Patrick Thompson: Każdy może odegrać rolę w Gorilla DAO

https://twetch.app/u/34859

Podczas niedawnej eksplozji tokenów Bitcoin SV (BSV) pojawiło się nowe konto Twetch, ogłaszające zdecentralizowaną organizację autonomiczną Gorilla. Konto ma już ponad 130 obserwujących zaledwie 5 dni po utworzeniu i 100 członków w jego DAO. Aby zostać członkiem z prawem głosu, można wpłacić na konto co najmniej 1 dolara lub kupić tokeny za pośrednictwem szybko uruchomionej strony transakcji. Cieszę się, że mogę przeprowadzić pisemny wywiad z założycielem i menedżerem społeczności Gorilla DAO, Patrickiem Thompsonem, który jest właścicielem CoinGeek.

Jaka była Twoja motywacja do uruchomienia Gorilla DAO?

To, co zainspirowało mnie do uruchomienia DAO, to fakt, że chciałem przesunąć granice BSV. Społeczność Bitcoin zawsze powtarza: „Och, Bitcoin SV może zrobić wszystko, co może zrobić Ethereum, ale lepiej”, ale tak naprawdę nie mamy wiele do pokazania. Pomyślałem więc, że nadszedł czas, aby to urzeczywistnić i uruchomić DAO – koncepcję, która wywodzi się z Ethereum – ale zrobić to lepiej na BSV. ”

Jaką rolę odegrała ostatnia możliwość tworzenia tokenów w tworzeniu DAO?

Tokeny odgrywają kluczową rolę w Gorilla DAO. Na początek posiadanie Ape Token daje członkostwo i prawa do głosowania w Gorilla DAO, więc Ape Token działał jako punkt startowy, dzięki któremu DAO przynosiło zyski od pierwszego dnia – którym był. Jest mnóstwo innowacyjnych rzeczy, które możesz zrobić na tokenowych protokołach, takich jak RUN, które zobaczysz, jak Gorilla DAO robi w bardzo bliskiej przyszłości, ale żadna z nich nie byłaby możliwa bez możliwości tworzenia tokenów na początku.

Czy obawiałeś się dominującej narracji LAWR w BSV podczas zakładania tej organizacji?

Tak i nie. Mam dużo szacunku dla prawa i zawsze go przestrzegam, więc nie martwiłem się o to. Gorilla DAO to legalna i uczciwa firma z dobrymi intencjami i chciałbym, aby istniała do końca czasu, kontynuując wprowadzanie dochodowych produktów i usług, które przynoszą korzyści branży blockchain, członkom DAO i DAO. Ale jednocześnie DAO nigdy nie zostało uruchomione na BSV, więc niekoniecznie istniały wskazówki do naśladowania, inne niż spojrzenie na DAO na innych łańcuchach, które moim zdaniem zrobiły to dobrze. Niezależnie od tego zdecydowałem się stąpać lekko. DAO nie ma lidera, a ja jestem menedżerem społeczności Gorilla DAO. Postanowiłem ujawnić się jako założyciel dopiero niedawno, ponieważ: Ludzie chcą większej przejrzystości w DAO Niektóre podmioty, z którymi goryl DAO chciał robić interesy, miały mnóstwo pytań dotyczących tego, kto go założył (co ma sens, nie chcą robić interesów z reklamą lub nielegalnymi aktorami) Szczerze mówiąc, jeśli jesteś wystarczająco obeznany z technologią, możesz zobaczyć, kto wybił żetony Ape i pochodziły z mojego adresu MoneyButton.

Czy możesz opowiedzieć o ekscytacji i szczerze szybkim wsparciu społeczności związanym z tym projektem?

Gorilla DAO ma mniej niż tydzień i ma już tonę grawitacji. Myślę, że naprawdę przykuło uwagę z kilku powodów; duży jest fakt, że każdy może odegrać rolę w Gorilla DAO. Gorilla DAO również tworzy rozwiązania dla przedsiębiorstw, ale nie przypomina rozwiązań korporacyjnych, które widzieliśmy do tej pory, w których jedyne, co możemy zrobić, to czekać, aż wyjdą i mieć nadzieję, że wprowadzają transakcje do łańcucha. W Gorilla DAO możesz odegrać kluczową rolę w tworzeniu i mieć wgląd w tworzenie od początku do końca. Gorilla DAO naprawdę pozwala wkrótce być sobą. W zeszłym tygodniu odbyłem świetną rozmowę z członkiem zespołu Fabriik i członek zespołu powiedział mi, że „Jedną z misji Fabriik jako firmy jest odblokowanie narzędzi, które bogaci mają wszystkim innym”. Gorilla DAO uosabia to, a Goryle (znani również jako posiadacze małp małp) widzieli to ze skoku i byli chętni do zrobienia wszystkiego, co w ich mocy, aby wprawić Gorilla DAO w ruch.

Ile pieniędzy udało się zebrać do tej pory?

Od 2 marca o 9:36 czasu wschodniego w Gorilla Treasury znajduje się około 80 BSV.

Dlaczego nie spróbowałeś tego DAO na BSC lub innych sieciach?

Uważam, że Gorilla DAO może dodać największą wartość do BSV w porównaniu z inną siecią. Pojawiły się już propozycje stworzenia kluczowej infrastruktury, której brakuje BSV. Poza tym sieć BSV jest najbardziej praktycznym łańcuchem do uruchamiania wszelkiego rodzaju działalności lub produktu, który żyje w sieci. Opłaty transakcyjne sprawiły, że uruchomienie było prawie bezkosztowe, a wiemy, że blockchain może się skalować, więc będzie w stanie obsłużyć ilość transakcji, które będziemy umieszczać w łańcuchu. Nie jestem też przekonany, że konstruktorzy BSC i programiści Ethereum budują długoterminowo. Wiem, że społeczność BSV zazwyczaj przyjmuje perspektywę makro i ma największą synergię z celem Gorilla DAO, jakim jest bycie w pobliżu do końca czasu.

Zauważyłem, że DAO już głosowało za konwersją swoich tokenów z protokołu Money Button na protokół Run – dlaczego?

Goryl techniczny w DAO jasno dał do zrozumienia innym małpom, że operowanie protokołem Run ma wiele zalet, w tym decentralizacja. Goryle techniczne dały jasno do zrozumienia, że nasz system głosowania może działać za pośrednictwem protokołu Run i toruje drogę dla dużej części infrastruktury, którą małpy wprowadzą do BSV.

Oczywiście istnieje pewien sceptycyzm co do zaufania i wykonalności takiego projektu (zwłaszcza w przestrzeni BSV) – jak odnieść się do tych obaw?

Wszystko jest w łańcuchu, każdy obserwator może spojrzeć na łańcuch i dokładnie wiedzieć, ile jest w skarbcu goryli, dokładnie wiedzieć, gdzie zostały wysłane żetony małpy itp. Małpy również budują system głosowania w łańcuchu, kiedy to piszę . Myślę, że fakt, że wszystko jest w łańcuchu, powinien dać każdemu spokój. Ale „Małpa nie zabijaj małpy”, nigdy nie wykonałbym żadnych działań, na które DAO nie przekazałby propozycji. Sceptycyzm to kolejny powód, dla którego chciałem po prostu iść dalej i powiedzieć innym, że jestem założycielem Gorilla DAO. Chociaż było to zabawne, gdy było anonimowe i trochę przypominało Satoshi tworząc Bitcoin, więc podczas prowadzenia legalnej działalności musi istnieć taki stopień wiarygodności. Zwykle tylko anons chce pracować z innym anonsem; tam, gdzie zmierza Gorilla DAO, korzystna będzie możliwość powiązania prawdziwej tożsamości z projektem.

Czy możesz omówić, jak ważna jest kreatywność i możliwości, aby przyczynić się do zwiększenia popytu na transakcje BSV?

„Zacznę od możliwości – z tego, co wiem, jest mnóstwo luk, które należy wypełnić w ekosystemie Bitcoin. Jeśli możesz wypełnić te luki i znaleźć smaczne rozwiązanie, Twoja firma powinna zacząć działać. Gorilla DAO zmierza w kierunku, w którym będziemy wypełniać niektóre z tych luk i wierzę, że DAO uruchomi te rozwiązania wkrótce po pierwszych dwóch produktach – które są już w przygotowaniu. Jeśli chodzi o kreatywność, myślę, że wielu posiadaczy BSV, programistów, konstruktorów, uczestników itp. Naprawdę chce zobaczyć coś nowego, a poza tym coś, w czym mogą odegrać rolę. Łatwo powiedzieć, bądź swoim własnym hossa, albo bądź swoim wkrótce ™, ale prawda jest taka, że ​​wielu posiadaczy BSV nie jest w stanie osiągnąć tych rzeczy samodzielnie – rozwiązuje to Gorilla DAO. BSV jest jednym z niewielu blockchainów, które naprawdę mogą obsługiwać rozwiązania korporacyjne na dużą skalę, ale takie podejście w pewnym sensie pomija lub nie obejmuje tego, co nazwałbym blockchainem lub kulturą cyfrowej waluty. Właściciele kryptowalut chcą uczestniczyć i dobrze się bawić. Naprawdę widzisz kulturę w modnych koncepcjach w ogólnym ekosystemie blockchain, takich jak NFT i zdecentralizowane giełdy, są to rzeczy, w których posiadacze walut cyfrowych mogą uczestniczyć i dodawać wartość. Zwykle nie mogą uczestniczyć i dodawać wartości do tworzonych rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Dlaczego nie widzieliśmy, jak takie pomysły zostały wypróbowane na BSV przed lutym 2021 r.?

Myślę, że to (częściowo) wraca do tokenów, szczerze mówiąc, tokeny są zazwyczaj kamieniem węgielnym DAO i jego systemu głosowania. Ale poza tym myślę, że dzieje się tak dlatego, że gospodarka BSV jest bardzo napędzana przez inżynierów, a założyciel większości biznesów BSV jest inżynierem technicznym, a ja nie jestem inżynierem. Jeden z moich ulubionych cytatów brzmi: „genialni inżynierowie mają tendencję do tworzenia rzeczy, których chcieliby używać tylko inni genialni inżynierowie”. Chociaż naprawdę wierzę, że BSV ma jednych z najmądrzejszych ludzi na świecie, którzy nad tym pracują, w ekosystemie jest też wielu zwykłych, nietechnicznych ludzi. Poza tym, jeśli chcemy, aby nasze pomysły i rozwiązania przeniknęły do ​​BSV i nie tylko, myślę, że więcej ludzi musi tworzyć rzeczy, które każdy może zrozumieć, odegrać rolę i natychmiast wykorzystać. Myślę, że niektóre genialne pomysły i rozwiązania inżynierów są świetne, ale nie są to rzeczy, które moi nietechniczni / nie znający się nic na temat blockchainu lub cyfrowej waluty sąsiedzi zrozumieją lub zechcą wykorzystać.

Czego najbardziej nie możesz się doczekać, pełniąc rolę menedżera społeczności Gorilla DAO?

Z niecierpliwością czekam na nadchodzące wyzwania i problemy, które Małpy człekokształtne postanowiły rozwiązać. Goryle są tutaj, aby szybciej rozwijać BSV, jednocześnie tworząc produkty i usługi, których ekosystem pilnie potrzebuje. Naprawdę jestem tylko menadżerem społeczności, dopóki koła treningowe nie odpadną. W tej chwili ręcznie robię wiele rzeczy, które małpy zautomatyzują w przyszłości.

Co do tej pory najbardziej Cię ekscytowało w kulturze DAO / Ape? Goryle są poważne, ambitne i zaangażowane w uczynienie DAO Gorilla tak skutecznym, jak to tylko możliwe. Kocham energię; Daję Gorilla DAO swój czas i energię 7 dni w tygodniu przez całą dobę, ponieważ uwielbiam to, co zostało stworzone i pomysły / propozycje, które zgłosiły tam małpy i nad czym głosowały. Dodaje mi energii, gdy widzę, jak to wszystko się urzeczywistnia i wiem, że to dopiero początek (dosłownie nie ma jeszcze nawet tygodnia).

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/patrick-thompson-everyone-can-play-a-role-in-the-gorilla-dao/


Author: BitcoinSV.pl
CEO