Amerykański regulator interweniuje w toczących się rzekomych oszustwach związanych z zasobami cyfrowymi

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) interweniowała w toczącym się domniemanym oszustwie związanym z aktywami cyfrowymi, po zidentyfikowaniu osoby pozyskującej kapitał, fałszywie twierdząc, że posiada niezbędne licencje na papiery wartościowe. SEC złożyła pozew i tymczasowy zakaz zbliżania się przeciwko Shawn C. Cutting of Sandpoint, Idaho, po zwróceniu się do sądu o tymczasowe zamrożenie jego majątku w związku z zarzutami.

Regulator twierdzi, że Cutting zebrał miliony dolarów na podstawie fałszywych roszczeń dotyczących jego statusu licencyjnego, a także poprzez fałszywe przedstawienie zwrotów z inwestycji i sprzeniewierzenie pieniędzy inwestorów. Od października 2017 roku SEC twierdzi, że Cutting zaczął zbierać pieniądze od inwestorów na fałszywym prospekcie emisyjnym, zabezpieczając 6,9 miliona dolarów od około 450 inwestorów indywidualnych. Inwestorom powiedziano, że fundusze zostaną zebrane i zainwestowane w aktywa cyfrowe, oferując stopę zwrotu przekraczającą 50% miesięcznie.

Cutting rzekomo fałszywie twierdził, że ma doświadczenie jako doradca finansowy i powiedział inwestorom, że posiada licencje na papiery wartościowe, z których oba są nieprawdziwe. Podobno sprzeniewierzył setki tysięcy dolarów na wydatki osobiste, w tym luksusowe samochody, remonty domu i opłacenie ślubu córki. Następnie zarzuca mu się, że pozyskał więcej pieniędzy, fałszując wyniki, aby zachęcić do dalszych inwestycji. Cięcie rzekomo wydało również 760 000 dolarów na wypłaty dla inwestorów w stylu Ponzi, aby przedłużyć oszustwo.

SEC złożyła skargę do amerykańskiego sądu okręgowego dla okręgu Idaho, przedstawiając szereg zarzutów przeciwko Cutting na podstawie ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. SEC zwraca się do sądu o doraźną pomoc wraz z trwałym nakazem wstrzymania rzekomego zachowanie przy pozyskiwaniu inwestycji. Skarga dotyczy również zwrotu pieniędzy uzyskanych niezgodnie z prawem, a także zadośćuczynienia za uprzedzenia i sankcji cywilnych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/us-regulator-intervenes-in-ongoing-alleged-digital-asset-fraud/Author: BitcoinSV.pl
CEO