Bitcoin: co jest w nazwie?

Większość z nas nie dowiaduje się, czy mamy talent do wybierania imion, chyba że mamy szczęście, że musimy wybierać je dla naszych dzieci. Ale innowatorzy to robią. Dr Craig Wright mówi, że nie jest dobry w nazywaniu rzeczy i że kiedy wpada na pomysł, zwraca się do swoich bardziej zorientowanych na rynek kolegów z firmy nChain, aby zdecydowali, jak należy go nazwać. Ale on jest dla siebie zbyt surowy. Jako Satoshi Nakamoto, dr Wright wymyślił „Bitcoin”. Krótkie, zgryźliwe i oczywiste. To brzmi jak nazwa marki, która sprawdzi się w grupach fokusowych. Mogło to wyniknąć z wielomiesięcznej pracy konsultantów po żarliwych spotkaniach w modnych biurach. Tak, „Bitcoin” brzmi dobrze. Ktokolwiek wymyślił „COVID-19”, „Pfizer” lub „AstraZeneca”, mógł nauczyć się kilku rzeczy od talentu dr Wrighta do nazywania rzeczy.

Dlatego jest tak niesprawiedliwe w stosunku do doktora Wrighta, że ​​jego pięknie precyzyjne i zapadające w pamięć imię powoduje teraz więcej zamieszania niż jasności. Bitcoin był czymś nowym, czymś nie tylko wynalezionym, ale „wydanym”: oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, aby budować na sobie, być uczciwym i dorosnąć. W ten sposób był bardziej „jego dzieckiem” niż innymi wynalazkami innych wynalazców. Kiedy był starszy, zlekceważył swoją zależność od nagród blokowych i zaczął zarabiać na życie dzięki opłatom transakcyjnym. Kto wie, może kiedyś opuści dom i gdzieś się osiedli. Ale zamiast myśleć o Bitcoinie jako o osobie, łatwiej jest zastosować analogie teologiczne.

To skomplikowana jedność Bitcoina spowodowała problem z nazewnictwem. Na pierwszy rzut oka oryginalny łańcuch bloków podzielił się na trzy sposoby, tworząc bezbożną trójcę. BTC, BCH i Bitcoin SV (BSV). Trzy w jednym, każdy inny i oddzielny, ale w pewnym sensie wciąż zjednoczony. Czy BSV jest „synem Bitcoina”, wcieleniem, które pomimo swojego nagłego pojawienia się 15 listopada 2018 r. Wcale nie jest nowe, ale zawsze tam było? „Na początku było Słowo”. Czy powinniśmy postrzegać BSV jako odkupienie pierwotnych grzechów Bitcoina? Podobnie jak debaty we wczesnym kościele, istnieją gorzkie schizmy, które tworzą przeciwstawne obozy dotyczące pytań o Bitcoin, które dla osób postronnych wydają się równie warte zachodu, jak słynna teologiczna zagadka „ile aniołów może tańczyć na główce szpilki?” Czy należysz do frontu ludu judejskiego czy frontu ludowego Judei?

Mamy więc BTC, BCH i BSV. Jaki jest problem? Jest Hertz, Avis i Budget. Jest margherita, pepperoni i quattro formaggi. Jesteśmy ja, ty i pies o imieniu Boo. Cóż, problem polega na tym, że istnieje coś więcej niż tajemna teologiczna różnica między różnymi bitcoinami.

Dr Wright opisuje BTC jako schemat Ponzi. Im bardziej opinia publiczna usłyszy o szalenie zmiennej i pozornie bezsensownej cenie BTC, tym mniej zrozumie się potencjał BSV. Dr Wright i jego zwolennicy twierdzą, że BSV to Bitcoin. Uważają, że inne warianty po prostu zawłaszczyły nazwę i płyną pod fałszywymi kolorami. Nie dążą nawet do realizacji pomysłu dr Wrighta na temat tego, co Bitcoin może osiągnąć, jak jasno określił w Białej Księdze.

https://craigwright.net/bitcoin-white-paper.pdf

Jest bardzo otwarty na ludzi wymyślających własne projekty blockchain, nawet jeśli pożyczają niektóre z jego pomysłów, o ile nie twierdzą, że są Bitcoinami. Nie oczekuje, że inni odniosą sukces, ponieważ uważa, że ​​dobrze zrozumiał formułę, ale jako zaangażowany wolnorynkowiec cieszy się, że każdy może spróbować czegokolwiek. Niech wygra najlepszy blockchain.

Jako nazwa znana na całym świecie, samo słowo „Bitcoin” ma wartość finansową. Ile musiałby zapłacić produkt komercyjny, aby osiągnąć ten sam rodzaj rozpoznawalności nazwy? Ta powszechna świadomość jest trudna do osiągnięcia i nie zanika szybko. Ale, co niezwykłe, toczy się teraz walka o to, jak nazywa się Bitcoin.

Jeśli oprócz oddania dr Wrightowi praw własności do słowa, które wymyślił, walka ta prowadzi do większej świadomości tego, czym jest Bitcoin i co może zrobić, będzie to przydatny spinoff. Możemy wtedy porzucić symbol giełdowy BSV w codziennym użyciu i po prostu odnieść się do Bitcoin – ponieważ jest on niezwykle prosty.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitcoin-whats-in-a-name/


Author: BitcoinSV.pl
CEO