Były dyrektor generalny Bitmain, Jihan Wu, sprzedaje BTC.com operatorowi loterii sportowej 500.com

Chińska witryna 500.com (NYSE: WBAI) ogłosiła w zeszłym tygodniu, że nabyła BTC.com w ramach dążenia do tego, aby stać się potęgą wydobywczą z bloków. BitDeer Technologies Jihan Wu jest operatorem BTC.com. Pula wydobywcza znajduje się obecnie w pierwszej piątce pod względem wydobywania nagród na BTC, w oparciu o 7-dniową średnią ruchomą. W puli wydobywają się różne inne waluty cyfrowe, takie jak BCH, LTC i ETH. 500.com zawarło umowę o wymianie udziałów z Blockchain Alliance Technologies, spółką macierzystą BitDeer, której większościowym właścicielem jest Wu.

Zgodnie z warunkami umowy 500.com wyemituje łącznie 44 353 435 akcji klasy A na rzecz Blockchain Alliance przy pierwszym zamknięciu, które ma nastąpić do 15 kwietnia 2021 r. Akcje stanowią około 10% wyemitowanych akcji 500.com. stan na 31 stycznia 2021 r. Ponadto, jeśli BTC.com odnotuje w tym roku zysk operacyjny netto, 500.com wyśle ​​dodatkowy przydział akcji zwykłych klasy A na rzecz Blockchain Alliance. Jeśli zysk operacyjny netto nie będzie mniejszy niż 20 mln USD, będzie można wyemitować maksymalnie 22 176 718 dodatkowych akcji, co stanowi względnie 5% z 500.com akcji pozostających w obrocie na dzień 31 stycznia 2021 r. Jeśli BTC.com odnotuje w tym roku stratę operacyjną netto, 500.com może odkupić niektóre akcje posiadane przez Blockchain Alliance po wartości nominalnej. Zakładając, że strata operacyjna netto wynosi nie mniej niż 10 milionów USD, maksymalnie 4.435.344 akcji będzie przedmiotem takiej umowy odkupu. Blockchain Alliance zgodził się poddać akcje zwykłe klasy A, które otrzymuje w ramach transakcji, okresowi blokady zgodnie z umową o wymianie akcji.

Umowa podlega różnym warunkom zamknięcia, w tym przeniesieniu nazwy domeny BTC.com i portfela walut cyfrowych BTC.com. 500.com od początku roku agresywnie rozwija się w zakresie wydobywania nagród blokowych, zaczynając od transakcji o wartości 14,4 mln USD w styczniu na zakup nieokreślonej liczby „maszyn do wydobywania bitcoinów” od „pewnych osób spoza USA”. Mówiono, że maszyny mogą pochwalić się całkowitą mocą mieszania 918,5 PH / s (jeden PH / s to jeden biliard hashów na sekundę).

Pod koniec stycznia 500.com zapłacił 13,5 miliona dolarów, aby zwiększyć swój udział w Loto Interactive z siedzibą w Hongkongu z 33,7% do 54,2%. Pomimo swojej nazwy, podstawowa działalność Loto Interactive polega na świadczeniu usług analizy i przechowywania danych, a jego klienci zajmujący się dużymi zbiorami danych „zajmują się głównie wydobyciem kryptowalut”. Następnie 2 lutego 500.com ogłosiło dwie umowy z niezidentyfikowanymi stronami: umowę o wartości 8,5 miliona dolarów na 5900 maszyn i umowę dotyczącą nabycia dodatkowych 10 000 maszyn jeszcze w tym roku. Zakładając pełną dostawę 15 900 maszyn, 500.com twierdzi, że szybkość mieszania wzrośnie o 1000 PH / s. 500.com rozpoczął swoją krypto-krucjatę po latach finansowych zmagań.

Firma była jedną z zaledwie dwóch chińskich firm, które zostały zatwierdzone do udziału w „projekcie pilotażowym” sprzedaży loterii online. W rzeczywistości sprzedaż loterii online była szalona, ​​a do gry weszli nawet giganci technologiczni, tacy jak Alibaba. Wszystko to zatrzymało się w marcu 2014 r., Kiedy Pekin nakazał „tymczasowe zawieszenie” sprzedaży loterii online po przeprowadzeniu audytów, które ujawniły powszechną korupcję wśród administratorów loterii na prowincji. Przychody 500.com zniknęły z dnia na dzień, co skłoniło firmę do poszukiwania alternatywnych sposobów utrzymywania.

W 2017 roku 500.com kupiło spółkę-matkę marki kasyn online MultiLotto, które 60% swoich klientów pozyskało ze Szwecji. To utrzymało statek na powierzchni przez jakiś czas, aż 500.com w niewytłumaczalny sposób zapomniało o odnowieniu szwedzkiej licencji w grudniu 2019 r., Co doprowadziło do dziewięciomiesięcznej suszy dochodowej, zanim zezwolono stronie na wznowienie działalności w Szwecji.

W ubiegłym tygodniu 500.com ujawniło, że w 2020 r. Wygenerowało zaledwie 3,3 mln USD przychodów, czyli zaledwie połowę kwoty, jaką zgłosiła w 2019 r. Firma zaksięgowała stratę operacyjną w wysokości 29,2 mln USD i stratę netto w wysokości 34,2 mln USD, przy czym obie te kwoty faktycznie stanowiły znaczące ulepszenia z poprzedniego roku. 500.com spędził większość zeszłego roku na zapleczu, zajmując się skandalem politycznym w Japonii dotyczącym starań firmy o uzyskanie licencji lokalnego kasyna naziemnego.

Kilku lokalnych przedstawicieli firmy zostało skazanych za przekupywanie japońskich policjantów, a audytorzy 500.com zrezygnowali we wrześniu ubiegłego roku, powołując się na „istotną słabość” kontroli wewnętrznej firmy. Skandal doprowadził do rezygnacji prezesa i dyrektora generalnego 500.com. Warto zauważyć, że Xianfeng Yang, który prowadził centra danych przyjazne kryptowalutom Loto Interactive, został mianowany nowym CEO 500.com pod koniec grudnia, czyli mniej więcej w czasie, gdy 500.com zaczęło wyrażać zainteresowanie „możliwościami w branży blockchain i kryptowalut . ”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/ex-bitmain-ceo-jihan-wu-sells-btc-com-to-sports-lottery-operator-500-com/


Author: BitcoinSV.pl
CEO