Sieć testowa skalująca Bitcoin (BSV) przetwarza więcej danych niż kiedykolwiek

https://bitcoinscaling.io
https://bitcoinscaling.io/stats

Sieć testowa skalowania Bitcoin SV (STN) nadal przetwarza ogromne bloki transakcji, udowadniając, że BSV ma zdolność do aplikacji na poziomie korporacyjnym. W ciągu ostatniego tygodnia sieć regularnie obsługiwała bloki o wielkości ponad 380 MB, z których każdy zawierał blisko 2 miliony transakcji. Dlaczego to ma znaczenie? Aplikacje Bitcoin przyszłości będą musiały przetwarzać dane w milionach „nanotransakcji”, ponieważ projekty na dużą skalę wprowadzają dane do sieci w celu ich przetwarzania i przechowywania w łańcuchu bloków. Dane te będą pochodzić nie tylko z działalności człowieka, ale także z czujników wbudowanych w urządzenia IoT i innych zautomatyzowanych procesów.

Kluczową kwestią jest to, że Bitcoin SV (BSV) i tylko BSV mogą skalować się do poziomów wymaganych przez duże zbiory danych. BTC, który nie przetwarza danych innych niż transfery finansowe, może obsłużyć tylko 4-7 transakcji na sekundę – a nawet wtedy, przy opłatach w wysokości 10 USD (lub znacznie więcej) za transakcję. Ethereum, które rzekomo zostało stworzone w celu przetwarzania głównie danych niefinansowych, często jest przeciążone i ostatnio doświadczyło własnych problemów z absurdalnie wysokimi opłatami za użytkowanie. Bez względu na to, jak wysokie ceny jednostkowe wzrosną dla BTC i ETH na giełdach, ich jednostki walutowe i sieci mają zerową użyteczność w świecie rzeczywistym, jeśli ich pojemność i poziom kosztu transakcji pozostaną takie, jakie są obecnie. Żadne też nie wskazuje na to, by w przyszłości to zmienić – programiści BTC nie stworzyli żadnego poważnego planu rozwoju swojej sieci, a Ethereum nie ma innego rozwiązania problemu skalowania niż radykalne przeprojektowanie protokołu i zachęty ekonomiczne. Powoduje to nie tylko długie opóźnienia, ale także ogromne ryzyko i niepewność. W międzyczasie BSV w obecnym kształcie może obsługiwać (i przetwarzać) każdą umowę istniejącą na Ethereum. Oznacza to, że ceny jednostkowe BTC i ETH są oparte wyłącznie na spekulacyjnym hazardzie, co jest ryzykowne dla każdego, kto uważa je za „inwestycje”.

Do czego służy skalowanie sieci testowej

Pomimo tego, że jest siecią testową, Bitcoin STN ma bardzo podobne możliwości do sieci głównej Bitcoin. Zamiarem deweloperów STN jest jak największe odzwierciedlenie warunków panujących w sieci głównej, tak aby gdy zapotrzebowanie wzrosło na tyle, aby wdrożyć nowe projekty, sieć główna będzie gotowa. STN służy również jako platforma testowa dla zewnętrznych twórców aplikacji, aby zobaczyć, jak dobrze sieć Bitcoin (BSV) radzi sobie z ładowaniem ich transakcji, i zoptymalizować je, aby jak najlepiej je wykorzystać. Jak powiedział w przeszłości Brad Kristensen, kierownik operacyjny STN, utrzymanie stałej przepustowości transakcji przy wysokich szybkościach jest ważniejsze niż bloki o rekordowych rozmiarach. Sieć Bitcoin odnotuje szczyty i spadki wykorzystania danych i, podobnie jak elektrownia, konieczne jest zapewnienie, że poradzi sobie z największym zapotrzebowaniem.

Bitcoin SV (BSV) może zastąpić internet

Obsługa aplikacji Big Data na poziomie korporacyjnym i dużych rządowych zawsze była częścią wizji Satoshi Nakamoto, dotyczącej tego, czym powinien się stać Bitcoin (BSV).

Blockchain umożliwia weryfikację, przetwarzanie i przechowywanie danych w sposób, jakiego nie robi obecny internet. Informacje te istniały w pewnym momencie, wraz ze szczegółami dotyczącymi tego, kto je tam umieścił, jest nieocenionym narzędziem – zwłaszcza w epoce, w której bardzo niewiele informacji dostępnych w formie elektronicznej jest godnych zaufania.

Bitcoin (BSV) pozwala również na zachowanie prywatności danych zawartych w transakcjach, umożliwiając osobom fizycznym posiadanie, udostępnianie i weryfikację własnych informacji podczas decydowania, kto ma do nich dostęp. Mogą również zagwarantować, że informacji nie można usunąć ani zmienić – a jeśli ktoś spróbuje, istnieje zapis podlegający audytowi.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitcoins-scaling-test-network-is-processing-more-data-than-ever/


Author: BitcoinSV.pl
CEO