HandCash Connect SDK wydany

https://handcash.io

SDK HandCash Connect zostaje upubliczniony w styczniu 2021 r.

Connect SDK jest reklamowany jako środek dla programistów do „szybszego tworzenia lepszych aplikacji”. Jako programista mogę to potwierdzić – udało mi się zintegrować logowanie i płatności z SDK z Windbell w ciągu kilku godzin. Wygląda na to, że inne integracje potwierdzają łatwość użycia SDK, ponieważ następujące aplikacje zintegrowały Connect w mniej niż miesiąc:

Połącz statki wraz z kontrowersyjną aktualizacją HandCash 2.5 bez klucza, która wykorzystuje Threshold Signature Scheme, aby umożliwić wielu stronom częściowe podpisanie transakcji. Ta aktualizacja utorowała drogę dla Connect SDK do przetwarzania płatności i operacji kryptograficznych po stronie serwera, czyniąc Connect zestawem narzędzi opartym wyłącznie na protokole HTTP.

TSS

Taki ruch ma wady i zalety: Plusy Natychmiastowa korzyść to znaczny wzrost wydajności.

Płatności i operacje podpisów są wykonywane po stronie serwera, a nie na urządzeniu klienta, ponieważ operacje kryptograficzne w przeglądarkach internetowych mogą zająć trochę czasu.

Ponieważ Connect wysyła żądania HTTP do zdalnej maszyny, aby wykonać „rzeczy” związane z Bitcoinem, użytkownicy nie muszą wyłączać śledzenia stron trzecich na swoim końcu jako wymóg korzystania z aplikacji. To ogromna wygrana, ponieważ proszenie użytkowników o naruszenie ich ogólnej prywatności tylko po to, aby używać aplikacji Bitcoin, które rzekomo nie śledzą ich danych, jest nie do zniesienia. W HandCash 2.5 działa galeria aplikacji Connect, w której można przeglądać wszystkie aplikacje, którym nadali uprawnienia, cofać dostęp i konfigurować limit wydatków.

Spending limits - connect

Kolejną potężną korzyścią jest to, że gdy użytkownicy zezwolą aplikacjom na wydawanie pieniędzy w ich imieniu, płatności mogą być wykonywane bez aktywnego korzystania z aplikacji lub korzystania z Internetu.

Ta funkcja toruje drogę do powtarzających się płatności, subskrypcji i modeli płatności za sekundę, takich jak próba Cashport, pierwsza iteracja zestawu SDK Connect. Wreszcie łatwość implementacji SDK to ogromna korzyść dla ekosystemu. Chociaż integracja może mieć pewną złożoność ze względu na aspekty po stronie serwera, funkcje można wywoływać za pośrednictwem interfejsów API wysokiego poziomu, które są zrozumiałe nawet dla osób niekodujących.

Do tej pory programiści musieli zdać „test inteligencji” z powodu narracji „zły człowiek australijski”, aby nawet dotrzeć do Bitcoin SV (BSV). Następnie muszą dowiedzieć się, jak budować za pomocą Bitcoin, co obejmuje między innymi: zrozumieć kryptografię, wiedzieć, czym jest skrót SHA-256, nauczyć się skryptu Bitcoin, używać surowych heksów, sprawdzać transakcje i tak dalej. Pakiet Connect SDK oddziela wszystkie „nerd-stuff”, torując nowicjuszom drogę do łatwego budowania i szybkiej wysyłki.

Użytkownicy HandCash nie trzymają już kluczy na swoim urządzeniu, więc muszą zalogować się przy użyciu 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe) za pomocą adresu e-mail i / lub numeru telefonu. Próby HandCash, aby zrobić portfel Bitcoin „dla reszty z nas”, wiążą się z kompromisami, ponieważ niektórzy mogą uznać to za krok wstecz w kierunku zaufania stronom trzecim. Jeśli użytkownik nie ma numeru telefonu, nie może zarejestrować się w portfelu HandCash. Użytkownicy nie mają kontroli nad swoimi środkami na wypadek, gdyby HandCash lub serwery partnerskie przestały działać. HandCash twierdzi, że nadal pomogliby użytkownikom wycofać się w tym przypadku:

Kolejną wadą jest to, że podczas gdy aktualizacje SDK i portfela na smartfony są aktywne, musimy poczekać trochę dłużej, aż portfel internetowy stanie się publiczny. Integracje Connect działają na razie tylko na urządzeniach mobilnych, co stanowi zastrzeżenie dla wszystkich, którzy chcą publicznie udostępnić integrację (podpowiedź * wskazówka w sekcji „Wkrótce” powyżej…). Ogólnie rzecz biorąc, Connect SDK to ogromny krok naprzód w przestrzeni, która pomoże przyciągnąć nowych programistów do BSV i pomoże im rozpocząć pracę. Z niecierpliwością czekam na więcej aplikacji tworzonych za pomocą SDK i mam nadzieję, że będę miał problemy ze znalezieniem czasu na ich wykorzystanie!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/handcash-connect-sdk-is-finally-released/


Author: BitcoinSV.pl
CEO