Two Hop Ventures przeznacza 1 milion euro w finansowaniu startupów BSV dzięki dwóm nowym umowom w 2021 roku

Firma inwestycyjna Two Hop Ventures przeznacza łącznie 1 milion euro na finansowanie startów dla start-upów Bitcoin – nieco ponad rok od zawarcia pierwszej transakcji. Był to kamień milowy dzięki inwestycjom w uruchomienie Vaionex usług aplikacji BSV oraz antykradzieżową platformę rowerową BikeFair. Firma Two Hop Ventures z siedzibą w Amsterdamie rozpoczęła działalność w listopadzie 2019 r. Z misją wspierania start-upów wykorzystujących zalety technologiczne BSV.

Jej inwestycje obejmują firmy, które wykorzystują BSV jako mechanizm płatności i / lub pomagają w tym innym, wykorzystują ogromne możliwości przechowywania i przetwarzania danych BSV oraz znalazły innowacyjne przypadki użycia technologii blockchain. W zeszłym miesiącu współzałożyciel i partner generalny Alex Fauvel powiedział CoinGeek, że firma musi odwołać azjatycki roadshow, którego celem jest zebranie 40 milionów euro z powodu obecnych ograniczeń w podróżach międzynarodowych. Jednakże, gdy kilka aspektów gospodarki wraca teraz na właściwe tory, zauważył, że „informacja jest najcenniejszą i najpotężniejszą rzeczą w erze informacji”.

Świat może nadal mieć wiele problemów do rozwiązania, ale często są to problemy, które może pomóc technologia BSV. Jan Smit zwrócił uwagę na 2 czynniki, które znacząco zwiększyły zainteresowanie inwestorów ekosystemem BSV. Po pierwsze, ogólny napływ pieniędzy w walucie cyfrowej w ciągu ostatnich miesięcy, a po drugie, w szczególności dla BSV, wprowadzenie HandCash 2.5 i rozwój różnych protokołów tokenów. Ta ostatnia zaowocowała wieloma nowymi osiągnięciami nowych i istniejących zespołów, które wzbudziły zainteresowanie inwestorów.

Najnowsze inwestycje firmy Two Hop Dwie nowe inwestycje były rundami zalążkowymi w obiecujących start-upach Vaionex i BikeFair. Two Hop był głównym inwestorem w transakcji z Viaonex, podobnie jak w przypadku czterech z siedmiu inwestycji. Ponadto Two Hop zrealizował również kolejne inwestycje i nowe transze w spółkach portfelowych Centbee i HandCash. Firma Viaonex została założona przez studentów reprezentujących Metanet Society na Uniwersytecie Cambridge, kierowane przez Robina Kohze.

Opracowano pięć oddzielnych platform, których celem jest ułatwienie osobom zajmującym się nauką o danych i blockchain korzystanie z zalet tych technologii. Należą do nich Satolearn, platforma edukacyjna typu blockchain, której celem jest przyciągnięcie większej liczby nowych programistów do BSV, dynamiczna platforma informacyjna oparta na protokole HIVE o nazwie Raspora, platforma do przechowywania i zarządzania bazami danych w łańcuchu MetaShard, miejsce dla programistów do współpracy (i zarabiania) ich kod o nazwie Block-Codes i rynek API o nazwie ApiAndMe. Misja BikeFair jest bardziej skoncentrowana na konkretnej aplikacji. Firma, również z siedzibą w Amsterdamie, chce rozwiązać problem tego miasta z kradzieżami rowerów.

Chociaż Amsterdam słynie z korzystania z rowerów jako podstawowego środka transportu, słynie również z kradzieży tysięcy tych rowerów każdego roku. Osoby o niższych dochodach muszą zwrócić się do rynku wtórnego, aby zdobyć koła… a to niesie ze sobą ogromne ryzyko utraty roweru, jeśli później okaże się, że jest to skradziona własność (co niestety często się zdarza). Aby rozwiązać ten problem, BikeFair korzysta z bazy danych, która śledzi posiadanie roweru za pomocą odpornych na manipulacje naklejek przymocowanych do każdego roweru. System może rejestrować obecnych i byłych właścicieli roweru, a także przyjmować i przechowywać depozyty kupujących oraz organizować spotkania między kupującymi a sprzedającymi. Pomysł zrodził się z własnych negatywnych doświadczeń współzałożyciela Jana Pecnika jako kupującego jako studenta uniwersytetu, kiedy ostatecznie zapłacił dodatkowo za rower, który nie był tym, na który się zgodził, a który później zdał sobie sprawę, że był skradzioną własnością .

Podobnie jak w zeszłym roku, 2021 będzie zarówno nieprzewidywalny, jak i wymagający dla wszystkich – ale szczególnie dla osób zaangażowanych w rozwój nowych technologii, takich jak Bitcoin (BSV). Ale wraz z trudnością „sprzedania” nowych pomysłów inwestorom i opinii publicznej pojawią się również nowe możliwości. To świat niemal zdesperowany w poszukiwaniu rozwiązań, a ci, którzy mogą wykazać się umiejętnością ich dostarczania w interesujący sposób, mają większe szanse na sukces.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/two-hop-ventures-marks-e1m-bsv-startup-funding-with-two-new-deals-in-2021/Author: BitcoinSV.pl
CEO