Cena akcji Tesli jest teraz bezpośrednio powiązana z wartością bitcoina

Według Daniela Ivesa, analityka w Wedbush, cena akcji Tesli jest teraz bezpośrednio powiązana z ceną bitcoina po tym, jak firma Elona Muska zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w zmienną kryptowalutę. „Musk jest teraz przywiązany do historii bitcoinów w oczach Street i chociaż Tesla zarobił miliard papierowych zysków w pierwszym miesiącu posiadania cyfrowego złota, wiąże się to z dodatkowym ryzykiem, jak widać w tym tygodniu” – powiedział Ives w wiadomości e-mail dla CNBC na Wtorek.

https://www.cnbc.com/video/2021/02/23/how-tesla-and-bitcoin-are-tethered-together.html

Dodał: „Skoro Tesla zagłębia się w głęboki koniec puli na bitcoinie, Musk ryzykuje, że ta strona może przyćmić podstawową wizję EV (pojazdu elektrycznego) w najbliższej perspektywie dla inwestorów”. Pomimo pewnych obaw Ives nadal uważa, że bitcoin jest „sprytnym posunięciem we właściwym czasie dla Tesli”. Ives oszacował w poniedziałek, że Tesla zarobił już ponad 1 miliard dolarów na swojej inwestycji w kryptowalutę. „Z drugiej strony, gra z petardami, a do historii Tesli dodaje się ryzyko i zmienność” – powiedział Ives.

Tydzień zawirowań

Tesla i bitcoin odnotowały w tym tygodniu duże straty.

Akcje Tesli spadły o ponad 11%, gdy rynek został otwarty we wtorek, dzień po największej stracie akcji od miesięcy. Akcje Tesli zamknęły się w poniedziałek o 8,55%, ponieważ inwestorzy obstawiający powrót do pandemii wycofali się z Big Tech i weszli w cykliczne akcje. Był to największy spadek Tesli od 23 września 2020 r., Kiedy to zamknął się o 10,34%.

Cena bitcoina spadła jeszcze bardziej we wtorek po tym, jak sekretarz skarbu USA Janet Yellen wydała ostrzeżenie dotyczące kryptowaluty. W poniedziałek Yellen nazwała bitcoin „wyjątkowo nieefektywnym sposobem przeprowadzania transakcji” i ostrzegła przed jego wykorzystaniem w nielegalnej działalności. Podniosła również alarm dotyczący wpływu bitcoina na środowisko. Szalony wzrost liczby żetonów przypomniał niektórym krytykom o samym poziomie energii elektrycznej potrzebnej do produkcji nowych monet.

Według danych Coin Metrics, najcenniejsza cyfrowa moneta na świecie spadła o 16% w ciągu ostatnich 24 godzin, spadając poniżej 50 000 USD, aby handlować tak nisko, jak 45 389 USD o 4:10 rano czasu wschodniego.

Zakład na bitcoiny Tesli Tesla ogłosił w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na początku tego miesiąca, że kupił bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów i zacznie akceptować bitcoin jako metodę płatności za swoje produkty. Od tamtej pory Musk tweetował o kryptowalutach z przerwami, budząc alarmy w niektórych zakątkach. Tweetował też o innych monetach, takich jak Ethereum i Doge.

https://www.cnbc.com/video/2021/02/23/bitcoin-falls-after-yellen-warning-and-tesla-drops-nearly-13percent-heres-what-investors-are-saying-now.html

W zeszłym miesiącu miliarder zmienił swoje biografie na Twitterze na BTC, powodując ich wzrost o 20%, aw weekend powiedział, że cena bitcoina i Ethereum wydawała się „wysoka”, co spowodowało gwałtowny spadek. Eric Lonergan, zarządzający funduszem w M&G, powiedział we wtorek, że działania Muska na Twitterze są powodem do niepokoju. „Kiedy Twój kanał na Twitterze nieprzerwanie dotyczy aktywów, jest to ogromny sygnał ostrzegawczy” – powiedział Lonergan dla CNBC Squawk Box Europe. „W świecie narracji w mediach społecznościowych musisz być bardzo, bardzo ostrożny. Kiedy osobowość dyrektora generalnego jest 10 razy większa niż produkowanych przez niego samochodów, musisz wziąć to wszystko z… no wiesz… to jest bardzo, bardzo, bardzo niebezpieczne terytorium z punktu widzenia inwestycji ”.

Pomimo ostatnich spadków Wedbush nadal jest optymistyczny na Tesli, która jest obecnie wyceniana na około 780 miliardów dolarów. „Uważamy, że Tesla osiągnie pułap jednego biliona rynku w nadchodzących miesiącach dzięki wzrostowi EV, a nie bitcoinowi” – powiedział Ives. „Uważamy, że popularność pojazdów elektrycznych gwałtownie rośnie na całym świecie, na czele z Chinami, a to wyjaśnia, dlaczego Tesla jest tak dobrze przygotowana do wykorzystania tego rynku 5 bilionów dolarów w ciągu następnej dekady” – dodał. „Jednak bitcoin na razie przyćmiewa szerszą historię wzrostu Tesli w 2021 r., Chociaż wierzymy, że to wkrótce minie”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.cnbc.com/2021/02/23/tesla-and-bitcoins-value-are-now-linked-analyst-warns.html?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_content=Main&utm_source=Twitter#Echobox=1614083036


Author: BitcoinSV.pl
CEO