Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 kwietnia 2021

Kongres Stanów Zjednoczonych przywraca ustawę wyłączającą waluty cyfrowe z przepisów dotyczących papierów wartościowych

Ustawa, która ma na celu wykluczenie walut cyfrowych z definicji papierów wartościowych, została ponownie wprowadzona w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Ustawa o taksonomii tokenów zwolniłaby również swapy między walutami cyfrowymi z opodatkowania, a także zmieniła strukturę podatkową dla walut cyfrowych na indywidualnym koncie emerytalnym. Rep. Warren Davidson (R-Ohio) po raz pierwszy przedstawił ustawę w 2018 r. Po tym, jak nie przeszła ona przez Kongres, wprowadził kilka drobnych poprawek przed ponownym wprowadzeniem jej w 2019 r., Ale nie udało się. Ustawodawca ponownie wprowadza ustawę po raz trzeci.

W oświadczeniu swojego biura Davidson stwierdził, że wierzy, że ustawa zapewni tak potrzebną jasność dla amerykańskiego ekosystemu blockchain. Stwierdził, że obecne ramy regulacyjne w USA powodują zamieszanie i wrogość wobec branży. „Bez działającej federalnej struktury regulacyjnej wiele firm i przedsiębiorców przenosi swoje firmy za granicę, gdzie jaśniejsze i bardziej przyjazne przepisy ustanowiły kwitnące gospodarki blockchain” – czytamy w oświadczeniu.

Reprezentant Florydy Darren Soto jest jednym z ustawodawców sponsorujących tę ustawę. Soto był jednym z gości na CoinGeek Live, gdzie mówił o potrzebie znalezienia równowagi między przepisami a innowacjami. Soto zauważył: „Nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone zintensyfikowały działania i stały się liderem w technologii blockchain. Jest to ważny pierwszy krok do promowania innowacji i maksymalizacji potencjału walut wirtualnych dla gospodarki USA, a wszystko to przy jednoczesnej ochronie klientów i dobrobytu finansowego inwestorów ”. Reprezentant Karoliny Północnej Ted Budd, reprezentant Pensylwanii Scott Perry i reprezentant New Jersey Josh Gottheimer również współsponsorują projekt. Blockchain Association, organizacja bezpartyjna, która promuje pozytywną politykę publiczną dla branży, popiera ustawę.

Stowarzyszenie w przeszłości krytykowało SEC za sposób, w jaki zajmuje się przemysłem. „Jesteśmy przekonani, że SEC nie zapewniła pewności, która była wymagana, aby pobudzić dalsze inwestycje i innowacje w tej technologii. Ustawa o taksonomii żetonów wyeliminowałaby tę niepewność ”- stwierdziło Stowarzyszenie w poście na blogu. Dodał: „Ustawa jest kluczowym krokiem naprzód w kierunku otoczenia regulacyjnego, które pozwoli Stanom Zjednoczonym być konkurencyjnymi, szczególnie w stosunku do jurysdykcji międzynarodowych, które są coraz bardziej przyjazne dla kryptowalut”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/us-congress-reintroduces-bill-excluding-digital-currencies-from-securities-laws/