Szef techniczny Turcji nie jest już negatywnie nastawiony do „ryzykownych” walut cyfrowych

Turcja może wkrótce mieć ramy regulacyjne dla branży walut cyfrowych, ujawnił jeden z czołowych liderów w tym kraju. Minister stwierdził ponadto, że rozgrzał się do walut cyfrowych, określając je jako „skuteczne w handlu światowym”. Mustafa Varank, minister przemysłu i technologii, zabrał głos w niedawnym wywiadzie dla Bloomberg HT.

Ujawnił, że od lat jest przeciwny Bitcoinowi, postrzegając go jako narzędzie dla przestępców. Jednak w ostatnich miesiącach to stanowisko uległo zmianie. „Byłem znacznie bardziej negatywnie nastawiony do kryptowalut. Nie wierzyłem, że ten biznes może być bardzo zaangażowany w światowy handel. Widzę, że są dziś bardzo aktywni ”- powiedział w wywiadzie. Minister zdradził, że turecki rząd stara się wprowadzić regulacje do rodzącej się branży. Uważa, że ​​pozostawiony bez nadzoru przemysł cyfrowej waluty „jest bardzo odpowiednim obszarem do oszustw”. Dodał: „Nie zostawimy ryzykownej przestrzeni kryptowalut bez nadzoru. W momencie, w którym dziś osiągnęliśmy, mówimy o obszarze, który jest bardzo niekontrolowany, obarczony dużym ryzykiem i gdzie oszustwo jest możliwe ”. Uwagi Varanka nadeszły ledwie tydzień, odkąd Ministerstwo Skarbu i Finansów Turcji ujawniło, że pracuje nad regulacją branży.

Ministerstwo współpracuje z bankiem centralnym oraz Urzędem ds. Regulacji i Nadzoru Bankowego w zakresie regulacji. Varank uważa, że ​​wszystkie rozwinięte gospodarki ostatecznie regulują waluty cyfrowe. Obecnie niektórzy już zaczęli formułować te regulacje, choć są one na bardzo wczesnym etapie. „W najbliższych dniach zarówno kraje zachodnie, jak i inne państwa świata z pewnością zaczną wprowadzać regulacje dotyczące tego obszaru”. Minister zauważył, że tureccy inwestorzy „kochają ryzyko”. Uważa, że ​​był to jeden z największych ataków walut cyfrowych. Chociaż ma to swoje zalety, ten apetyt na ryzykowne inwestycje o wysokim dochodzie ma również swoje wady. Jednym z nich jest wzrost liczby oszustw wymierzonych w tureckich inwestorów.

Kilka lat temu dwóch oszustów uruchomiło Turcoin, token, który, jak twierdzili, był krajową walutą cyfrową Turcji. Jak informował wówczas CoinGeek, oszustom udało się zebrać 1 miliard lirów tureckich (133 miliony dolarów). Projekt był piramidą, w której obecni inwestorzy zarabiali więcej pieniędzy, kiedy pozyskiwali nowych inwestorów. Obiecał również gwarantowany miesięczny dochód w wysokości 52 USD przy minimalnej inwestycji w wysokości 315 USD.

Oszuści uciekli z kraju, gdy ich oszustwo zostało ujawnione. Jednak Varank nadal ostrzega ludzi przed radzeniem sobie z walutami cyfrowymi. Zauważył, że rynek wciąż jest przedmiotem manipulacji ze strony kilku wysoko postawionych osób. Wyróżnił Elona Muska jako jednego z tych, którzy mają wielki wpływ na rynki. „Jednym tweetem Elon Musk może nagle wywrócić rynek do góry nogami” – stwierdził Varank. Musk, drugi najbogatszy człowiek na świecie, stał się znany ze swoich tweetów, które zmieniły rynek.

Zwykle celuje w token mema Dogecoin, a także BTC. Jego firma Tesla również ostatnio kupiła BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów. Założyciel SpaceX nienawidziłby jednak Bitcoin SV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/the-turkey-tech-chief-no-longer-negative-towards-risky-digital-currencies/Author: BitcoinSV.pl
CEO