Bithumb wzmacnia zabezpieczenia przed praniem brudnych pieniędzy

Południowokoreańska cyfrowa wymiana walut Bithumb wprowadziła szereg nowych środków w celu zacieśnienia korzystania ze swojej platformy, nieco wzmacniając zabezpieczenia przed praniem brudnych pieniędzy.

Nowe środki obejmują ulepszone procesy weryfikacji Know-Your-Customer, a także wprowadzenie nowych wyspecjalizowanych technologii blockchain Intelligence, zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów.

Giełda wprowadziła również nowe ograniczenia handlowe na kontach powiązanych z krajami uważanymi za zbyt niedbałe w zwalczaniu prania pieniędzy i przestępstw finansowych.

Wiodąca giełda, która obecnie obsługuje ponad 1 milion użytkowników codziennie wymieniających około 4,4–6,2 miliona dolarów dziennych obrotów, była przedmiotem toczących się dochodzeń w związku z zarzutami oszustwa w ostatnich miesiącach.

W wyniku trudnego roku 2020 Bithumb był podobno celem przejęcia, a grupa gier Nexon zaprzeczyła, że ​​planowała przejąć firmę na początku tego roku. Z doniesień lokalnych mediów wynika również, że w ostatnim czasie zainteresowali się JPMorgan i CME Group nabyciem większościowego pakietu udziałów w firmie.

Bithumb będzie teraz współpracować z partnerami branżowymi Octa Solution, Chainalysis i Dow Jones Risk & Compliance przy wdrażaniu nowych technologii przeciwdziałających praniu pieniędzy.

Nowe, ostrzejsze środki spowodują, że konta powiązane z krajami znajdującymi się na liście „zwiększonego monitorowania” Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), a także z tymi określonymi jako „jurysdykcje wysokiego ryzyka” będą miały ograniczenia w zakresie ich zdolności do handlu za pośrednictwem platformy.

Rozszerzona lista monitorowania obejmuje Mjanmę, Barbados, Islandię i około 15 innych krajów, w których jurysdykcje wysokiego ryzyka obejmują Koreę Północną i Iran.

Środki zostały wprowadzone, ponieważ władze Korei Południowej mają wprowadzić 20% podatek od zysków z handlu walutami cyfrowymi, pomimo powszechnego sprzeciwu wobec tej polityki wśród użytkowników waluty cyfrowej i interesariuszy w tym kraju.

Nowe przepisy, które wejdą w życie w marcu, zaowocują również szeregiem nowych obowiązków w zakresie zgodności dla giełd cyfrowych walut w Korei, w tym zaostrzeniem kontroli nad praniem pieniędzy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bithumb-ramps-up-anti-money-laundering-protections/Author: BitcoinSV.pl
CEO