Incydenty ransomware z użyciem btc wzrosły o 311%

Nielegalna aktywność stanowiła zaledwie 0,34% całego wolumenu transakcji kryptowalutowych w zeszłym roku, według danych firmy Blockchain Chainalysis. To był spadek z około 2% rok wcześniej.

Liczba incydentów ransomware wzrosła o 311% rok do roku, co według firmy wynikało z zainicjowanych przez firmę Covid środków pracy z domu, które otwierają luki w zabezpieczeniach firm.

Nominowana do Sekretarza Skarbu Janet Yellen wspomniała o potencjalnym niewłaściwym wykorzystaniu kryptowalut podczas przesłuchania potwierdzającego, które odbiło się na cenach bitcoinów w tym tygodniu.

Przestępczość związana z kryptowalutami spadła w zeszłym roku do niewielkiej części całkowitego wolumenu obrotu. Jednak niektóre ukierunkowane hacki rozkwitły, gdy przestępcy wykorzystywali ludzi pracujących w domu podczas pandemii. Według raportu Chainalysis, w ubiegłym roku nielegalna działalność stanowiła 0,34% całego wolumenu transakcji kryptowalutowych. To był spadek z około 2% rok wcześniej. „Zauważyliśmy znaczny spadek udziału ogólnej działalności związanej z nielegalnymi podmiotami” – powiedział CNBC Kim Grauer, szef badań w Chainalysis. „Mimo to oprogramowanie ransomware było zdecydowanie największą kategorią pod względem wzrostu aktywności i obserwujemy rekord wszechczasów w przypadku aktywności na rynku ciemnej sieci”.

Ransomware to złośliwe oprogramowanie, którego hakerzy używają do infekowania komputera, a następnie żądają opłaty za jego odblokowanie. Ta nagroda jest często wypłacana w bitcoinach lub innych kryptowalutach. Kategoria ta stanowiła zaledwie 7% wszystkich środków kryptograficznych otrzymanych przez przestępców, ale wzrosła o 311% rok do roku. Chainalysis wskazał, że więcej osób pracujących w domu jest nową luką dla firm – i szansą dla przestępców. Ciemne rynki sieciowe były drugą co do wielkości kategorią przestępczości, odpowiadającą za 1,7 miliarda dolarów aktywności kryptowalutowej – o około 30% więcej niż rok wcześniej. Znana również jako ciemna sieć, ciemna sieć to sieć, która korzysta z Internetu, ale wymaga specjalnego oprogramowania i uprawnień dostępu.

Chainalysis crypto-crime report

Przestępcy zwrócili się ku kryptowalutom, takim jak btc, ze względu na łatwość natychmiastowego wysyłania online. Kryptowaluty są również pseudonimowe. Możesz zobaczyć, dokąd wysłano środki, co ułatwia śledzenie firmom takim jak Chainalysis. Ale nie możesz zobaczyć, kto je wysłał. Cechy te zwróciły uwagę regulatorów, którzy obawiają się potencjalnej roli kryptowalut w praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Nominowana do Sekretarza Skarbu Prezydenta Bidena, Janet Yellen, wspomniała o potencjalnym nadużyciu podczas przesłuchania potwierdzającego w tym tygodniu, co zdaniem analityków ma wpływ na ceny bitcoinów. Rząd Stanów Zjednoczonych musi „dokładnie przyjrzeć się, jak zachęcić do wykorzystywania ich do legalnych działań”, jednocześnie „ograniczając ich wykorzystanie do złośliwych i nielegalnych działań” – powiedziała Yellen. Oszustwa nadal stanowiły ponad połowę wszystkich przestępstw związanych z kryptowalutami, ale znacznie spadły z roku na rok. Grauer z Chainlysis powiedział, że było to spowodowane większą świadomością wydarzeń, takich jak program PlusToken Ponzi, który w 2018 r. Odebrał ofiarom ponad 2 miliardy dolarów. „Ludzie nauczyli się trochę podążając za mentalnością„ szybkiego wzbogacenia się ”dwa lata temu” – powiedział Grauer. „To mogło sprawić, że ludzie zaczęli rozumieć niektóre z tych naprawdę dużych schematów Ponzi”. Bitcoin stał się głównym nurtem inwestycji na Wall Street w ostatnich miesiącach. Największa kryptowaluta na świecie przekroczyła 40 000 USD na początku stycznia, dzięki zainteresowaniu ze strony instytucji i inwestorów detalicznych, którzy teraz mogą kupować bitcoiny za pośrednictwem firm płatniczych, takich jak PayPal.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.cnbc.com/2021/01/24/overall-bitcoin-related-crime-fell-last-year-but-one-type-of-crypto-hack-is-booming.html


Author: BitcoinSV.pl
CEO