Crypto Crime Cartel: Binance zbadane przez CFTC

Zgodnie z oczekiwaniami, działalność Binance po raz kolejny zwróciła uwagę amerykańskich organów regulacyjnych. Według Bloomberga Binance jest przedmiotem aktywnego dochodzenia prowadzonego przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie potencjalnego oferowania obywatelom USA produktów pochodnych aktywów cyfrowych z naruszeniem przepisów amerykańskich.

Binance zbadane przez CFTC

Jeśli cyfrowa giełda aktywów oferuje swoje produkty klientom w Stanach Zjednoczonych, muszą oni zasadniczo zarejestrować się w CFTC. Stany mogą mieć określone wymagania: na przykład Nowy Jork wymaga, aby każda firma prowadząca działalność związaną z zasobami cyfrowymi w stanie Nowy Jork musiała ubiegać się o specjalną licencję zwaną „BitLicense”. Prowadzenie działalności bez takiej licencji to przestępstwo. Stwierdzenie, że Binance ma skomplikowane relacje z ograniczeniami geograficznymi, byłoby niedopowiedzeniem. W rzeczywistości zostali już zidentyfikowani przez organy regulacyjne za to, że w ogóle ich nie egzekwowali: w 2019 roku biuro prokuratora generalnego Nowego Jorku opublikowało w 2018 r.

Raport dotyczący integralności rynków wirtualnych 2 i ujawniło, że skierowało Binance do Departamentu Stanu Nowy Jork. usług finansowych za potencjalne świadczenie usług obywatelom Nowego Jorku z naruszeniem przepisów dotyczących aktywów cyfrowych. W 2020 roku Financial Action Task Force, międzyrządowa agencja przeciwdziałania praniu pieniędzy, zidentyfikowała anonimową wymianę aktywów cyfrowych jako przykład praktyki “ kupowania ” jurysdykcji na całym świecie dla najbardziej korzystnych (czytaj: najmniej regulowanych) – chociaż nie mówi tego wprost, jest to mocno sugerowane, że ta giełda to Binance. Jednak nie jest żadną obroną stwierdzenie, że Binance nie ma siedziby w USA ani w Nowym Jorku: dla celów amerykańskich organów regulacyjnych liczy się to, czy Binance obsługuje klientów z USA.

Binance zostało założone w 2017 roku i ogłosiło, że przestanie obsługiwać klientów z USA w 2019 roku. Ponieważ Binance nigdy nie zarejestrowało się w USA, można przynajmniej powiedzieć, że Binance nielegalnie obsługiwał klientów z USA do 2019 roku. Jednak jest to również bardzo mało prawdopodobne, że kiedykolwiek przestali. Mechanizmy kontrolne, które Binance stosuje, aby uniemożliwić obywatelom USA dostęp do platformy, były w najlepszym przypadku powierzchowne, a w najgorszym celowo omijające. Na przykład w 2019 roku, po okresie, w którym Binance było rzekomo geoblokowane, założyciel Changpeng Zhao napisał na Twitterze, że użytkownicy mogą handlować na Binance, korzystając z niektórych aplikacji portfeli zintegrowanych z platformą. Tego samego dnia napisał na Twitterze, że korzystanie z VPN było „koniecznością, a nie opcją”.

Raport Bloomberga wskazuje, że CFTC koncentruje się na tym, czy Binance oferował produkty pochodne obywatelom USA, ale jak pokazuje ich sprawa przeciwko BitMEX, jest to prawdopodobnie tylko punkt wyjścia, otwierający drzwi do wielu innych i poważniejszych naruszeń CFTC. Na przykład, gdy zostanie ustalone, że Binance obsługuje obywateli USA, zostaną one zmierzone pod kątem rygorystycznych wymagań reżimu CFTC i ustawy o giełdach towarowych (CEA), która koncentruje się w dużej mierze na zobowiązaniu firm do odpowiedniej identyfikacji swoich klientów i zapobiegać praniu brudnych pieniędzy.

Biorąc pod uwagę, że Binance dołożyło wszelkich starań, aby uniknąć znalezienia się w zasięgu amerykańskich organów regulacyjnych, wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby działali zgodnie. Rzeczywiście, dr Craig Wright niedawno zademonstrował, jak łatwo jest otworzyć wiele kont na platformie Binance, podając tylko imię i nazwisko, datę urodzenia i adres e-mail. Rażące uchylanie się przez Binance od zobowiązań wynikających z prawa Stanów Zjednoczonych przypomina przypadek BitMEX, w którym wykazano, że pracownicy przenieśli biura, aby uniknąć rozszerzenia przepisów w USA i podjęli kilka kroków, aby upewnić się, że nie obsługują nielegalnie klientów w USA.

Sieć przestępcza

Najbardziej niebezpieczne w Binance jest to, że ich działalność nie jest kierowana wyłącznie przez zysk. Binance jest uczestnikiem szerszych, skoordynowanych działań ideologicznych, mających na celu uwolnienie branży aktywów cyfrowych od regulacji (i regulatorów). W rzeczywistości źródła z amerykańskimi organami regulacyjnymi mówią CoinGeek, że to atak na BSV wywołał obecne dochodzenie w sprawie Binance. Wraz z takimi osobami, jak Roger Ver, wykorzystał swoje wpływy jako ogromną wymianę aktywów cyfrowych, aby promować aktywa zgodne z tą wizją przyszłości i usuwać te, które jej nie spełniają. Innymi słowy, projekty, w których uchylanie się od przepisów i egzekwowania prawa są podstawową częścią ich oferty, są witane z otwartymi ramionami; te, którymi kierują ci, którzy popierają regulacje i zgodność, muszą zostać zniszczone.

Na przykład Binance przewodziło grupie giełd (we współpracy z Rogerem Ver, jednym z pierwszych inwestorów Binance) w wycofywaniu BSV z giełdy w czasie, gdy znajdował się on w pierwszej piątce aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej. Prawdą jest, że na rynku pełnym tandetnych monet i innych oszustw aktywa cyfrowe są regularnie usuwane z listy. Jednak usunięcie z listy aktywów wspieranych przez BSV jest niespotykane.

A jednak Binance i inni właśnie to zrobili. W 2019 roku w całej branży odbyła się kampania wspierająca wycofywanie BSV z giełdy. Kiedy Binance wycofał BSV 15 kwietnia 2019 r., Zhao zaczął pisać na Twitterze, aby nakłonić resztę branży do „postępowania we właściwy sposób”.

Erik Voorhees z Shapeshift ogłosił, że zakończy wsparcie dla BSV tego samego dnia, podobnie jak Blockchain.com. Założyciel firmy Kraken, Jesse Powell, ogłosił, że następnego dnia giełda usunie BSV. Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital przesłał na Twitterze podobne opinie do Zhao, podobnie jak płodny inwestor aktywów cyfrowych, Charlie Shrem.

Żaden hałas dochodzący z tego sektora przemysłu nie miał nic do powiedzenia na temat użyteczności BSV. Komentarze osób dokonujących usunięcia z wykazu jasno pokazują, że ta kampania była wynikiem osobistego sprzeciwu wobec dr. Wrighta, a co za tym idzie, jego proregulacyjnego nastawienia przeciw przestępczości. W kwietniu 2019 roku, na krótko przed formalnym usunięciem BSV, Zhao napisał na Twitterze „Craig Wright to nie Satoshi. Już więcej tego gówna, usuwamy! ” i „Zwykle nie angażuję się w debaty, wybieranie stron itp., ale to posunęło się za daleko. Nie podobał mi się również fakt, że widelec spowodował spadek BTC poniżej 6 000 USD ”.

Oświadczenie Krakena nie odnosi się do jakości samego BSV, mówi tylko o działaniach „zespołu stojącego za Bitcoin SV”. Shrem wezwał giełdy, aby pozwoliły BSV umrzeć wraz z „Niech żyje bitcoin”.

Tacy jak Zhao, Shrem, Powell, Voorhees i Pompliano podjęli krok w celu usunięcia (lub ogłoszenia zamiaru usunięcia BSV) mniej więcej w tym samym czasie, ale rozprzestrzenianie się tej kampanii nie było organiczne. Był to raczej skoordynowany wysiłek ściśle połączonej sieci ideologicznie dopasowanych (i powiązanych finansowo) podmiotów, aby usunąć największego zwolennika rozsądnych regulacji kryptowalut: Bitcoin SV i Dr. Wright. Wspólny wątek między tymi nazwiskami jest inny: znany anarchista i skazany przestępca Roger Ver.

Rozważ to: Ver był wczesnym inwestorem w Binance Zhao. Był także wczesnym inwestorem w Powell’s Kraken, poza tym, że był przyjacielem Powella z dzieciństwa. Ver był inwestorem w BitInstant, firmie założonej przez Shrem, w której pracował Erik Voorhees. Sam Voorhees był współzałożycielem brokera Coinapult, w którym Ver był również inwestorem. Ponadto Ver wymienia Blockchain.com i Shapeshift jako inwestycje na swojej osobistej stronie internetowej.

To, co jest wygodne dla reszty z nas – i dla organów regulacyjnych szukających swojego kolejnego celu – to fakt, że ich jednolity front przeciwko pro-regulacyjnym postawom BSV sprawia, że ​​łatwo jest ich zidentyfikować jako pośredników w przestępstwach. Zwykle jest tylko jeden powód, dla którego należy sprzeciwiać się uważnym regulacjom w tak rozwijającej się dziedzinie: przestępczość stanowi zasadniczą część ich modelu biznesowego. Aby to udowodnić, nie szukaj dalej niż raport opublikowany przez Chainalysis w 2020 r., Który wykazał, że 27,5% z wartej 2,8 miliarda USD przestępczych BTC śledzonych w 2019 roku trafiło na Binance, co czyni ich największym pojedynczym odbiorcą nielegalnych BTC w tym roku.

Nawet biorąc pod uwagę tylko kwotę śledzoną przez Chainalysis, liczby te reprezentują ogromną ilość wolumenu (a tym samym przychodów) dla Binance – i inwestorów Binance. CFTC już wykazała chęć pociągnięcia do odpowiedzialności giełd niezgodnych z przepisami. W zeszłym roku regulator złożył pozew cywilny przeciwko BitMex i domagał się odzyskania potencjalnie miliardów skażonych dochodów, a teraz wygląda na to, że przygotowuje się na kolejny cel. Jednak Binance jest po prostu kolejnym upadkiem domina.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/crypto-crime-cartel-binance-investigated-by-cftc/Author: BitcoinSV.pl
CEO