Tether rzekomo otrzymał notę okupu wymagającą 500 BTC

Tether, emitent stablecoina USDT, twierdzi, że otrzymał żądanie okupu z żądaniem 500 bitcoinów (obecnie wartych około 22 mln USD), aby nie upublicznić dokumentów, które mogłyby „zaszkodzić ekosystemowi bitcoinów”. Tether ujawnił rzekomą próbę wymuszenia w niedzielnym tweecie. „Chociaż uważamy, że jest to dość smutna próba zmiany sytuacji, traktujemy ją poważnie. Zgłosiliśmy sfałszowaną komunikację i związane z nią żądanie okupu do organów ścigania. Jak zawsze będziemy w pełni wspierać organy ścigania w dochodzeniu w sprawie tego planu wymuszeń ”- napisał Tether na Twitterze. Tether pełni ważną, choć czasem kontrowersyjną rolę na rynku kryptowalut. Jego token USDT, powiązany z dolarem amerykańskim, jest używany przez handlowców, giełdy i całą gospodarkę kryptograficzną, nadając mu to, co niektórzy nazywają ważnością systemową.

W ubiegłym roku, zbiegając się z błyskawicznym wzrostem ceny bitcoina, kapitalizacja rynkowa Tether wzrosła do ponad 34 miliardów dolarów z 2 miliardów dolarów.

Tether twierdził, że każdy wyemitowany USDT jest zabezpieczony dolarami lub ich odpowiednikami na koncie bankowym, co stało się punktem spornym wśród naukowców, kryptosceptyków i prokuratora generalnego Nowego Jorku (NYAG).

W ostatnich dniach w Internecie krążyły dokumenty rzekomo przedstawiające wątek e-mailowy między pracownikiem Tether a przedstawicielami Bahamskiego banku Deltec, który powiedział, że posiada rezerwy USDT, co ponownie wywołuje pytania o wsparcie tetheringu. E-maile nie zostały zweryfikowane.

Tether zaprzeczył ich legalności w tym samym wątku na Twitterze, w którym ogłaszał próbę wymuszenia. Przedstawiciel firmy nie odpowiedział na prośbę o komentarz do czasu prasy. Związane z: Citi: Bitcoin w “ punkcie zwrotnym ”, gdy instytucje wchodzą na pokład We wtorek Tether rozliczał się z NYAG w sprawie wieloletniego dochodzenia w sprawie pożyczki w wysokości 850 milionów dolarów udzielonej siostrzanej giełdzie Bitfinex.

Firmy nie przyznały się do wykroczenia w ramach ugody. Prokurator generalna Leticia James powiedziała jednak: „Twierdzenie Tether, że jego wirtualna waluta jest zawsze w pełni zabezpieczona dolarami amerykańskimi, było kłamstwem”. Zgodnie z warunkami umowy, Tether będzie przekazywał kwartalne raporty o swoich rezerwach przez następne dwa lata.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://finance.yahoo.com/news/tether-allegedly-received-ransom-note-195404962.html


Author: BitcoinSV.pl
CEO