnie wkrótce ”.

Według Snopkova podejmowane są kroki w celu powołania organu nadzorującego, aby zachować zgodność z przepisami obowiązującymi w całej Europie w zakresie regulacji branży waluty cyfrowej i aktywów cyfrowych. „Logiczne jest, że administracja HTP jest najbardziej biegła, z najlepszą wiedzą w tej dziedzinie… Jestem pewien, że administracja HTP znajdzie sposoby wykorzystania technologii cyfrowej do promowania rozwoju kraju w ramach globalnej sieci kryptowalut – giełdy i token cyfrowy ”.

Administracja Parku Wysokich Technologii została utworzona w celu nadzorowania regulacji i innowacji w rozwijających się sektorach technologicznych w kraju. Administracja nadzoruje obecnie odrębną prawnie jurysdykcję na Białorusi, zwaną Parkiem Wysokich Technologii, która pozwala na określone ulgi prawne i podatkowe dla firm tam zlokalizowanych. Białoruś HTP była już mocno zaangażowana w opracowywanie przepisów dotyczących sektora walut cyfrowych w tym kraju, wydając swój pierwszy zestaw zasad zarządzania w 2018 r.,

W tym środki regulujące początkowe oferty monet w tym kraju. Jego oczekująca nominacja na głównego regulatora sektora walut cyfrowych na Białorusi skutecznie skoncentruje swoją rolę nadzorczą nad powstającymi branżami walut cyfrowych w kraju, w celu promowania innowacji i zachęcania do nowych start-upów w tym sektorze.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/belarus-earmarks-tech-innovation-administration-for-digital-currency-supervisory-role/Author: BitcoinSV.pl
CEO