Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

20 kwietnia 2021

Skradziony Bitcoin: Deweloperzy i kopalnie powinny pokochać „zamrażanie i zwracanie”

https://ohmysatoshi.com

W społeczności BTC było dużo zgrzytania zębami w związku z legalną kampanią dr Craiga Wrighta mającą na celu odzyskanie Bitcoinów, które, jak twierdzi, zostały mu skradzione. Ale dlaczego? Bez żadnych środków na odzyskanie wartości miliardów dolarów aktywów, które można zgubić lub ukraść w jednej chwili, Bitcoin może pożegnać się z każdą poważną perspektywą inwestorów instytucjonalnych lub dużych korporacyjnych buy-inów. Dyrektorzy, zarządy firm i akcjonariusze nie będą chętni do inwestowania w aktywa cyfrowe, których nie można odzyskać po kradzieży. Jasne, te firmy prawdopodobnie używają solidnych zabezpieczeń. Może nawet znaleźli sposób na ubezpieczenie swoich gospodarstw (dodatkowym, wysokim kosztem). Ale żadna opcja nie jest 100% gwarancją utraty, a powyższe strony chciałyby skalpów wysokiego poziomu, gdyby taka strata wystąpiła. Większość przedsiębiorstw, inwestorów instytucjonalnych, HNWI i funduszy hedgingowych nie dotknie BTC ani Bitcoin, dopóki nie będzie bardziej niezawodnych sposobów ich przechowywania. To, wraz z kwestiami zezwoleń regulacyjnych, od dawna jest powodem ich ciągłej niechęci do kupowania.

Co powinno świętować BTC i dlaczego?

Ten sam świat BTC świętował również duże inwestycje w aktywa od przedsiębiorców technologicznych Elona Muska i Michaela Saylora. Saylor i jego firma MicroStrategy zainwestowali około 1 miliarda dolarów w BTC do końca 2020 roku, a Musk’s Tesla ogłosił inwestycję 1,5 miliarda dolarów na początku 2021 roku. Oprócz sygnalizacji większej akceptacji głównego nurtu, inwestycje te spowodowały również wzrost ceny jednostkowej BTC. maksimum, osiągając ponad 57000 USD za monetę pod koniec lutego 2021 r.

Historia BTC jest również pełna hacków i kradzieży. Największym i najbardziej znanym jest Mt. Strata Gox w wysokości 650 000 BTC w miesiącach / latach poprzedzających luty 2014 r., Która nigdy nie została odzyskana. W następnym roku procesor płatności BitPay (który prawdopodobnie miał lepsze zabezpieczenia) zdołał stracić 5000 BTC w skomplikowanym ataku phishingowym, który przekonał kadrę kierowniczą do „legalnego” autoryzowania płatności do portfeli atakującego.

Dla przypomnienia, BTC BitPay był ubezpieczony, ale jego ubezpieczyciel odmówił zapłaty. Skandal był podobno jednym z powodów, które doprowadziły do ​​obalenia prezesa wykonawczego Tony’ego Gallippiego. Cena akcji Tesli spadła o 8,6% w kilka tygodni po inwestycji firmy w BTC, co niektórzy w prasie finansowej przypisywali tweetowi Elona Muska sugerującemu, że cena BTC jest zbyt wysoka. Spadek ten spowodował, że majątek Muska spadł o 15,2 miliarda dolarów i przywrócił tytuł najbogatszej osoby na świecie Jeffowi Bezosowi.

Teraz wyobraź sobie konsekwencje, gdyby miliard dolarów w BTC nagle zniknął z zasobów Tesli – w wyniku włamania, ataku phishingowego, błędu lub nadużycia dokonanego przez jakąś stronę zaangażowaną w proces zabezpieczania monet. Blockchain zawiera zapis wszystkich transakcji, więc czy inwestorzy nie woleliby mieć środków zadośćuczynienia, zamiast bezradnie obserwować, jak ich własność została rozdzielona na szereg bezimiennych adresów (tak jak zrobili to klienci Mt. Gox)? Biorąc pod uwagę znaczenie ceny monety dla posiadaczy BTC, można by pomyśleć, że świętowaliby posunięcie, które dodatkowo zabezpieczy aktywa i zachęci do większych inwestycji korporacyjnych. Dlatego powinni raczej celebrować legalne posunięcia doktora Wrighta, niż szydzić z nich jako atak.

Jaka jest alternatywa?

Jedyną alternatywą dla prawnie egzekwowanego odzyskiwania Bitcoinów jest krypto-anarchistyczny mit „twoje klucze, twoje monety”, który rozprzestrzeniał się przez lata.

Przestań mówić o arbitrażu regulacyjnym. Opór wobec cenzury, prywatność i uchylanie się od płacenia podatków to złe pomysły. Nienawidzimy tego… Ludzie z miliardami dolarów nie chcą inwestować w sieci kryptograficzne, które wspierają anarchistów.

To nie Craig Wright to powiedział – to sam Michael Saylor w wywiadzie dla BTC Times w zeszłym roku. Chociaż to ciekawe, że Saylor utożsamia prywatność jako „zły pomysł” z uchylaniem się od płacenia podatków, to jednak pokazuje, że z pewnością nie postrzega BTC jako atutu, który pozwala użytkownikom omijać przepisy. Saylor dodał również: „Uczciwość jest zdecydowanie najważniejszym produktem Bitcoin. Inwestorzy instytucjonalni potrzebują niezawodności i długowieczności ”. Ile integralności ma BTC jako cyfrowy zasób na okaziciela, którego nigdy nie można odzyskać, jeśli zniknie? Bardzo mało.

Jak przebiegałaby regeneracja

Gdyby funkcjonalność klucza alarmowego została przywrócona do oprogramowania protokołu Bitcoin SV (BSV), BTC i BCH, to programiści mający dostęp do tego klucza mogliby rozesłać wiadomość do procesorów transakcji (górników) w swoich sieciach, instruując ich, aby zamrozili pewne UTXO (niewydana transakcja wyjścia). Stałoby się to dopiero po orzeczeniu sądu, który ustalił własność i stratę oraz orzekł na korzyść zadośćuczynienia.

Samo rozpowszechnianie alertu nie powoduje zamrożenia monet / UTXO. Wtedy to poszczególni operatorzy węzłów będą musieli postępować zgodnie z kolejnością – lub teoretycznie, podejmować przeciwko nim działania wymuszające ryzyko. Są do tego motywowani przez zasady ekonomiczne Bitcoina, ponieważ egzekwowanie prawa zniszczyłoby ich biznes i znaczną inwestycję, jaką poczynili, zakładając go.

Wright nakreślił ten proces w poście na blogu z października 2019 r., Mówiąc:

Oryginalna koncepcja klucza alertu w systemie alertów pozwoliła Bitcoinowi na posiadanie systemu zamrażania. Pozwoliłoby to na zatrzymanie pojedynczych adresów, węzłów i wielu innych elementów. Zanim sprawa została sfinalizowana, górnicy, jak się ich teraz nazywa, lub węzły mogliby działać po otrzymaniu prawomocnego orzeczenia sądowego. W związku z tym mogą zamrażać aktywa na całym świecie.

Funkcjonalność klucza alarmowego jest jedną z rzeczy, o które Dr Wright pozywa, aby przywrócić protokoły BTC, BCH, BCHA i BSV. Zamiast wrzeszczeć „jak się odważy” i przysięgając chronić deweloperów przed takim narzuceniem, fani BTC i inwestorzy korporacyjni powinni go kibicować. Niepowodzenie w ustanowieniu prawnego precedensu dotyczącego własności i nie wdrożeniu legalnego mechanizmu odzyskiwania strat w różnych protokołach doprowadziłoby tylko do łez w przyszłości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/stolen-bitcoin-cfos-and-corporate-treasuries-should-love-freeze-and-return/