Agencja rządowa ZEA KIKLABB akceptuje teraz płatności w cyfrowej walucie

Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich podjął krok w kierunku płatności w cyfrowej walucie, a jeden z jego podmiotów jako pierwszy akceptuje płatności w cyfrowej walucie. KIKLABB, biuro licencyjne z siedzibą w Dubaju, umożliwi obywatelom uiszczanie opłat wizowych i opłat licencyjnych w walutach cyfrowych. KIKLABB odnotował rosnące zainteresowanie obywatelami zainteresowanymi dokonywaniem płatności za pośrednictwem walut cyfrowych – powiedział dyrektor generalny Tasawar Ulhaq.

W rozmowie z Arabian Business z siedzibą w Dubaju stwierdził: „Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie kryptowalutą u kilku klientów z sektorów blockchain i fintech, które są częścią społeczności KIKLABB, więc to naprawdę była tylko kwestia czasu, zanim rozpoznaliśmy Bitcoin, Ethereum and Tether ”. Zachwalając waluty cyfrowe jako metodę płatności przyszłości, uważa, że ​​KIKLABB jest tylko pierwszym z wielu innych podmiotów publicznych, które je przyjmą. Rząd ZEA od kilku lat promuje wprowadzenie technologii blockchain. W ramach strategii Emirates Blockchain 2021 pracuje nad integracją tej technologii w co najmniej połowie swoich transakcji. Uważa, że ​​zmniejszyłoby to roczne koszty o ponad 3 miliardy dolarów. Takie stanowisko jest powszechne dla podmiotów rządowych w regionie, powiedział prezes Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy Nguyen, który w zeszłym roku przewodził dwóm delegacjom biznesowym skupionym wokół szczytu inwestycyjnego Ritossa Family Office. „Na Bliskim Wschodzie wiele odważnych i naprawdę innowacyjnych zastosowań technologii blockchain jest inicjowanych przez rząd i instytucje publiczne” – wyjaśnił. „To, co mnie również uderzyło podczas przedstawiania i prowadzenia dyskusji ze społecznością inwestycyjną w regionie, to fakt, że perspektywy inwestycyjne mają znacznie dłuższy horyzont. Istnieje prawdziwe pragnienie wykorzystania łańcucha bloków jako narzędzia dla dobra publicznego, a nie jako narzędzia do spekulacji ”.

Ulhaq ujawnił ponadto, że jego biuro nawiązało już współpracę z kilkoma innymi firmami, które starają się zintegrować płatności w cyfrowej walucie. Powiedział outletowi: „Prowadzimy rozmowy z wybitnymi graczami z sektora kryptowalut, którzy badają wejście do Dubaju. Ponadto mamy silną społeczność lokalnych i międzynarodowych firm związanych z inteligentnymi kontraktami, blockchain i private equity współpracujących ze start-upami w dziedzinie edukacji, opieki zdrowotnej i technologii żywności ”.

Społeczność blockchain ZEA z zadowoleniem przyjęła ten ruch. Wielu uważa, że ​​to poparcie rządu pozwoli mniejszym firmom z większą pewnością odkrywać tę technologię. Ponadto poparcie udowodniło, że waluty cyfrowe to coś więcej niż tylko spekulacyjne aktywa, które można gromadzić w celu uzyskania zwrotu. Arshad Khan, założyciel i dyrektor generalny lokalnej giełdy Arabian Bourse, zauważył: „Wiele z nich odnosi się do kryptowalut jako zmiennej klasy aktywów, nadającej się tylko do spekulacji i handlu. Jednak takie wydarzenia pokazują prawdziwy potencjał kryptowalut, które są najbardziej wydajnym środkiem wymiany.

Strategia blockchain ZEA skupiła się na Dubaju, największym mieście. Miasto już teraz buduje jeden z największych na świecie ekosystemów walut cyfrowych i technologii blockchain. Znana jako DMCC Crypto Valley, będzie inkubować startupy na wczesnym etapie, prowadzić szkolenia i mentoring w zakresie blockchain, finansować przedsięwzięcia związane z blockchain i nie tylko.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/uae-govt-agency-kiklabb-now-accepts-digital-currency-payments/


Author: BitcoinSV.pl
CEO