Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 kwietnia 2021

Prokurator generalny Nowego Jorku mówi firmom zajmującymi się cyfrowymi walutami, aby „grały zgodnie z zasadami” lub je zamknie

Nowojorska prokurator generalna Letitia James wystosowała ostrzegawczą informację do nieuczciwych firm kryptowalutowych, wzywając je do „gry zgodnie z zasadami” lub przymusowego zamknięcia przez sądy. W ostrzeżeniu skierowanym do nowojorskich inwestorów prokurator generalny James opisał „ekstremalne ryzyko” związane z inwestowaniem w waluty cyfrowe, które stało się jeszcze bardziej istotne w związku z niedawnym wzrostem cen walut cyfrowych.

Wynika to z wcześniejszego ostrzeżenia, że ​​inwestorzy powinni zachować „wyjątkową ostrożność przy inwestowaniu w wirtualne waluty”. W obliczu firm zajmujących się cyfrową walutą prokurator generalny powiedział, że organizacje staną w obliczu „odpowiedzialności cywilnej i karnej” za niewypełnienie swoich zobowiązań, w tym związanych z rejestracją i przestrzeganiem przepisów w stanie Nowy Jork. „Zbyt często chciwi gracze z branży podejmują niepotrzebne ryzyko z pieniędzmi inwestorów, ale dzisiaj wyrównujemy szanse i wysyłamy ostrzeżenia zarówno dla inwestorów, jak i przedstawicieli branży w całym kraju”. „Wszyscy inwestorzy powinni zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania w wirtualne waluty. Kryptowaluty to ryzykowne, niestabilne inwestycje, które mogą przynieść druzgocące straty tak szybko, jak mogą przynieść zyski. Nie zawahamy się podjąć działań przeciwko każdemu, kto narusza prawo ”.

Odnosząc się do ostatnich działań oszukańczych operacji walutowych, takich jak Coinseed, i nielegalnej działalności obserwowanej w Bitfinex i Tether, James powiedział, że stan wysyła jasny komunikat do tych, którzy będą działać poza prawem. „Dwa tygodnie temu złożyliśmy pozew o zamknięcie oszukańczej operacji Coinseed. W zeszłym tygodniu zakończyliśmy nielegalną działalność Bitfinex i Tether w Nowym Jorku. A teraz, dzisiaj, wysyłamy jasny komunikat do całej branży, że albo będziecie postępować zgodnie z zasadami, albo będziemy was wyłączać ”.

Alert dla inwestorów zawiera szereg wskazówek, które mają chronić inwestorów przed oszustwami związanymi z kryptowalutami i oszustwami. Śledź serię Crypto Crime Cartel firmy CoinGeek, która zagłębia się w strumień grup – od BitMEX po Binance, Bitcoin.com, Blockstream, ShapeShift, Coinbase, Ripple i Ethereum – które dokooptowały rewolucję aktywów cyfrowych i zamieniły branżę w pole minowe dla naiwnych (a nawet doświadczonych) graczy na rynku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/ny-attorney-general-tells-digital-currency-firms-to-play-by-the-rules-or-shut-down/