Archiwum artykułów

27 lutego, 2021

Bitomaty ułatwiają przestępczość, potrzeba regulacji: strażnik stanu New Jersey. Kiedy regulacje w Polsce ?

Organ nadzorczy z New Jersey zalecił szybkie wdrożenie przepisów regulujących bankomatów walut cyfrowych w tym stanie. W nowym raporcie, New Jersey State Commission (NJSC) Investigation ujawniła, że ​​przepisy stanowe i federalne nie zajęły się jeszcze tym sektorem. Doprowadziło to do lekceważenia wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i ułatwienia oszustw.

Raport był zwieńczeniem pięciu lat badań tego sektora przeprowadzonych przez NJSC. W tym czasie wezwał 30 firm, które łącznie obsługują ponad 300 kiosków z cyfrową walutą w stanie. Organ nadzorczy wykrył kilka przypadków, w których przestępcy używali bankomatów do „oszustw finansowych i wątpliwych transakcji”. W raporcie stwierdzono, że „Komisja nie tylko odkryła dużą różnorodność środków ostrożności, jakie operatorzy podjęli – lub których nie podjęli – w celu ochrony przed oszustwami, ale również dochodzenie wykazało niespójności między różnymi firmami w zakresie sposobu funkcjonowania przedsiębiorstw, rodzaju gromadzonych przez nie informacji. od klientów i limity zakupów dla użytkowników ”.

Wśród jego głównych ustaleń było stwierdzenie, że wiele bankomatów zezwala na anonimowe transakcje. Co najmniej 75% umożliwiło klientom dokonywanie transakcji dopiero po uzyskaniu numeru telefonu komórkowego. Raport ujawnił, że ponad połowa firm zezwala na transakcje do 900 dolarów bez jakiejkolwiek formy identyfikacji. Zaledwie jedna czwarta bankomatów wymagała identyfikacji przed zakupem. Stwierdzono również, że bankomaty z cyfrową walutą mają wątpliwą zgodność. Jedna trzecia z 300 bankomatów nie została zarejestrowana w regulatorze stanu.

W zeznaniu złożonym pod przysięgą przed organem nadzorczym jeden z operatorów przyznał się, że jest świadomy wymogów rejestracyjnych, ale mimo to je ignoruje. Noel Harvey, operator 7 bankomatów w New Jersey, przyznał ponadto, że wiedział o oszustach korzystających z jego bankomatów. NJSC zidentyfikowało kilka oszustw, które wykorzystywały ATMS do atakowania ofiar. W jednym z nich ofiary zostały oszukane, aby zapłacić za pojazdy w serwisie eBay za pomocą BTC. Te pojazdy nie istniały, a oszuści przerywali komunikację, gdy tylko otrzymają BTC.

Ofiary w New Jersey podobno rozstały się z ponad 600 000 dolarów w oszustwie. Organ nadzorczy zaproponował nowe przepisy, które ostatecznie wprowadziłyby bankomaty w zakres kompetencji regulatora stanu. Po pierwsze, wszyscy operatorzy bankomatów muszą zarejestrować się i uzyskać licencję na prowadzenie działalności w New Jersey.

Każdy bankomat działający bez licencji musiałby zapłacić grzywnę w wysokości 500 USD dziennie. Muszą również przechowywać ewidencję kont, w tym transakcje, przez sześć lat, podobnie jak banki. Wszystkie bankomaty muszą również wymagać identyfikacji wydanej przez rząd, zanim klient będzie mógł dokonać jakiejkolwiek transakcji.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/digital-currency-atms-facilitating-crime-need-regulation-new-jersey-watchdog/