W głowie twórcy Bitcoina….

W głowie twórcy Bitcoina….

https://www.wglowietworcybitcoina.pl

Pierwsza w Polsce książka poświęcona Twórcy Bitcoina!

Ponad 300 stron informacji, ciekawych historii, cytatów oraz dogłębnej analizy tego, co pozostawił nam po sobie Satoshi Nakamoto.

Poznaj historię człowieka-legendy, który zapoczątkował nową erę kryptowalut. Twórca Bitcoina pozostaje anonimowy do dzisiaj. Istnieją domniemania, kim jest autor, lecz są to tylko poszlaki, bez konkretnych dowodów. Zniknął tak samo nagle, jak się pojawił. Ostatnia aktywność w sieci to wpis z kwietnia 2011 roku, ale czy na pewno? Jaki artykuł przeczytał zanim odszedł?

Na podstawie zawartych wiadomości dowiesz się czy jego wizja jest nadal kontynuowana. Przeanalizujesz White Paper, czyli działanie serca Bitcoina. Znajdziesz odpowiedzi na pytania czy Bitcoin został stworzony po to, żeby być globalnym systemem, czy może miał być jednym z wielu systemów piramid finansowych.

Znajdziesz tu kilkadziesiąt zdjęć i wykresów z historii Bitcoina oraz z walki o jego skalowalność. Poznasz historię skalowalności oraz porównanie trzech projektów, które w nich uczestniczyły.

„System sieci kart kredytowych VISA może dzisiaj na całym świecie przetworzyć 15 milionów transakcji dziennie. Bitcoin może skalować o wiele bardziej niż ten system, z naszym oprogramowaniem i frakcyjnym kosztem w porównaniu do systemu Visa. Nigdy nie osiągniemy limitu skali. Jeżeli jesteś zainteresowany, mogę ci przedstawić różne rozwiązania na temat, jak Bitcoin może sobie radzić z ekstremalnymi rozmiarami”.

Satoshi Nakamoto, kwiecień 2009 w mailu do Mike Hearn

Przeniesiesz się w świat mediów i poznasz ich zmieniające się opinie na temat zdarzeń, które miały miejsce w poprzednich latach. Dotrzesz również na fora zagraniczne i polskie takie jak “forum.bitcoin.pl”, gdzie sprawdzisz różnice zdań społeczności na przestrzeni ostatnich lat.

Razem z autorem zagłębisz się również w projekty powstałe przed Bitcoinem, sprawdzając dlaczego nie udało się im zbliżyć do sukcesu Bitcoina.

https://www.wglowietworcybitcoina.pl

Author: BitcoinSV.pl
CEO