Zdalne serwery do gier: wykorzystanie mocy Bitcoin

Bitcoin już teraz zmienia oblicze branż na lepsze. Od usług finansowych po dostawy żywności – sektory korzystają z zalet technologii rozproszonych rejestrów. Gaming to kolejny sektor, który jest mocno zainteresowany innowatorami i programistami blockchain, a operatorzy mogą skorzystać ze skoku technologicznego, jaki może zapewnić Bitcoin. Nigdzie nie ma to większego wpływu niż w przypadku zdalnych serwerów gier opartych na technologii blockchain, zapewniających bardziej wydajne, zintegrowane wrażenia z gry.

Zdalne serwery gier (RGS) to silnik napędzający gry online. Są to serwery dewelopera, które obsługują logikę gry i to są serwery, z którymi gracze wchodzą w interakcje podczas grania za pośrednictwem platform gier innych firm, aby określić wynik, wygraną lub przegraną w każdej grze. Przejście na blockchain dla zdalnych serwerów gier przynosi wiele wyjątkowych korzyści dla twórców gier, operatorów i graczy.

W jaki sposób blockchain Bitcoin obsługuje gry za pośrednictwem RGS

Zdalne serwery są zintegrowane z platformami operatorów w celu dostarczania treści do gier. Zamiast integrować poszczególne gry pojedynczo, gry są dostarczane przez serwer. W rezultacie RGS gromadzi dużą ilość danych dotyczących gier i graczy. Obejmuje to informacje o tym, jak gracze wchodzą w interakcje z różnymi grami, ile wydają, ile wygrywają i jak często. Ale obejmuje również informacje o poszczególnych graczach – dane demograficzne, geolokalizację i tak dalej.

Te dane stanowią doskonałą okazję dla operatorów i twórców gier, aby dowiedzieć się więcej o swoich klientach, aby ostatecznie zapewnić im lepsze wrażenia z gry. Może to dotyczyć takich rzeczy, jak sugerowanie innych gier, w które chcieliby zagrać, lub zapewnianie dostosowanych bonusów na podstawie ich danych dotyczących rozgrywki. Niezależnie od kąta, dane te gromadzą się przy każdej interakcji ze zdalnym serwerem gier i mogą zapewnić możliwości komercyjne operatorom platform.

Wykorzystywanie danych, aby lepiej służyć graczom

W świecie sprzed blokady blockchain menedżerowie kasyn mieliby tendencję do dokonywania ludzkich osądów na temat tego, co najlepiej spełnia potrzeby ich graczy. Na przykład, tworząc ranking dużej kolekcji gier, poszczególni menedżerowie mogą nadawać priorytet różnym programistom lub faworyzować określone gry z powodów innych niż służenie najlepszym interesom gracza. W wielu przypadkach dostawcy treści lobbowaliby operatorów kasyn w celu ustalenia priorytetów ich treści, wprowadzając całą ludzką warstwę do kształtowania doświadczenia.

W świecie, w którym danych jest mnóstwo, jasne jest, że nie jest to optymalne rozwiązanie. Gromadząc, analizując i interpretując dane, które rzeczywiście pochodzą ze zdalnych serwerów gier, można dostarczyć bardziej inteligentne rozwiązania tego typu problemów – i to automatycznie.

Obecnie istnieją systemy podobne do silników rekomendacji, które działają na podstawie częstotliwości rozgrywki lub popularności gry. Taka konfiguracja może jednak okazać się wyzwaniem dla operatorów – szczególnie tych, którzy mają do dyspozycji 2000-3000 gier. Żaden gracz nie przewinąłby do strony 25 w celu wyszukania gry, której szuka, więc gry muszą być promowane i zajmowane pierwszorzędną pozycję, aby miały większe możliwości zaangażowania graczy.

To prowadzi nas do potrzeby wyrównania szans. W jaki sposób? Wykorzystując dane o profilach graczy, co z kolei może skutkować sugerowaniem odpowiednich treści, które mogą mu się spodobać, biorąc pod uwagę między innymi motyw powrotu do gracza (RTP) i zmienność gry. Może to również dotyczyć bonusów, w których sugerowane bonusy można wprowadzać do gry danej osoby, aby zapewnić całkowicie wyjątkowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb doświadczenie gracza.

To, co może zrobić blockchain, to zaprezentować graczowi zawartość na podstawie tego, co mu się podoba, niezależnie od tego, czy jest to motyw, RTP, zmienność, współczynnik trafień itp. Po zbudowaniu profilu gracza, za każdym razem, gdy gracz odwiedza witrynę, jego strona jest zapełniana treścią unikalne dla nich i dla ich gry.

Pozwalając danym na kształtowanie decyzji, a nie jakimikolwiek innymi czynnikami, wszyscy odniosą korzyści. Gracze uzyskują bardziej dostosowane wrażenia, oparte na ich własnych preferencjach i zachowaniach, podczas gdy operatorzy i twórcy gier mogą optymalizować wyniki, które są w stanie wygenerować podczas każdej sesji. Jest to propozycja korzystna dla wszystkich, która jest dobrze obsługiwana przez technologię blockchain.

Lepsze bonusy dzięki blockchain

Obecna norma dotycząca przyznawania premii w grach online ma zwykle charakter blokowy – tj. na przykład następnych 100 graczy dokonujących wpłaty otrzyma premię za dopasowanie depozytu lub każdy, kto wpłacił więcej niż 50 €. Łatwo jest zobaczyć, jak prowadzi to do nieefektywności. Te bonusy są prawie całkowicie nieukierunkowane, bonusy ogólne i chociaż mogą działać w równowadze, są to wydatki marketingowe, które nie są tak efektywnie ukierunkowane, jak mogłoby być.

Przejdź dalej, aby całkowicie zmienić równanie na lepsze. Zamiast gromadzić bonusy w niezgrabnych blokach, dane RGS pozwalają na wyjątkowo spersonalizowaną strukturę bonusów. Gracze otrzymują bonusy, których chcą, na podstawie ich zachowania, a nie na podstawie jakiejś arbitralnej cechy.

Przeciętny gracz kasyna trzyma się przez 3-6 miesięcy. Wydłużenie tego okresu poprzez lepsze reagowanie na potrzeby i preferencje poszczególnych graczy jest zatem ważnym punktem centralnym dla wszystkich operatorów gier. Technologia Blockchain może nagrywać, interpretować i działać automatycznie w oparciu o dane przesyłane ze zdalnego serwera gier, zapewniając graczom bardziej spersonalizowane wrażenia zaprojektowane tak, aby mogli grać dłużej.

RGS i odpowiedzialna – a nawet zrównoważona – gra

Podczas gdy z jednej strony kasyna i operatorzy gier hazardowych muszą wydłużyć czas gry i wydłużyć czas gry, jest jeszcze jedna równie ważna kwestia do rozwiązania – problem z hazardem. Aby rozwiązać problem z hazardem, operatorzy muszą zidentyfikować podatnych graczy, zanim pojawią się problemy, w celu interwencji lub skierowania graczy do usług wsparcia.

RGS również tutaj trzyma klucz. Otwierając świat danych o graczach i ich zwyczajach gry, operatorzy są w stanie lepiej dostrzec wzorce i trendy zachowań, które sugerują eskalację problemów w związku gracza z grami online.

Jest to ważne z punktu widzenia odpowiedzialności społecznej, ale ma również kluczowe znaczenie dla pomocy operatorom w wywiązywaniu się z ich zobowiązań wobec organów regulacyjnych. Gromadząc te dane w łańcuchu bloków, operatorzy mogą ostatecznie automatycznie przekazać je do organów regulacyjnych, co zmniejsza koszt zgodności, a także spełnia odpowiedzialność społeczną operatorów wobec swoich graczy.

Przyszłość gier leży w innowacjach. Podobnie jak w przypadku wielu innych branż, deweloperzy i innowatorzy mają do dyspozycji opcje, które utorują drogę do bardziej inteligentnych i wydajnych wyników opartych na danych. W przypadku blockchain korzyści z uruchamiania RGS w rozproszonej księdze koncentrują się na danych. Dzięki automatycznemu gromadzeniu, rejestrowaniu i weryfikowaniu danych w łańcuchu bloków operatorzy mogą zacząć programowo interpretować i reagować, aby zapewnić bardziej dostosowane, bardziej efektywne wrażenia.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/remote-gaming-servers-harnessing-the-power-of-bitcoin/Author: BitcoinSV.pl
CEO