Dr Craig Wright omawia śledzenie i zwalczanie przestępczości za pomocą Bitcoin

Bitcoin przez lata zyskał złą reputację jako waluta, która może chronić osoby zajmujące się praniem brudnych pieniędzy, handlarzy narkotyków i handlarzy ludźmi przed zasięgiem prawa. Kiedy dr Craig Wright uruchomił Bitcoin, nigdy nie był to plan, a w swoim najnowszym poście na blogu zatytułowanym „Prawa i śledzenie” jasno to wyjaśnił. Jednak to wszystko wkrótce się zmieni, ponieważ orzeczenia sądowe zaczynają zmuszać przestępców do dokonywania rezerwacji poprzez śledzenie ich transakcji i zamrażanie ich aktywów. Jednym z możliwych scenariuszy będzie orzeczenie sądowe żądające zamrożenia określonego niewydanego balansu transakcji (UTXO). Takie zlecenie można zrealizować nawet bez wiedzy stron stojących za transakcją – zauważył dr Wright. Rozkaz ten zostałby „wydany i wdrożony przez górników i giełdy protokołu Bitcoin”.

Jednak ci, którzy sprzeciwiają się rządom prawa, przez lata rozpowszechniali fałszywą narrację, wyjaśnił dr Wright: „Klasycznym argumentem, który miał na celu oszukanie organów regulacyjnych i organów ścigania i który był promowany przez osoby w obozach BTC jest to, że oni są zdecentralizowanym systemem węzłów i wszystkie węzły muszą głosować w sprawie protokołu. ” Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu użytkownicy domowi nie są węzłami. Węzły działają tylko wtedy, gdy walidują transakcję i dostarczają dowód pracy potwierdzający, że zrobili to poprawnie. Węzeł demonstruje, że weryfikuje transakcje za pomocą kosztownej metody sygnalizacji, czyli utworzenia skrótu. I chociaż niektórzy użytkownicy będą argumentować, że nie muszą ich przestrzegać, i słusznie, ich nieprzestrzeganie nie będzie miało znaczenia. Dr Wright stwierdził: „Skończy się na tym, że górnicy i giełdy albo się zgodzą, albo zostaną zamknięte, a uczestnicy albo zdecydują się ponownie dołączyć do głównej sieci, albo stwierdzą, że nie mają już żadnych aktywów. Ponieważ tylko główna sieć zapewnia wartość ”.

Dr Wright przewiduje, że w nadchodzącym roku nastąpi konfiskat dużych adresów Bitcoin, które były powiązane z dochodami z działalności przestępczej. Dodał: „Giełdy, które odmówią wykonania rozkazów, zostaną zamknięte, a aktywa przejęte. Górnicy, którzy odmówią działania na podstawie nakazów sądowych, zostaną zamknięci, a majątek przejęty. Rezultatem będzie konsensus górników, giełd i firm, które są gotowe działać w ramach regulacyjnych i prawnych, które już istnieją. ” Pierwszym celem będzie ekosystem SegWitCoin (BTC), sieć, która zapoczątkowała tę antyrządową narrację. I chociaż międzynarodowy charakter BTC utrudni ten proces, istnieją przestępstwa, które są zakazane w wielu jurysdykcjach, takie jak handel ludźmi i pranie pieniędzy.

Dr Wright zaprojektował Bitcoin tak, aby działał zgodnie z prawem, a nie oferował drogę ucieczki przestępcom. I tak będzie w nadchodzących miesiącach.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/dr-craig-wright-discusses-tracing-fighting-crime-with-bitcoin/


Author: BitcoinSV.pl
CEO