Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

18 kwietnia 2021

Prawdopodobnie szef SEC ma na sercu „interesy inwestorów”, w łańcuchu bloków i nie tylko

Gary Gensler, nominowany przez administrację Bidena na stanowisko szefa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), podkreślił „ochronę inwestorów” jako priorytety dla branży aktywów cyfrowych. Gensler jest obecnie w trakcie przesłuchań potwierdzających przed Senacką Komisją Bankową i prawdopodobnie zostanie to potwierdzone. Gensler pochwalił Bitcoin i inne aktywa blockchain / cyfrowe jako wnoszące „nowe myślenie do płatności”, ale ostrzegł, że stworzyły również nowe problemy z ochroną inwestorów.

Zadaniem SEC było promowanie i zezwalanie na innowacje w tych nowych technologiach, ale branża potrzebowała znacznie jaśniejszych wytycznych dotyczących tego, co jest dozwolone… a co nie. Warto zauważyć, że w przeszłości Gensler sygnalizował, że dostrzega wyraźną różnicę między „zdecentralizowanym zasobem” utworzonym przez użytkowników, takim jak Bitcoin, a zasobami cyfrowymi tworzonymi i emitowanymi w bardziej zorganizowany sposób przez firmy. Istnieje „mocna argumentacja”, że te ostatnie aktywa (w tym XRP Ripple i ETH Ethereum) mogą naruszać przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Sprawa Ripple może być pierwszą z wielu, które nadejdą

W styczniu zauważyliśmy, że podobno nominacja Genslera na szefa SEC (odkąd została oficjalnie powołany) może oznaczać trudne nowe zasady dla branży blockchain i aktywów cyfrowych. Obserwatorzy zauważyli, że wolał wyjaśnić szczegółowe zasady dotyczące inwestycji i finansowania, a w przeszłości ścigał banki, które według niego manipulowały stopami procentowymi. Gensler był pracownikiem Goldman Sachs i byłym przewodniczącym Commodity Futures Trading Commission (CFTC), a także zajmował różne stanowiska rządowe w administracji Clintona i Obamy.

SEC już zabiegała o Ripple (firmę) w związku z utworzeniem i emisją XRP, jednostki walutowej w jej sieci konsensusu. Chociaż regulator powiedział, że uważa XRP za nielicencjonowane zabezpieczenie cyfrowe, Ripple pozostaje buntowniczy, przed rozpoczynającym się procesem – obie strony twierdzą, że ugoda przed wyrokiem sądu jest mało prawdopodobna. Każdy zaangażowany w organizowanie pierwszej oferty monet (ICO) podczas boomu na tokeny blockchain w latach 2017-18 może być zdenerwowany perspektywą SEC pod kierownictwem Genslera. Pomimo ostatnich problemów regulacyjnych, XRP pozostaje w „pierwszej dziesiątce” aktywów cyfrowych według kapitalizacji rynkowej, która nawet dziś wzrosła do ponad 21 miliardów USD.

Jednak większość innych tokenów ICO odnotowała gwałtowny spadek wartości, ponieważ inwestorzy widzieli niewielką wartość użytkową w ich posiadaniu, porzucając je wraz ze swoimi twórcami, którzy postrzegali je głównie jako programy pozyskiwania funduszy lub programy typu „pompuj i wyrzucaj”. Ponieważ tworzenie tokenów rośnie na platformach Bitcoin BSV, dr Craig Wright ostrzegł, że tokeny powinny reprezentować jedynie własność aktywów lub procesów, które istnieją gdzie indziej, a nie same być aktywami spekulacyjnymi.

Gensler zwraca uwagę na inne regulacje dotyczące „interesu inwestorów”

W odpowiedziach podczas przesłuchania zatwierdzającego w Senacie Gensler zasugerował również, że zmusza firmy do ujawniania dalszych informacji na temat ich różnorodności w miejscu pracy, zagrożeń klimatycznych i wydatków politycznych. Wyraził również zaniepokojenie kwestiami związanymi z niedawnymi kontrowersjami dotyczącymi GameStop / handlu funduszami hedgingowymi oraz grywalizacją inwestycji w aplikacjach dla inwestorów detalicznych, takich jak Robinhood.

W odniesieniu do powyższych kwestii ponownie podał zainteresowanie inwestorów jako powód do skupienia się na tych kwestiach. Były to również kwestie, które inwestorzy mogą uznać za znaczące lub istotne dla swoich wyborów, powiedział Gensler po postawieniu pytania o ich znaczenie. Obecne zasady SEC dotyczące ujawniania informacji o „ryzyku klimatycznym” pochodzą sprzed dziesięciu lat, a w Stanach Zjednoczonych obowiązują przepisy zakazujące (lub chroniące) firmom ujawnianie ich transakcji politycznych. Ten ruch w kierunku aktywizmu inwestorów (i innych rodzajów) w przepisach SEC prawdopodobnie będzie miał duży wpływ na ich przyszłe działania.

Prawdopodobnie zmienią również zachowanie wielu osób w branży aktywów cyfrowych. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że zapisy dotyczące łańcucha bloków są trwałe i że organy regulacyjne, takie jak SEC, są zainteresowane nawet prowadzeniem historycznych przypadków, w których inwestorzy ponieśli straty.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/likely-sec-head-has-investor-interests-at-heart-blockchain-and-elsewhere/