Bitfinex, Tether rozlicza się z prokuratorem generalnym Nowego Jorku karą 18,5 mln $..a co ma z tym wspólnego CBŚP i Polski rząd ?

Przeglądając internet natrafiliśmy na artykuł dotyczący kary nałożonej na firmę iFinex reprezentującą Tether (Usdt) oraz giełdę BitFinex za pożyczkę mającą pokryć stratę wynikającą z konfiskaty. Szeroko zakrojona akcja Polskiej Prokuratury pozwoliła zająć z oddziale Polskiego banku w Skierniewicach pieniądze pochodzące od Kolumbijskich karteli narkotykowych (a nie od dzisiaj wiadomo że giełdy zajmujące się kryptowalutami piorą brudne pieniądze pochodzące z przestępstw).

Nie istnieje również w Polsce regulacja dotycząca weryfikacji wypłat/ wpłat środków w bitomatach – a często są to środki nie znanego pochodzenia (możliwe że również pochodzące z przestępstw).

Ciekawą ,oryginalną i dość mocno subiektywną opinię na ten temat przedstawił reprezentant Polskiej społeczności BTC. Ciekawe co na to Polski rząd czy Ministerstwo Sprawiedliwości ? Czy Cbśp które aresztowało Ivan Manuel Molina Lee właśnie w sprawie działalności karteli ?

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&p=686684#p686671

Zresztą ten sam administrator forum ,który przekonywał ludzi do kupowania BTC za 58000$ i jak to się skończyło … na 45000$ i spada

Prostowany przez jednego z przytomnych użytkowników tego forum

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&p=686684#p686682

Sam artykuł jest tłumaczeniem informacji, która pojawiła się po godzinie 13 Polskiego czasu i dotyczy sytuacji ze sprawą dotyczącą pożyczki jaką Tether właściwie udzielił sam sobie po zajęciu środków przez Polską prokuraturę.

Firmy kryptograficzne Bitfinex i Tether zawarły porozumienie z biurem prokuratora generalnego Nowego Jorku (NYAG), kończąc spór prawny, który rozpoczął się w połowie 2019 roku. W ramach ugody Bitfinex i Tether zgodziły się zapłacić 18,5 miliona dolarów, zgodnie z oświadczeniem nowojorskiej prokuratora generalnego Letitii James. W kwietniu 2019 roku biuro NYAG twierdziło, że Bitfinex wykorzystał fundusze Tether, aby potajemnie pokryć 850 milionów dolarów utraconych na rzecz procesora płatności Crypto Capital. Utracone środki rzekomo wywołały problemy z wypłatą dla klientów Bitfinex pod koniec 2018 roku. Bitfinex powiedział wtedy, że nie stracił pieniędzy.

Zamiast tego fundusze Crypto Capital zostały przejęte przez władze rządowe w Portugalii, Polsce i USA Bitfinex od tego czasu stara się odzyskać te środki. W ramach dzisiejszej ugody Bitfinex i Tether nie przyznały się do żadnego wykroczenia. Jason Weinstein, partner w Steptoe & Johnson i doradca Bitfinex and Tether, powiedział The Block, że ustalenia biura NYAG są „ograniczone jedynie do charakteru i czasu ujawnienia pewnych informacji”. „Wbrew spekulacjom internetowym nie stwierdzono, by Tether kiedykolwiek wystawiał uwięzi [USDT] bez wsparcia lub manipulował cenami kryptowalut” – powiedział Weinstein, były prokurator federalny.

Stuart Hoegner, główny radca prawny Bitfinex and Tether, powiedział The Block, że kwota rozliczenia powinna być postrzegana „jako miara naszego pragnienia pozostawienia tej sprawy za sobą i skupienia się na naszej działalności”.

W ramach porozumienia ugodowego Tether dobrowolnie podał do biura NYAG i opinii publicznej kwartalne informacje na temat wsparcia rezerw USDT, z zaleceniem, z którym NYAG zgodził się. „Podzielamy cel prokuratora generalnego, jakim jest zwiększenie przejrzystości” – powiedział Hoegner w wywiadzie dla The Block. „Ujawnilibyśmy – zarówno w Prokuraturze Generalnej, jak i opinii publicznej – dodatkowe informacje o rezerwach Tether co kwartał”.

W umowie ugodowej biuro NYAG potwierdziło również ostatnią spłatę pożyczki Bitfinex na rzecz Tether. Wcześniej w tym miesiącu Bitfinex ogłosił, że spłacił Tetherowi pozostałe saldo pożyczki w wysokości 550 milionów dolarów w styczniu i zamknął linię kredytową. „Bitfinex i Tether lekkomyślnie i bezprawnie ukrywały ogromne straty finansowe, aby utrzymać swój plan i chronić swoje wyniki finansowe” – powiedziała nowojorska prokurator generalna Letitia James w oświadczeniu. „Twierdzenie Tether, że jego wirtualna waluta była cały czas w pełni zabezpieczona dolarami amerykańskimi, było kłamstwem. Firmy te przesłaniały prawdziwe ryzyko, z jakim borykali się inwestorzy, i były obsługiwane przez nielicencjonowane i nieuregulowane osoby i podmioty działające w najciemniejszych zakątkach systemu finansowego. Wraz z ugodą, długotrwały spór prawny – w którym w pewnym momencie prawnicy obu stron spierali się przed sądem apelacyjnym w Nowym Jorku – dobiega końca. Bitfinex i Tether twierdzą, że dostarczyli do biura NYAG ponad 2,5 miliona stron dokumentacji, aby zamknąć sprawę.

Czy to zamyka temat drukowania Tethera bez pokrycia ?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.theblockcrypto.com/post/95207/bitfinex-tether-new-york-ag-settlement-lawsuit


Author: BitcoinSV.pl
CEO