2020 w Big Data i IoT: uważnie obserwuj Bitcoin SV w 2021

Bitcoin BSV to blockchain dla dużych zbiorów danych i przedsiębiorstw. Zgodnie z przewidywaniami znanych osób dowiemy się o tym dużo więcej w 2021 roku. Przyjrzyjmy się, dlaczego, a także niektórym projektom, które były pionierami tej koncepcji w 2020 roku. Popyt na przechowywanie danych podlegających audytowi, kwestie związane z własnością, a także mnożenie się aplikacji Big Data i urządzeń Internetu rzeczy (IoT) odegrają swoją rolę. Po stronie BSV w 2021 roku pojawi się pełne wydanie oprogramowania protokołu Teranode zorientowanego na duże zbiory danych, stale malejące opłaty, które umożliwiają „nanotransakcje”, oraz dążenie do wprowadzania dużych projektów na pokład. Jako bonus, ważni interesariusze BSV, tacy jak nChain, posiadają wiele patentów związanych z integracją IoT / blockchain.

Dr Craig Wright opisał w lutym 2019 r., Jak małe, proste urządzenia IoT mogą komunikować się z łańcuchem bloków Bitcoin za pomocą interfejsu niezależnego od urządzenia, który nie wymagał, aby same urządzenia przechowywały instrukcje lub duże ilości danych. Po przesłaniu przez interfejs zebrane informacje byłyby przetwarzane jako transakcje Bitcoin i przechowywane w łańcuchu bloków w celu weryfikacji w dowolnym późniejszym terminie. Przewidział, że do 2024 r. Może być aktywnych 50 miliardów takich urządzeń IoT – a przedsiębiorstwa i projekty będą potrzebowały sposobu na przetwarzanie i przechowywanie wszystkich dostarczanych przez nie danych.

Nadchodzi Teranode Teranode, opracowany przez nChain dla Bitcoin Association, ma wydać wersję beta w pierwszej połowie 2021 r. Zaprojektowany jako implementacja protokołu Bitcoin klasy korporacyjnej, który można skalować do milionów transakcji na sekundę, będzie działać równolegle z – ale ostatecznie zastąpi – obecne oprogramowanie Bitcoin SV Node. Kierownik projektu Steve Shadders powiedział, że Teranode jest tak znaczącym krokiem, że „zapoczątkuje nowy zawód operatorów Teranode”. Początkowo przejdzie testy przepustowości na własnej wersji skalowanej sieci testowej, a następnie przejdzie do co najmniej rocznego okresu udowadniania zgodności z Bitcoin SV, zanim proces przejścia na dobre rozpocznie się. Po zapewnieniu zgodności konsensusu, Teranode zastąpi węzeł Bitcoin SV, gdy ten ostatni osiągnie swoje ograniczenia architektoniczne. To powiedziawszy, Shadders zauważył również, że istnieje kilka komponentów Teranode, które można przenieść z powrotem do węzła Bitcoin SV, który nadal może uzyskać 100 razy większą wydajność i zapewnia nam wygodne okno zapewniające bezpieczne przejście. Daniel Connolly z nChain opisał to jako „przebudowę” węzła i „przeprojektowanie od pierwszych dyrektorów oprogramowania węzła Bitcoin, w pełni wykorzystując nowoczesne paradygmaty projektowe i wykorzystując całą wiedzę, którą zdobyliśmy na temat Bitcoin ostatnich 11 lat ”. Teranode zostanie udostępniony do bezpłatnego użytku w łańcuchu bloków Bitcoin SV na licencji Open BSV.

Pionierzy Big Data 2020: EHR Data

EHR Data była jedną z pierwszych firm, które dołączyły do BSV, mając na celu poprawę zdrowia ludzi poprzez zmianę sposobu przetwarzania, przechowywania, posiadania, a nawet sprzedaży danych pacjentów. Obecnie pracuje nad modelem weryfikacji koncepcji, który ma pomóc powstrzymać amerykańską „epidemię opioidów” poprzez śledzenie recept i leczonych pacjentów. Prywatność i własność danych są również ważne dla projektu i wizji EHR Data. Firma widzi przyszłość, w której będzie mniej silosów informacyjnych, ale także większa możliwość udostępniania ich odpowiednim stronom. Pacjenci byliby właścicielami i kontrolowali własne dokumenty, które w razie potrzeby mogliby sprzedawać badaczom za tantiemy lub umożliwić firmom ubezpieczeniowym dostęp do ich akt w celu uzyskania ewentualnych rabatów.

Transmira i Omniscape: kopnięcie Metaverse „Lokalizacja to nowa nazwa domeny” – mówi Transmira, opisując ich hybrydę wirtualnej / alternatywnej rzeczywistości (VR / AR) Omniscape lub „XR Metaverse”. „XR” to skrót od „Experiential Reality”, a pierwsze wcielenie Omniscape to platforma marketingowa z markową treścią AR opartą na lokalizacji i towarami wirtualnymi, które użytkownicy mogą odebrać. Jego ostateczną ambicją jest zbudowanie czegoś bardziej zbliżonego do Metaverse Neala Stephensona lub OASIS z „Ready Player One”, ale najpierw są to mniejsze kroki. Transmira zademonstrowała tę koncepcję na CoinGeek Live w październiku, podczas gdy użytkownicy na konferencji (i utknęli w swoich domach) używali telefonów komórkowych do rozglądania się po pokoju w poszukiwaniu pływających, klikalnych tokenów, które zostały pobrane do ich portfeli BSV. Firma, która otrzymała inwestycję od Ayre Group Ventures w grudniu 2020 r., Rozszerza tę koncepcję o nowe funkcje danych i lepsze możliwości zarządzania danymi, wykorzystując (naturalnie) możliwości tokenizacji i mikropłatności BSV.

Strumienie danych urządzeń IoT:

UNISOT i MetaStreme Pamiętasz te małe urządzenia do zbierania danych IoT, o których wspomniał dr Craig Wright? Dwa z flagowych projektów BSV już wykorzystują je do przetwarzania informacji w łańcuchu bloków Bitcoin. Według niektórych prognoz wartość IoT w łańcuchu dostaw żywności wzrośnie z 14 mld USD w 2020 r. Do 25 mld USD w 2025 r. Celem jest przyniesienie korzyści producentom, dystrybutorom i konsumentom poprzez śledzenie postępu każdego produktu spożywczego od miejsca pochodzenia do płyty— uczynienie całego procesu bardziej wiarygodnym i gromadzenie danych, które pomagają mu działać wydajniej. UNISOT SeafoodChain to pierwszy projekt, który zademonstrował, jak to może działać, śledząc produkty rybne za pomocą kodów QR, skanerów i czujników w opakowaniu podczas całego procesu. SeafoodChain jest przeznaczony do integracji z istniejącymi systemami ERP używanymi przez uczestników łańcucha dostaw oraz do przesyłania i przechowywania wszystkich swoich danych w weryfikowalny sposób w łańcuchu bloków. Na końcu linii konsumenci mogą sprawdzić pochodzenie i bezpieczeństwo spożywanej żywności w konsumenckiej wersji aplikacji UNISOT. UNISOT uruchomił pilotażowy program testowania swojego systemu w maju 2020 roku.

W podobnym duchu MetaStreme to firma zajmująca się dużymi zbiorami danych, która stworzyła interfejs dla urządzeń IoT do komunikacji z siecią BSV, zamieniając ich strumienie danych w przetwarzalne transakcje Bitcoin, bez konieczności posiadania przez użytkowników urządzenia wiedzy o Bitcoin.

MetaStreme nawiązał współpracę z projektem zrównoważonego rozwoju Predict Ecology, aby monitorować delikatny ekosystem na tropikalnej północy Australii. Obejmuje to montaż czujników wielospektralnych na UAV, zdalnych kamerach, rejestratorach dźwięku i silniku AI do monitorowania „sekwestracji dwutlenku węgla na poziomie gatunku i różnorodności”, bioróżnorodności fauny i jakości wody. Żaden z tych projektów nie byłby możliwy na blockchainie bez możliwości masowego skalowania lub opłat na tyle niskich, aby miliardy transakcji, które generują, były przystępne.

Bitcoin BSV nie tylko może już obsługiwać duże wolumeny, ale ma również zwiększać swoją pojemność i prędkość w 2021 r. I każdego kolejnego roku. Im więcej nowatorskich i korzystnych projektów na dużą skalę pojawi się na pokładzie, tym większe będzie zaufanie do BSV i jego możliwości. Dane będą jednym z najcenniejszych zasobów przyszłości, a BSV to sposób na przekształcenie tych zasobów w wartość.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/2020-in-big-data-and-iot-keep-a-close-eye-on-bitcoin-sv/


Author: BitcoinSV.pl
CEO