Współzałożyciel BitMEX, Ben Delo, poddaje się w USA, zwolniony za kaucją w wysokości 20 milionów dolarów

Jeden ze współzałożycieli walczącej z bitwą giełdy cyfrowych walutowych instrumentów pochodnych BitMEX poddał się władzom USA. Benjamin Delo pojawił się przed sędzią w Nowym Jorku i nie przyznał się do wszystkich postawionych mu zarzutów. Brytyjski programista komputerowy udał się z Wielkiej Brytanii, aby poddać się władzom amerykańskim, po tym, jak jego zespół prawników zaangażował się w negocjacje z prawniczką USA Jessicą Greenwood w sprawie jego kapitulacji.

Według zapisów telekonferencji sądowej, adwokat współpracował z FBI i Strażą Graniczną, aby umożliwić przekazanie. Władze USA musiały również znaleźć sposób na obejście zakazu podróżowania, który rząd Wielkiej Brytanii nałożył na Delo.

Jak donosi Bloomberg, Delo pojawił się przed sędzią Sarah Cave z południowego dystryktu Nowego Jorku w zdalnym postępowaniu. Nie przyznał się do winy i został zwolniony za kaucją w wysokości 20 milionów dolarów. Zgodnie z warunkami gwarancji może on wrócić do Wielkiej Brytanii i wrócić do Stanów Zjednoczonych tylko na wezwanie sądu.

Delo jest oskarżony o prowadzenie niezarejestrowanej platformy transakcyjnej i naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej. Departament Sprawiedliwości twierdzi, że wraz z Arthurem Hayesem i Samem Reedem zezwolił obywatelom USA na korzystanie z BitMEX bez przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Komisja ds. Obrotu Kontraktami Terminowymi na Towarach (CFTC) również wniosła podobne opłaty, oprócz dalszych naruszeń wynikających z ustawy o giełdach towarowych.

Delo utrzymywał swoją niewinność, określając zarzuty jako przesadne przekroczenie przez rząd USA. Rachel Miller, rzeczniczka Delo, stwierdziła: „Zarzuty przeciwko Benowi są bezpodstawne i stanowią nieuzasadniony przesadny zasięg władz USA. Ben zamierza bronić się przed zarzutami i oczyścić swoje imię w sądzie ”.

Hayes, były dyrektor generalny, ma pójść w jego ślady i poddać się władzom USA 1 kwietnia. Greenwood powiedział, że Hayes pojedzie na Hawaje z Singapuru, gdzie obecnie mieszka. „Pomysł polegałby na tym, że początkowo pojawiłby się na Hawajach, potem zdalnie stawiłby się przed Waszym Honorem, a następnie nadal przebywałby za granicą, podróżując do Stanów Zjednoczonych na występy w razie potrzeby i oczywiście, jeśli jest rozprawa, miał pojawić się w Stanach Zjednoczonych na rozprawie w Nowym Jorku ”- powiedziała sędziemu Cave. Greg Dwyer, pierwszy pracownik giełdy i kolejny dyrektor wysokiego szczebla, odmówił poddania się.

Władze USA ujawniły, że obecnie przebywa na Bermudach i pracują nad jego ekstradycją. Sam Reed, jeden ze współzałożycieli, był pierwszym dyrektorem BitMEX, którego władze aresztowały w Massachusetts 1 października. Został później zwolniony z kaucji za pojawienie się w wysokości 5 milionów dolarów.

Pościg kierownictwa BitMEX przez władze USA to najwyraźniejszy znak, że era cyfrowej waluty Dzikiego Zachodu już za nami. Od lat wiele giełd i projektów związanych z cyfrową walutą prowadzi „Crypto Crime Cartel”, który do woli lekceważy przepisy. Jednak rozrachunek się rozpoczął i BitMEX jest tylko pierwszym upadkiem domina.

Już niedługo upadną takie platformy jak Binance, Blockstream, Kraken, Bitcoin.com i inne. Śledź serię CoinGeek Crypto Crime Cartel, która zagłębia się w strumień grup – od BitMEX po Binance, Bitcoin.com, Blockstream, ShapeShift, Coinbase, Ripple i Ethereum – które dokooptowały rewolucję aktywów cyfrowych i zamieniły branżę w pole minowe dla naiwnych (a nawet doświadczonych) graczy na rynku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitmex-co-founder-ben-delo-surrenders-in-us-released-on-20m-bail/Author: BitcoinSV.pl
CEO