Historia załamań kursu btc 2010-2018

Martwisz się, że Bitcoin się załamie i Twoje kryptowaluty spadną do zera?

Jeśli nie byłeś częścią przestrzeni kryptograficznej przez długi czas, jest to z pewnością prawdziwy problem. Jednak historia spadków btc może zaskoczyć ludzi. Zgadnij, ile razy Bitcoin miał przerażające pęknięcia ceny. Jeden? Dwa? Cztery? 13

bitcoin crash history chart

Co więcej, btc był w przeszłości znacznie bardziej zmienny. Czy wiesz, że Bitcoin stracił 87 procent swojej wartości w ciągu trzech dni od 10 kwietnia 2013 do 12 kwietnia 2013? Pomimo tego drastycznego spadku ceny btc, wartość btc wciąż rosła prawie 100 razy, czyli 10 000%, od początku 2013 r. (~ 10 USD) do końca listopada 2013 r. (~ 1000 USD). Aby uzyskać więcej perspektywy, oto niektóre z największych spadków Bitcoina i wydarzeń, które je spowodowały.

Historia awarii Bitcoin: 5 największych awarii Bitcoina

1. czerwiec do listopada 2011, -93%

Pierwsza poważna krach Btc miała miejsce w 2011 r., Kiedy Bitcoin spadł z 29 USD do 2 USD. Tak dramatyczna katastrofa (93%) nie zdarzyła się od tamtej pory. Głównym powodem tej epickiej katastrofy było zhakowanie Mt. Gox, dominująca scentralizowana giełda kryptowalut we wczesnych latach istnienia kryptowalut. Haker uzyskał dostęp do Mt. Kont użytkowników Gox i był w stanie fałszywie „obniżyć” cenę Bitcoina Core do 0,01 USD. Chociaż ta katastrofa nie była prawdziwa, była to ogromny cios dla Bitcoina Core i szerszego ekosystemu w jego początkach. Niestety nie była to ostatnia Mt. Fiasko Gox, jak wkrótce się przekonasz

2. sierpnia 2012, -56,7%

Kolejny wielki krach Bitcoina Core nastąpił rok później latem 2012 roku, kiedy Bitcoin Savings & Trust, program ponzi obiecujący duże tygodniowe wypłaty dla inwestorów, wstrzymał wypłaty. Operator Bitcoin Savings & Trust, Trendon Shavers, w końcu trafił do więzienia za swoją działalność.

bitcoin crash history - bitcoin savings and trust trendon shavers
Schematy ponzi oparte na kryptowalutach (płacące wcześniejszym inwestorom w programie pieniędzmi nowych inwestorów) pojawiają się raz po raz, mimo że Bitcoin nie ma żadnego rodzaju zwrotu z inwestycji w taki sposób, jak coś w rodzaju akcji wypłacających dywidendę. Zdjęcie: Edukasi Bitcoin
  1. kwiecień 2013, -87%
    Wspomniany duży krach w ciągu kilku dni w kwietniu 2013 r. Był wynikiem zarówno zbyt szybkiego wzrostu wartości Btc, jak i kolejnego przypadku złego zarządzania w Mt. Gox (nie byłby to ostatni). Po ogromnym 4-miesięcznym rajdzie BTC w końcu zaczęło się ochładzać, a cena znacznie spadła. 10 kwietnia 2013 r. Cena btc spadła o 52% w ciągu 6 godzin od 12:00 (12:00) UTC do 18:00 (18:00) UTC.

Jednak sytuacja pogorszyła się tylko wtedy, gdy Mt. Gox nie poradził sobie ze zwiększoną ilością transakcji z powodu spadku ceny, co spowodowało jeszcze dalszy spadek ceny. I to nie koniec! Hakerzy zdecydowali się na atak DDoS na Mt. Witryna Gox lub usuń ją.

Biorąc pod uwagę, że Mt. Gox obsługiwał ponad 70% transakcji Bitcoin w szczytowym momencie (znacznie więcej niż jakakolwiek scentralizowana giełda dzisiaj), co spowodowało skrajną niepewność i presję sprzedaży w społeczności.

4. grudzień 2013 – styczeń 2015, -84,6%

W listopadzie 2013 r. Bitcoin Core przebił swój poprzedni rekord wszechczasów wynoszący 260 USD, w wyniku czego cena stała się absolutnie paraboliczna. W ciągu około miesiąca cena Btc wzrosła prawie 5x, czyli 500%, osiągając szczyt na poziomie około 1150 USD na początku grudnia. Po tym ogromnym wzroście, Bitcoin Core zaczął poprawiać cenę. Ponownie, sytuacja pogorszyła się – po raz kolejny – z powodu problemów na Mt. Gox. W dniu 10 lutego 2014 r. Mt. Gox wstrzymał wszystkie wypłaty przed ogłoszeniem upadłości 28 lutego 2014 r., Ogłaszając, że stracił 850 000 bitcoinów, wartych wówczas około 450 milionów dolarów.

Mt. Hack Gox był jednym z najbardziej katastrofalnych incydentów kryptograficznych wszechczasów i prawdopodobnie opóźnił rozwój kosmosu o kilka lat. Zdjęcie: Wikipedia

5. grudzień 2017 – grudzień 2018, -83,8% W 2017 r.

Bitcoin Core osiągnął ogromny wzrost z 1000 USD na początku roku do 20000 USD w grudniu. Jednak cena Bitcoina szybko zaczęła spadać i utrzymywała się przez cały rok, zanim zaczęła się stabilizować. Chociaż nie było Mt. Wydarzenie typu Gox, które mogło przyczynić się do załamania rynku, rynek prawdopodobnie spóźniał się na korektę, biorąc pod uwagę, jak szalony był rynek pod koniec 2017 roku.

6. Luty 2021 – ….

Wniosek

Jak widać, historia spadków Bitcoin Core mówi nam, że awarie ceny Btc, w tym skrajnie drastyczne, nie są niczym nowym. Nie jest przesadą stwierdzenie, że możemy spodziewać się więcej w przyszłości w miarę dojrzewania tego zasobu. Amerykański rynek akcji, który jest obecnie jednym z najbardziej dojrzałych i wartościowych rynków na świecie, był również znacznie bardziej zmienny w swoich początkach:

Wczesny rynek akcji w USA był znacznie bardziej zmienny niż dzisiejszy rynek akcji w USA. Nie wspominając o tym, że giełda w USA również miała swój udział w katastrofalnych krachach, w tym krachu na Wall Street w 1929 r., Który rozpoczął się spadkiem akcji o 89% i pomógł rozpocząć Wielki Kryzys, w którym 1 na 4 Amerykanów był bezrobotny. Zdjęcie: The Motley Fool

Niemniej jednak, pomimo wszystkich wzlotów i upadków, giełda w USA wciąż rośnie. Podobnie w całej swojej ponad 10-letniej historii Bitcoin Core nie został jeszcze usunięty, mimo że setki razy nazywano go „martwym”. Chociaż Bitcoin Core rzeczywiście doznał poważnych awarii w ciągu swojego istnienia, oto jak wygląda cena Btc na dłuższą metę:

Jak widać, mimo że wielu nazwało to oszustwem lub powiedziało, że był „martwy”, Bitcoin Core okazał się odporny, a jego długoterminowy trend wydaje się wzrastać. W rzeczywistości Btc jest najlepiej działającym zasobem lat 2010, a konkurencja jedynie w postaci oryginalnego Bitcoin BSV ma szansę w przyszłości zawalczyć o podium swoją funkcjonalnością i praktycznymi rozwiązaniami ,budową aplikacji i naszej społeczności Bitcoin SV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.exodus.com/blog/bitcoin-crash-history/


Author: BitcoinSV.pl
CEO