Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

18 kwietnia 2021

Szef techniczny Turcji nie jest już negatywnie nastawiony do „ryzykownych” walut cyfrowych

Turcja może wkrótce mieć ramy regulacyjne dla branży walut cyfrowych, ujawnił jeden z czołowych liderów w tym kraju. Minister stwierdził ponadto, że rozgrzał się do walut cyfrowych, określając je jako „skuteczne w handlu światowym”. Mustafa Varank, minister przemysłu i technologii, zabrał głos w niedawnym wywiadzie dla Bloomberg HT.

Ujawnił, że od lat jest przeciwny Bitcoinowi, postrzegając go jako narzędzie dla przestępców. Jednak w ostatnich miesiącach to stanowisko uległo zmianie. „Byłem znacznie bardziej negatywnie nastawiony do kryptowalut. Nie wierzyłem, że ten biznes może być bardzo zaangażowany w światowy handel. Widzę, że są dziś bardzo aktywni ”- powiedział w wywiadzie. Minister zdradził, że turecki rząd stara się wprowadzić regulacje do rodzącej się branży. Uważa, że ​​pozostawiony bez nadzoru przemysł cyfrowej waluty „jest bardzo odpowiednim obszarem do oszustw”. Dodał: „Nie zostawimy ryzykownej przestrzeni kryptowalut bez nadzoru. W momencie, w którym dziś osiągnęliśmy, mówimy o obszarze, który jest bardzo niekontrolowany, obarczony dużym ryzykiem i gdzie oszustwo jest możliwe ”. Uwagi Varanka nadeszły ledwie tydzień, odkąd Ministerstwo Skarbu i Finansów Turcji ujawniło, że pracuje nad regulacją branży.

Ministerstwo współpracuje z bankiem centralnym oraz Urzędem ds. Regulacji i Nadzoru Bankowego w zakresie regulacji. Varank uważa, że ​​wszystkie rozwinięte gospodarki ostatecznie regulują waluty cyfrowe. Obecnie niektórzy już zaczęli formułować te regulacje, choć są one na bardzo wczesnym etapie. „W najbliższych dniach zarówno kraje zachodnie, jak i inne państwa świata z pewnością zaczną wprowadzać regulacje dotyczące tego obszaru”. Minister zauważył, że tureccy inwestorzy „kochają ryzyko”. Uważa, że ​​był to jeden z największych ataków walut cyfrowych. Chociaż ma to swoje zalety, ten apetyt na ryzykowne inwestycje o wysokim dochodzie ma również swoje wady. Jednym z nich jest wzrost liczby oszustw wymierzonych w tureckich inwestorów.

Kilka lat temu dwóch oszustów uruchomiło Turcoin, token, który, jak twierdzili, był krajową walutą cyfrową Turcji. Jak informował wówczas CoinGeek, oszustom udało się zebrać 1 miliard lirów tureckich (133 miliony dolarów). Projekt był piramidą, w której obecni inwestorzy zarabiali więcej pieniędzy, kiedy pozyskiwali nowych inwestorów. Obiecał również gwarantowany miesięczny dochód w wysokości 52 USD przy minimalnej inwestycji w wysokości 315 USD.

Oszuści uciekli z kraju, gdy ich oszustwo zostało ujawnione. Jednak Varank nadal ostrzega ludzi przed radzeniem sobie z walutami cyfrowymi. Zauważył, że rynek wciąż jest przedmiotem manipulacji ze strony kilku wysoko postawionych osób. Wyróżnił Elona Muska jako jednego z tych, którzy mają wielki wpływ na rynki. „Jednym tweetem Elon Musk może nagle wywrócić rynek do góry nogami” – stwierdził Varank. Musk, drugi najbogatszy człowiek na świecie, stał się znany ze swoich tweetów, które zmieniły rynek.

Zwykle celuje w token mema Dogecoin, a także BTC. Jego firma Tesla również ostatnio kupiła BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów. Założyciel SpaceX nienawidziłby jednak Bitcoin SV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/the-turkey-tech-chief-no-longer-negative-towards-risky-digital-currencies/