Sztuka NFT

https://bitcoinfiles.org/tx/1479f7f5a3e3bd5efb5454c75fc293b737f84331ec29c487d41e069895651f71

Wsparcie za moją twórczość przekazujcie dla forum.bitcoinsv.pl – wyłącznie w BSV 1PkKyu4Q1EgUNQ4xrCcc8NVzjLauoHVeSV

Nie ma nic lepszego niż eksplozja wiadomości o blockchain, które sprawiają, że myślisz: „Hm… co tu się dzieje?” To uczucie, którego doświadczyłem, czytając o Grimes, który zarabia miliony dolarów za NFT lub o Nyan Cat sprzedawanym jako jeden. I zanim wszyscy myśleliśmy, że w pewnym sensie wiemy, o co chodzi, założyciel Twittera wystawił na sprzedaż tweeta z autografem jako NFT. Możesz się zastanawiać: czym w ogóle jest NFT? Po dosłownych godzinach czytania wydaje mi się, że wiem. Myślę też, że będę płakać. OK, zacznijmy od podstaw:

CZYM JEST NFT? CO OZNACZA NFT?

Żeton niewymienialny. To nie czyni tego jaśniejszym. Tak, przepraszam. „Niewymienialny” oznacza mniej więcej, że jest wyjątkowy i nie można go zastąpić czymś innym. Na przykład bitcoin jest zamienny – zamień go na inny bitcoin, a będziesz miał dokładnie to samo. Jednak jedyna w swoim rodzaju karta kolekcjonerska nie jest wymienna. Gdybyś wymienił ją na inną kartę, miałbyś coś zupełnie innego. Zrezygnowałeś ze Squirtle’a i dostałeś 1909 T206 Honus Wagner, który StadiumTalk nazywa „Mona Lisą kart baseballowych”. (Wierzę im na słowo).

Jak działają NFT?

Na bardzo wysokim poziomie większość NFT jest częścią łańcucha blokowego Ethereum. Ethereum jest kryptowalutą, podobnie jak bitcoin lub dogecoin, ale jego blockchain obsługuje również te NFT, które przechowują dodatkowe informacje, które sprawiają, że działają inaczej niż, powiedzmy, moneta ETH. Warto zauważyć, że inne łańcuchy bloków mogą implementować własne wersje NFT. (Niektórzy już to zrobili.)

Tu moja twórczość na Bitcoin SV Blockchain

https://bitcoinfiles.org/t/1479f7f5a3e3bd5efb5454c75fc293b737f84331ec29c487d41e069895651f71

Co warto kupić w supermarkecie NFT?

NFT to naprawdę wszystko, co cyfrowe (takie jak rysunki, muzyka, twój mózg pobrany i przekształcony w sztuczną inteligencję), ale wiele obecnych emocji wiąże się z wykorzystaniem technologii do sprzedaży sztuki cyfrowej.

Masz na myśli ludzi kupujących moje dobre tweety?

Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł cię powstrzymać, ale nie o to mi chodziło. Wiele mówi się o NFT jako ewolucji kolekcjonowania dzieł sztuki, tylko w przypadku sztuki cyfrowej. (Na marginesie, kiedy wymyśliliśmy kwestię „kupuję moje dobre tweety”, próbowaliśmy wymyślić coś tak głupiego, że nie byłoby to rzeczywiste. Oczywiście założyciel Twittera chciałby to zrobić po prostu dni po opublikowaniu artykułu).

Czy ludzie naprawdę myślą, że stanie się to jak kolekcjonowanie dzieł sztuki?

Jestem pewien, że niektórzy ludzie naprawdę mają taką nadzieję – na przykład ten, kto zapłacił prawie 390 000 dolarów za 50-sekundowy film Grimes lub osoba, która zapłaciła 6,6 miliona dolarów za film Beeple. Właściwie jeden z kawałków Beeple’a został sprzedany na aukcji w Christie’s, słynnej –

Przepraszam, byłem zajęty klikaniem prawym przyciskiem myszy tego filmu Beeple i pobieraniem tego samego pliku, za który osoba zapłaciła miliony dolarów. Wow, niegrzeczny. Ale tak, właśnie tam robi się trochę niezręcznie. Możesz kopiować plik cyfrowy dowolną liczbę razy, w tym grafikę dołączoną do NFT.

Ale NFT mają na celu dać ci coś, czego nie można skopiować: własność dzieła (chociaż artysta nadal może zachować prawa autorskie i prawa do reprodukcji, tak jak w przypadku fizycznej grafiki). Mówiąc w kategoriach kolekcjonowania dzieł sztuki: każdy może kupić odbitkę Moneta. Ale tylko jedna osoba może posiadać oryginał.

Bez cienia dla Beeple, ale film tak naprawdę nie jest Monetem. Co myślisz o 3600 $ Gucci Ghost? Nie pozwoliłeś mi też skończyć wcześniej. Obraz, który Beeple wystawiał na aukcji w Christie’s, został sprzedany za 69 milionów dolarów, czyli o 15 milionów więcej niż obraz Moneta, za który Nymphéas sprzedał w 2014 roku.

Ktokolwiek dostał tego Moneta, może naprawdę docenić go jako obiekt fizyczny. W przypadku sztuki cyfrowej kopia jest dosłownie tak dobra, jak oryginał. Ale elastyczność posiadania oryginalnego Beeple … Jaki jest sens?

Jestem kupującym. Jedną z oczywistych korzyści z kupowania dzieł sztuki jest to, że pozwala Ci wspierać finansowo artystów, których lubisz, i to prawda w przypadku NFT (które są o wiele bardziej modne niż, na przykład, naklejki Telegrama). Kupno NFT zwykle zapewnia również podstawowe prawa użytkowania, takie jak możliwość opublikowania obrazu w Internecie lub ustawienia go jako zdjęcia profilowego.

Dodatkowo, oczywiście, masz prawo do chwalenia się, że jesteś właścicielem tej sztuki, z wpisem w łańcuchu bloków, aby utworzyć kopię zapasową. Nie, miałem na myśli, że jestem kolekcjonerem. Ach, dobrze, tak. NFT mogą działać jak wszystkie inne aktywa spekulacyjne, jeśli je kupujesz i masz nadzieję, że ich wartość pewnego dnia wzrośnie, więc możesz je sprzedać z zyskiem. Ale czuję się trochę brudny, mówiąc o tym.

Więc każdy NFT jest wyjątkowy? W nudnym, technicznym sensie, każdy NFT jest unikalnym tokenem w łańcuchu bloków. Ale chociaż może być jak van Gogh, w którym istnieje tylko jedna ostateczna wersja, może też być jak karta kolekcjonerska, na której znajduje się 50 lub setki ponumerowanych kopii tej samej grafiki. Kto zapłaciłby setki tysięcy dolarów za to, co w zasadzie sprowadza się do karty kolekcjonerskiej?

Cóż, to jest część tego, co sprawia, że ​​NFT są tak niechlujne. Niektórzy traktują je tak, jakby były przyszłością kolekcjonowania dzieł sztuki (czytaj: jako plac zabaw dla mega-bogatych), a niektórzy traktują je jak karty Pokémon (gdzie są dostępne dla zwykłych ludzi, ale także plac zabaw dla mega-bogaty). Mówiąc o kartach Pokémon, Logan Paul właśnie sprzedał kilka kart NFT związanych z pudełkiem za milion dolarów… Proszę przestań. Nienawidzę tego, dokąd to zmierza.

Tak, sprzedał klipy wideo NFT, które są po prostu klipami z filmu, który możesz oglądać na YouTube w dowolnym momencie, za maksymalnie 20 000 USD. Sprzedał również NFT karty Logan Paul Pokémon. Kto zapłacił 20 000 dolarów za wideoklip z Loganem Paula ?! Zgaduję, że głupiec i jego pieniądze wkrótce się rozejdą?

Byłoby zabawne, gdyby Logan Paul zdecydował się sprzedać 50 kolejnych NFT tego samego filmu. Mike Shinoda z Linkin Park (który również sprzedał kilka NFT z piosenką) tak naprawdę o tym mówił. To coś, co ktoś mógłby zrobić, gdyby był, jego zdaniem, „oportunistycznym krzywym palantem”.

Nie mówię, że Logan Paul jest tym, tylko że powinieneś uważać, od kogo kupujesz. Czy mogę kupić ten artykuł jako NFT? Nie, ale technicznie wszystko, co cyfrowe, może być sprzedawane jako NFT. deadmau5 sprzedało cyfrowe animowane naklejki. William Shatner sprzedał karty kolekcjonerskie o tematyce Shatner (jedną z nich było najwyraźniej prześwietlenie jego zębów).

Obrzydliwy. Właściwie, czy mógłbym kupić komuś zęby jako NFT? Podejmowano próby połączenia NFT z obiektami świata rzeczywistego, często jako rodzaj metody weryfikacji. Nike opatentowało metodę weryfikacji autentyczności butów za pomocą systemu NFT, który nazywa CryptoKicks.

Ale jak dotąd nie znalazłem żadnych zębów, nie. Boję się patrzeć. Popatrz? Gdzie? Istnieje kilka rynków, które pojawiły się wokół NFT, które pozwalają ludziom kupować i sprzedawać. Należą do nich OpenSea, Rarible i wybór Grimes, Nifty Gateway, ale jest też wiele innych. Słyszałem, że w grę wchodzą kocięta.

Opowiedz mi o kociętach. NFT naprawdę stały się technicznie możliwe, gdy łańcuch blokowy Ethereum dodał ich obsługę w ramach nowego standardu. Oczywiście jednym z pierwszych zastosowań była gra o nazwie CryptoKitties, która pozwalała użytkownikom handlować i sprzedawać wirtualne kocięta.

Dziękuję, internet. Kocham kocięta. Nie tak dużo, jak osoba, która zapłaciła za niego ponad 170 000 dolarów.

Arrrrrggggg! Podobnie. Ale moim zdaniem kocięta pokazują, że jednym z najciekawszych aspektów NFT (dla tych z nas, którzy nie chcą tworzyć cyfrowego legowiska smoka) jest to, jak można ich używać w grach. Istnieją już gry, w których możesz mieć NFT jako przedmioty. Sprzedaje się nawet wirtualne działki jako NFT.

Gracze mogą mieć okazję kupić unikalną broń, hełm lub cokolwiek innego jako NFT, co byłoby elastycznością, którą większość ludzi mogłaby docenić. Czy mógłbym dokonać napadu na muzeum, aby ukraść NFT? Ten obraz nie jest NFT. Jeszcze. Zdjęcie: Wallace and Gromit: The Wrong Trousers To zależy.

Częścią uroku blockchain jest to, że przechowuje zapis każdej transakcji, co utrudnia kradzież i przewracanie niż, powiedzmy, obraz wiszący w muzeum. To powiedziawszy, kryptowaluty zostały już wcześniej skradzione, więc tak naprawdę będzie to zależeć od sposobu przechowywania NFT i ilości pracy, którą potencjalna ofiara byłaby skłonna włożyć, aby odzyskać swoje rzeczy. Uwaga: nie kradnij.

Czy powinienem się martwić, że sztuka cyfrowa będzie dostępna za 500 lat? Prawdopodobnie. Zgnilizna jest prawdziwa: jakość obrazu pogarsza się, formaty plików nie mogą być już otwierane, strony internetowe przestają działać, ludzie zapominają hasła do swoich portfeli. Ale sztuka fizyczna w muzeach jest również szokująco krucha.

Chcę zmaksymalizować wykorzystanie technologii blockchain. Czy mogę kupować NFT za kryptowaluty? Tak. Prawdopodobnie. Wiele rynków akceptuje Ethereum. Ale technicznie rzecz biorąc, każdy może sprzedać NFT i może poprosić o dowolną walutę. Czy handel moimi Logan Paul NFT przyczyni się do globalnego ocieplenia i stopienia Grenlandii? To zdecydowanie coś, na co należy zwrócić uwagę.

Ponieważ NFT wykorzystują tę samą technologię blockchain, co niektóre energochłonne kryptowaluty, zużywają również dużo energii elektrycznej. Są ludzie, którzy pracują nad złagodzeniem tego problemu, ale jak dotąd większość NFT jest nadal związana z kryptowalutami, które generują dużo emisji gazów cieplarnianych.

Było kilka przypadków, w których artyści zdecydowali się nie sprzedawać NFT lub anulować przyszłe spadki po usłyszeniu o wpływie, jaki mogą mieć na zmiany klimatyczne. Na szczęście jeden z moich kolegów naprawdę się w to zagłębił, więc możesz przeczytać ten artykuł, aby uzyskać pełniejszy obraz.

Czy mogę zbudować podziemną jaskinię artystyczną / bunkier do przechowywania moich NFT? Cóż, podobnie jak kryptowaluty, NFT są przechowywane w portfelach cyfrowych (choć warto zauważyć, że portfel musi być szczególnie zgodny z NFT). Zawsze możesz jednak umieścić portfel na komputerze w podziemnym bunkrze. Masz dość wpisywania „NFT”? Tak.

https://bitcoinfiles.org/tx/1479f7f5a3e3bd5efb5454c75fc293b737f84331ec29c487d41e069895651f71

Wsparcie za moją twórczość przekazujcie dla forum.bitcoinsv.pl – wyłącznie w BSV 1PkKyu4Q1EgUNQ4xrCcc8NVzjLauoHVeSV

Autor : bitup

Źródło : https://www.theverge.com/22310188/nft-explainer-what-is-blockchain-crypto-art-faqAuthor: bitup BSV