Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork wydaje ostrzeżenie o cyberprzestępczości

Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) ostrzega przedsiębiorstwa w stanie o trwającej „szeroko zakrojonej kampanii dotyczącej cyberprzestępczości”. Pandemia koronawirusa spowodowała, że ​​wektory ataków cyberprzestępczości są znacznie większe niż zwykle. Gdy wybuchła pandemia, ludzie na całym świecie, którzy zazwyczaj wchodzili do biur i osobiście prowadzili interesy, byli praktycznie zmuszeni do przejścia do wirtualnego wykonywania tych samych zadań. Nawet osoby, których życie zawodowe nie zostało naruszone, miały wpływ na życie domowe, a większość lokalnych firm zamykała drzwi na pewien czas, wiele osób uciekało się do spędzania wolnego czasu przed ekranami. Biorąc to pod uwagę, ludność świata spędza znacznie więcej czasu w Internecie, niż przed pandemią. W rezultacie cyberprzestępcy mają więcej możliwości niż zwykle wykorzystywania niczego nie podejrzewających ludzi za pośrednictwem Internetu i wykorzystywania warunków ekonomicznych stworzonych przez koronawirusa. „Wydaje się, że ta aktywność jest częścią ogólnego wzrostu wysiłków zmierzających do kradzieży [informacji niepublicznych], częściowo napędzanych przez zwiększoną aktywność oszustw podczas pandemii”, powiedział ostrzeżenie wysłane przez NYDFS. „Od początku pandemii COVID-19, Stany Zjednoczone odnotowały bezprecedensowy wzrost liczby oszustw związanych z zasiłkami ”.

Według NYDFS cyberprzestępcy atakują strony internetowe, które dają im dostęp do danych osobowych mieszkańców Nowego Jorku, takie jak strony z automatycznymi wycenami, na których użytkownicy wpisują numery prawa jazdy. Gdy osoba atakująca włamie się do systemu lub przechwyci dane konsumenta, wykorzystuje zebrane informacje, aby ubiegać się o pomoc w leczeniu koronawirusa.

NYDFS wzywa firmy w Nowym Jorku do zabezpieczania niepublicznych informacji klientów i zgłaszania wszelkich potencjalnych naruszeń danych. Ale to nie tylko Nowy Jork Wkrótce po rozpoczęciu pandemii koronawirusa badania przeprowadzone przez Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) wykazały, że istnieje silna korelacja między COVID-19 a cyberprzestępczością.

W rezultacie FinCen zaczął wydawać materiały edukacyjne, które pomogą konsumentom uniknąć oszustw związanych z walutą cyfrową. Każdy powinien zawsze zwracać uwagę na podejrzaną aktywność, która ma miejsce na ich kontach i usługach, z których korzysta. Ponieważ niestety żyjemy w epoce, w której rośnie liczba cyberprzestępczości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/new-york-department-of-financial-services-issues-cybercrime-warning/


Author: BitcoinSV.pl
CEO