Bahamy wprowadzają na rynek pierwszą kartę debetową powiązaną z cyfrową walutą

Trzy miesiące temu Bahamy uruchomiły pierwszą na świecie walutę cyfrową banku centralnego – Sand Dollar. Karaibska wyspa po raz kolejny postawiła kolejny kamień milowy, udostępniając swoim obywatelom pierwszą w historii kartę debetową powiązaną z CBDC. Lokalna firma płatnicza Island Pay współpracowała z globalnym gigantem Mastercard na karcie przedpłaconej. Umożliwi to Bahamczykom natychmiastową konwersję ich sand Dollars na tradycyjne waluty fiducjarne oraz płacenie za towary i usługi.

Mogą używać karty na całym świecie w każdym sklepie handlowym, który akceptuje Mastercard. Bahamy uruchomiły Sand Dollar po latach rozwoju, próbując zabezpieczyć swój system finansowy przed ciągłymi zakłóceniami, które pojawiają się, gdy kraj doświadcza klęski żywiołowej. Jak dotąd najbardziej niszczycielski był huragan Dorian, który pochłonął ponad 70 istnień ludzkich i spowodował szkody o wartości ponad 5,1 miliarda dolarów. Bank Centralny Bahamów uruchomił CBDC w celu „pełnego zabezpieczenia” swojego systemu finansowego w przypadku takiej tragedii. Umożliwia obywatelom dokonywanie transakcji bez dostępu do banku lub internetu. John Rolle, prezes banku centralnego, skomentował kartę Sand Dollar, stwierdzając: „Z zadowoleniem przyjmujemy to podejście do łączenia korzystania z waluty cyfrowej z dostępem do walut obcych i innych punktów płatności. Bank Centralny Bahamów będzie nadal zachęcał do rozwoju technologii fintech, które są powiązane z infrastrukturą Sand Dollar, jednocześnie umożliwiając nam spełnienie najlepszych światowych praktyk w zakresie regulacji przestrzeni ”.

Zaangażowanie Mastercard w projekt jest ostatnim wysiłkiem na drodze do zaistnienia w świecie CBDC i blockchain. Ma już 89 patentów na blockchain, a 285 innych jest w toku. Współpracuje również z wybranymi dostawcami płatności w walutach cyfrowych, w tym BitPay i Uphold, aby umożliwić płatności natychmiastowe. Jednak opuścił Stowarzyszenie Libra, mimo że był członkiem założycielem. Raj Dhamodharan, wiceprezes ds. Zasobów cyfrowych i technologii blockchain w Mastercard, zauważył: „Stwarzamy o wiele więcej możliwości rządom, kupującym i handlowcom, umożliwiając im dokonywanie transakcji w zupełnie nowej formie płatności”.

Firma Mastercard powtórzyła, że ​​stara się ewoluować wraz z płatnościami w erze cyfrowej, oferując swoim użytkownikom możliwość korzystania z walut cyfrowych. „Chodzi o wybór. Mastercard nie jest tutaj, aby polecić rozpoczęcie korzystania z kryptowalut. Ale jesteśmy tutaj, aby umożliwić klientom, handlowcom i firmom przenoszenie wartości cyfrowej ”- oświadczyła firma, ogłaszając w zeszłym tygodniu integrację waluty cyfrowej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bahamas-launches-the-first-digital-currency-linked-debit-card/


Author: BitcoinSV.pl
CEO