Canonic wypuszcza pierwszą ekskluzywną książkę NFT na Bitcoin

Po odliczaniu z zeszłego tygodnia stwierdzenie, że „świat zaczyna się z uwagą”, Canonic wyłonił się jako rynek, na którym autorzy mogą „samodzielnie publikować na Bitcoin”.

Rynek rozpoczyna się od jednej dostępnej do kupienia ekskluzywnej książki zatytułowanej „I Know This Sounds Crazy” autorstwa Kayley Kling.

Zakup książki zapewnia natychmiastowy dostęp do kopii cyfrowej w łańcuchu. Ponadto zakup jednej z pierwszych 100 ekskluzywnych kopii daje klientowi NFT, który można wymienić na fizyczną książkę podpisaną przez autora. Biorąc pod uwagę szum NFT i rażące oszustwa ostatnio, uczciwy przypadek użycia, który wykorzystuje funkcje rozliczalności księgi, jest bardzo mile widziany.

W tym przypadku NFT faktycznie reprezentuje pewien rodzaj unikalnej wartości, a nie zwykłe pokwitowanie, skrót transakcji i jakiś plik graficzny, który „wszyscy i ich mama” mogą rozpowszechniać w mediach społecznościowych. Biorąc pod uwagę, że klient jest właścicielem tokena, ma również możliwość zakupu w celu spekulacji, a nie po prostu konsumowania.

Konsumenci mogą zaryzykować o przyszłą wartość fizycznej, podpisanej książki i potencjalną sławę autora, trzymając i potencjalnie sprzedając za wyższą wartość w przyszłości.

Ekskluzywne tytuły są początkowo sprzedawane za 100 USD; Canonic obniża każdą sprzedaż o 20%. Niektórzy mogą postrzegać to jako strome, ale Canonic jest pierwszym, który wprowadza na rynek w tym obszarze i zachęca innych do „budowania na bazie interoperacyjnej i zdecentralizowanej warstwy, w której dystrybutorzy wkrótce będą konkurować o sprzedaż swoich prac”.

Spodziewaj się, że pojawi się znacznie więcej konkurentów, zmniejszając udział w przychodach do zera Można sprawdzić zaszyfrowaną książkę w łańcuchu przed zakupem, a także transakcję wydawniczą, która zawiera szczegółowe informacje o książce, takie jak tytuł, opis, płatność autora z portfela, potwierdzające własność.

Dodatkowo „Bitcoin Standard Book Number”, będący unikalnym identyfikatorem książki w łańcuchu, potwierdzającym autentyczność.

Piractwo jest najważniejszym problemem w przypadku przedmiotów z limitowanej edycji. Technologia Bitcoin pomaga w tym względzie, ale zachęty są bardziej wyrównane. Jeśli ktoś płaci z góry wysoką cenę za książkę, gdy link, który posiada do prawdziwego oryginału, jest niezmienny i publicznie zarejestrowany, motywacja do oszustwa staje się mniejsza. Zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwość spekulacji na temat przyszłej wartości książki, klient nie chciałby zalewać rynku kopiami, zwiększając ograniczoną podaż, tak jak górnik ma zniechęcenie do zwiększenia stałego limitu podaży Bitcoina wynoszącego 21 milionów.

Canonic zezwala tylko na recenzje od tych, którzy kupili książkę. Jest to natychmiastowa przewaga nad usługą taką jak Amazon, która może umieszczać etykiety „Zweryfikowany zakup” tylko na recenzjach, które faktycznie kupiły dany produkt. Jest to możliwe, ponieważ paragon jest powiązany z oryginalnym dziełem autora. Można próbować sfałszować recenzje, ale inni potencjalni klienci mogliby sami sprawdzić recenzję, gdyby recenzent kupił książkę, zamiast ufać usługodawcy i bezsensownej etykiecie.

Wreszcie, usługa Canonic próbuje wyeliminować spalanie książek, podobnie jak dostawcy usług usuwają z platform twórców treści w oparciu o ich poglądy polityczne. Canonic to po prostu interfejs do łańcucha bloków; jeśli zdecydują się na cenzurę, mogą pojawić się inne interfejsy, wykorzystujące te same techniki autentyczności i protokoły formatu danych na Bitcoinie, które pozwalają autorom kontynuować handel. Praca autora jest utrwalona (na razie) w sposób niezmienny, więc nie może być usunięta w sposób arbitralny.

Canonic nie jest jeszcze otwartym rynkiem, ale planuje wkrótce udostępnić go innym autorom ™.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/canonic-launches-first-exclusive-nft-book-bitcoin/Author: BitcoinSV.pl
CEO