Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 kwietnia 2021

Inwestor TON żąda 100 milionów dolarów odszkodowania od Telegram

Główny inwestor w TON ICO Telegramu podobno domaga się odszkodowania za niepowodzenie w uruchomieniu platformy, co może otworzyć śluzy dla podobnych działań ze strony innych inwestorów. Da Vinci Capital, jeden z głównych sponsorów pierwotnej oferty monetarnej (ICO), wysłał list przed złożeniem skargi do CEO Telegram, Pavela Durova, sugerując, że fundusz wystąpi przeciwko Telegramowi i TON Inc. w związku z projektem.

Według źródeł zbliżonych do sprawy, Da Vinci zażądał odszkodowania sięgającego 100 milionów dolarów, podał Forbes Russia. Inne raporty sugerują, że kwota może być bliższa 20 milionów dolarów. W obu przypadkach Telegram miał podobno zapłacić to w dwa tygodnie lub stanąć przed sądem w Londynie.

Projekt TON Telegrama i jego tokeny Gram zostały zamknięte w maju 2020 r. Po długiej walce z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z domniemanymi naruszeniami przepisów dotyczących papierów wartościowych. W czerwcu 2020 roku sąd orzekł wówczas, że Telegram musi zwrócić około 1,2 miliarda dolarów z pieniędzy zebranych z ICO, przy czym Telegram jest zobowiązany do spłaty 72% teraz lub 110% zwrotu w ciągu następnych 12 miesięcy. Większość inwestorów od tego czasu zdecydowała się na zwrot 72% z góry, chociaż nie jest jasne, ilu wciąż czeka na 110%.

Pod koniec 2020 roku Durow przedstawił nową strategię monetyzacji Telegrama, mówiąc, że firma jest na dobrej drodze, aby dotrzeć do miliardów użytkowników na całym świecie. Zaprzeczając, że firma aktywnie szukała większych środków finansowych, Durow zauważył, że otrzymała szereg ofert pożyczek w celu udzielenia pomocy finansowej. „Wzięcie pożyczki to jeden z możliwych sposobów, dzięki którym Telegram może zachować pełną niezależność i wierność swoim wartościom podczas realizacji strategii monetyzacji, którą nakreśliłem w grudniu”

Pojawiły się również doniesienia medialne sugerujące, że Telegram może rozważać emisję prywatnych obligacji w wysokości około 1 miliarda dolarów, co może pomóc w krótkoterminowym wypełnieniu luki finansowej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/ton-investor-demands-100m-compensation-from-telegram-report/