Crypto Crime Cartel: John McAfee, Arthur Hayes aresztowany +Mt Gox

Dwie znane nazwiska w Crypto Crime Cartel zostały aresztowane w zeszłym tygodniu, ponieważ od dawna zaległe rozrachunki prawne przeżuwają wiodące firmy branżowe i osoby prywatne na początku tego, co ma być pracowitym rokiem 2021. I, jakby na zawołanie, w tym samym czasie Mark Karpelès – kolejna zhańbiona osobowość w przestrzeni cyfrowej waluty – ponownie odwrócił uwagę od własnych problemów prawnych i skierował uwagę na doktora Craiga Wrighta.

Kolejne zarzuty spadły na Johna McAfee

W wiadomościach, które będą szczególnie interesujące dla tych, którzy używali swoich platform mediów społecznościowych do promowania śmieciowych produktów cyfrowych, Departament Sprawiedliwości wniósł w czwartek oskarżenie przeciwko Johnowi McAfee i ochroniarzowi Jimmy’emu Watsonowi.

Akt oskarżenia dotyczy dwóch programów rzekomo zaaranżowanych przez McAfee i Watson. Pierwsza dotyczyła wykorzystywania Twittera przez McAfee do promowania wielu ICO, jednocześnie publicznie twierdząc, że jest bezstronny: w rzeczywistości za swoje poparcie zapłacono mu ponad 23 miliony dolarów aktywów cyfrowych. Drugim był program typu „pump-and-dump”, w ramach którego obaj kupowali cyfrowe aktywa tuż przed ich promocją wśród ponad miliona obserwujących McAfee, a następnie sprzedawali je, gdy rekomendacje doprowadziły do ​​wzrostu ceny. W aktach oskarżenia oskarżono również McAfee o pranie dochodów z tego programu za pośrednictwem nienazwanej giełdy działającej w południowym dystrykcie Nowego Jorku.

Zarzuty były już nieco otwartą kwestią po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła oskarżenia cywilne przeciwko McAfee i Watsonowi w 2020 r. W związku z tymi samymi dwoma programami.

McAfee jest już aresztowany w Hiszpanii w oczekiwaniu na ekstradycję do USA pod zarzutem unikania płacenia podatków, rzekomo nie składając żadnych zeznań podatkowych przez cztery lata, mimo że zarobił miliony na rozmowach, międzynarodowej pracy konsultingowej, żeby wymienić tylko kilka. W związku z tym można założyć, że prokuratorzy są przekonani co do prawdziwości ich dowodów:

Oskarżenia cywilne spowodowałyby, że SEC próbował zmusić McAfee do uwolnienia jego nieuczciwie zdobytych zysków i zakazałby mu pełnienia funkcji oficera lub dyrektora jakiejkolwiek firmy, która musi składać raporty do SEC. Zarzuty karne są bardziej znaczące: tylko w przypadku starszych zarzutów unikania płacenia podatków McAfee może grozić do 30 lat więzienia.

Jeśli chodzi o ostatnie akty oskarżenia, zarzuty o pranie pieniędzy mogą skutkować nawet do 20 lat więzienia i grzywną w wysokości do dwukrotności wartości mienia będącego przedmiotem transakcji. Zarzuty za oszustwa grożą maksymalnie na 20 lat pozbawienia wolności.

Czas tych aresztowań jest zgodny z szerszym dążeniem do egzekwowania i regulacji w zakresie zasobów cyfrowych, po części wywołanej retoryką organów nadzorczych wyznaczonych przez Bidena (a także jego Sekretarz Skarbu, Janet Yellen), sugerującą, że przestępstwo jest ułatwiane za pomocą Nowa administracja skupi się na produktach związanych z zasobami cyfrowymi.

Założyciel BitMEX, Arthur Hayes, w końcu się poddał

Arthur Hayes, którego być może pamiętacie jako były dyrektor generalny BitMEX, jest teraz w trakcie poddawania się władzom USA, zgodnie z transkrypcjami sądowymi przesłanymi przez prokuratorów w lutym.

Hayes, wraz ze współzałożycielami BitMEX, zostali postawieni w stan oskarżenia na podstawie ustawy o tajemnicy bankowej pod zarzutem aktywnego unikania zobowiązań wynikających z tej ustawy w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Współzałożyciel Samuel Reed został już aresztowany, podczas gdy pozostali współzałożyciele – Hayes i Ben Delo – od tego czasu uciekają.

Teraz, zgodnie z dokumentami, Hayes i oskarżony Ben Delo są gotowi poddać się władzom w kwietniu. W przypadku Hayesa plan najwyraźniej polega na udaniu się na Hawaje. Oprócz zarzutów karnych BSA, Commodity Futures Trading Commission (CFTC) jest również w trakcie procesu cywilnego obejmującego większość tego samego terytorium, oskarżając założycieli BitMEX o unikanie wymogów KYC i AML i działając jako sprzedawca kontraktów futures. bez rejestracji w CFTC.

BitMEX najwyraźniej rozstrzygnął pozew inwestorów o wartości 300 milionów dolarów w styczniu, ale prokuratorzy i organy regulacyjne nie są tak łatwo kupowani, a Departament Sprawiedliwości i CFTC są ustawione na doprowadzenie tego do końca. Dowiemy się więcej o tym, co będzie dalej, gdy (lub jeśli) Hayes podda się w kwietniu.

Karpelès Mt. Postawa Goxa trwa

Wydaje się, że coś o trwających poszukiwaniach doktora Craiga Wrighta, mającego na celu odzyskanie jego spuścizny, dostało się pod skórę Marka Karpelèsa. Karpelès, zhańbiony były dyrektor generalny Mt. Gox pozuje, że chce pozwać dr Wrighta za wiadomości, które rzekomo wyciekły z wewnętrznego kanału Slack, w którym nazywa Karpelès „malwersantem” i „skazanym przestępcą”.

Pozornie wiadomości od Wrighta (nieznanego pochodzenia) są odpowiedzią na roszczenia – udostępnione przez Karpelès – że monety, które zostały skradzione podczas włamania do sieci Dr. ‘). Według dr Wrighta monety 1Feex zostały zakupione na giełdzie jakiś czas przed Mt. Gox kradzieży i nikt – ani powiązany z Mt. Gox lub w inny sposób – kiedykolwiek zwrócił się do niego w sprawie posiadania monet. Dzieje się tak pomimo tego, że dr Wright zapisał się jako właściciel monet (pośrednio lub bezpośrednio) od 2011 r., Który byłby idealnym momentem dla Karpelès lub kogokolwiek innego, aby poruszyć tę kwestię.

W wiadomościach dr Wright mówi, że Karpelès nigdy nie zgłosił adresu „ani nie zrobił nic w tym rodzaju, dopóki nie dowiedział się, że jestem właścicielem” i „twierdzi, że ukradł monety z Mount Gox i sprzeniewierzył je, ale nadal jest ich właścicielem ”. Osobno dr Wright mówi również, że Karpelès jest „skazanym przestępcą” i „malwersantem”.

Karpelès, najwyraźniej szczęśliwy mogąc czerpać niewielkie wygrane, wskazał, że nigdy nie został skazany za defraudację. Wydaje się jednak, że jest to tylko skarga semantyczna: Karpelès nie został skazany za defraudację, ale został skazany za dostęp do Mt. System komputerowy Goxa do fałszowania dokumentacji finansowej, a sąd skazał go za „[nadużywanie] jego statusu i uprawnień do popełniania sprytnych czynów przestępczych”. To przekonanie zostało utrzymane w mocy w apelacji w 2020 roku.

To, że Karpelès został oskarżony o fałszowanie zapisów, a nie defraudację, nie istnieje ani tu, ani tam, ale jest interesujące, że Karpelès byłby tak gotowy zwrócić uwagę na ten fakt, biorąc pod uwagę, że dowody, które łączyły adres 1Feex z włamaniem na Mt Gox, nigdy nie były bardziej niż zwykły dziennik tekstowy tego, co rzekomo jest czatem Skype’a między Markiem Karpelèsem a programistą Jedem McCalebem. W tym dzienniku uczestnik, o którym mówi się, że jest McCaleb, identyfikuje adres 1feex jako adres, który Mt. Gox. Dziennik został przedstawiony jako dowód w innym prywatnym pozwie przeciwko Mt. Gox i jego personel w związku z włamaniem.

W końcu wydaje się, że dr Wright i pan Karpelès nie są tak daleko od siebie, jak sądzisz, że Karpelès. Mimo to Karpelès zażądał (za pośrednictwem Twittera) formalnych przeprosin i wycofania zarzutów, że Karpelès jest „skazanym malwersantem”.

Pomimo tego, że w połączonych wiadomościach na Slacku Karpelès nazwano Karpelès osobno skazanym przestępcą i malwersantem, nie jest jasne, czy Karpelès byłby usatysfakcjonowany, gdyby dr Wright zostawił swoją krytykę Karpelèsa jako „skazanego przestępcę”. Sądząc po szerszej reakcji na ostatnie działania prawne dr Wrighta, wydaje się, że problem Karpelèsa nie ma nic wspólnego z monetami, które dr Wright twierdzi, że są właścicielami, a więcej z trwającymi wysiłkami mającymi na celu zdyskredytowanie i zniesławienie doktora Wrighta, który był głośnym krytykiem niejasnych wymian, które mogą przewidzieć utratę setek milionów klientów bez choćby szczerego słowa na ten temat, nawet teraz, lata po rzekomym włamaniu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/crypto-crime-cartel-john-mcafee-arthur-hayes-arrested-and-more-mt-gox-deflection/Author: BitcoinSV.pl
CEO