BitPay zapłaci 500 000 $ w ramach rozliczenia z Departamentem Skarbu USA za naruszenie sankcji

BitPay, firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi w Atlancie w stanie Georgia, zgodziła się zapłacić ponad 500 000 USD w ramach ugody za naruszenie sankcji. Firma porozumiała się z Office of Foreign Assets Control (OFAC), agencją Departamentu Skarbu USA.

BitPay zgodził się zapłacić 507 375 $ w celu uregulowania potencjalnej odpowiedzialności cywilnej za naruszenia. Jak twierdzi OFAC, umożliwił on użytkownikom w Korei Północnej, Sudanie, Syrii, Ukrainie, Kubie i Iranie dokonywanie transakcji na swojej platformie. Dzieje się tak pomimo posiadania adresów IP i innych danych dotyczących lokalizacji tych użytkowników.

OFAC twierdzi, że użytkownicy w tych krajach przeprowadzili 2102 transakcje na łączną kwotę około 128 582 USD. Ustawowa maksymalna kara cywilna za takie naruszenie wynosi 619 milionów dolarów, szczegółowo opisuje OFAC. Podstawowa cywilna kara pieniężna wynosi 2,2 miliona dolarów. Jednak agencja stwierdziła, że ​​naruszenia stanowią nieistotny przypadek. Inne czynniki łagodzące, które rozważał OFAC, to między innymi fakt, że BitPay wdrożył należytą staranność na swojej platformie już w 2013 roku. To także mała firma, która nie otrzymała mandatu karnego w ciągu pięciu lat poprzedzających naruszenie.

Dodatkowo BitPay współpracował z regulatorem i przestał obsługiwać regiony objęte sankcjami. OFAC ostrzegł firmy zajmujące się cyfrową walutą, aby nie myślały, że są wyłączone z jego przepisów. „To działanie podkreśla, że ​​obowiązki OFAC dotyczą wszystkich osób w USA, w tym osób zaangażowanych w świadczenie usług w postaci cyfrowej waluty. W ramach podejścia opartego na ryzyku OFAC zachęca firmy, które świadczą usługi cyfrowej waluty, do wdrażania kontroli zgodności sankcji współmiernych do ich profilu ryzyka.

BitPay ujawnił w oświadczeniu, że w pełni współpracował z OFAC i był zadowolony z polubownego rozwiązania. Transakcje z regionów objętych sankcjami były również bardzo nieliczne w stosunku do całkowitego wolumenu i stanowiły zaledwie 0,04%. Miały również średnią wartość poniżej 100 USD i były głównie przeznaczone do usług hostingowych online i gier. Od tego czasu firma ulepszyła również swoje programy zgodności, jak napisano w oświadczeniu.

Na początku tego roku kolejna firma zajmująca się cyfrową walutą rozliczyła się z OFAC za podobne naruszenia. Jak donosi CoinGeek, BitGo zapłacił 94000 USD w ramach ugody za oferowanie usług użytkownikom w regionach objętych sankcjami. Jednak BitGo przetworzył znacznie mniejszy wolumen z tych regionów za zaledwie 9 127 USD. Podobnie jak w bieżącej sprawie, OFAC podał współpracę BitGo i jego niewielki rozmiar jako powód, dla którego nałożył tylko ułamek ustawowej kary, która wynosiła 53 miliony dolarów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitpay-pay-500k-in-settlement-with-us-treasury-over-sanctions-violations/


Author: BitcoinSV.pl
CEO