SEC, NYAG rozprawia się z aplikacją handlową Coinseed i „bezwartościowymi tokenami” …

Władze federalne rozprawiły się z platformą inwestycji w walutę cyfrową, która według nich oszukała inwestorów, sprzedając im bezwartościowe tokeny. Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyły odrębne zarzuty przeciwko Coinseed i jej wyższej kadrze kierowniczej. NYAG Letitia James podjęła kroki prawne przeciwko Coinseed za rzekome oszustwo i wyłudzenie 1 miliona dolarów od użytkowników.

W pozwie NYAG, który został wniesiony do Sądu Najwyższego Nowego Jorku, James zarzucił, że Coinseed oszukuje swoich użytkowników od 2017 roku. Firma, która obsługuje aplikację mobilną umożliwiającą użytkownikom handel walutami cyfrowymi, sprzedała swoje tokeny CSD inwestorom. James opisał tokeny jako „bezwartościową kryptowalutę” i „niezarejestrowane zabezpieczenie”. Dyrektor generalny Delgerdalai Davaasambuu i dyrektor finansowy Sukhbat Lkhagvadorj są oskarżeni o składanie inwestorom fałszywych oświadczeń.

Według SEC rzekomo kłamali na temat zespołu stojącego za Coinseed i ich doświadczenia w branży usług finansowych. Lkhagvadorj twierdził, że był traderem na Wall Street, kiedy nigdy nie handlował papierami wartościowymi. Obaj dyrektorzy reklamowali swoją firmę jako najlepszą na rynku dla zaawansowanych technologicznie inwestorów w cyfrowe waluty. Twierdzili również, że token CSD „był świetną okazją dla młodych ludzi, którzy chcą zarabiać na rynku kryptowalut”. Jednak po latach żadna giełda nie wystawiła tokena. James dodał, że dwaj oskarżeni nie zarejestrowali swojej firmy u organów regulacyjnych. Twierdzili, że „nie mieli tyle czasu na zdobywanie tego rodzaju licencji”. James chce, aby sąd zakazał im prowadzenia jakiejkolwiek działalności związanej z papierami wartościowymi i towarami. Chce również, aby zarządca zakończył działalność Coinseed i zwrócił wszystkie zebrane fundusze. Zauważyła: „Nieuregulowane i oszukańcze podmioty z wirtualną walutą, bez względu na to, jak duże czy małe, nie będą już tolerowane w Nowym Jorku. Pozew ten powinien wysłać jasny sygnał do wszystkich handlujących kryptowalutami, że moje biuro będzie niestrudzenie pracować nad zapewnieniem przejrzystości i uczciwości na rynku i nie zawaha się chronić portfeli inwestorów przed wszystkimi, którzy chcą je oszukać.

Ze swojej strony SEC złożyła podobny pozew w południowym dystrykcie Nowego Jorku przeciwko Coinseed i jej dyrektorowi generalnemu. Watchdog twierdzi, że firma przeprowadziła niezarejestrowaną sprzedaż tokenów. Jednak twierdził, że firma zebrała tylko 141,410 USD. Davaasambuu odpowiedział na zarzuty, mówiąc, że nie popełnił żadnego przestępstwa. „Jestem w 100% pewien, że pozew jest pełen fałszywych oskarżeń. To bardzo dziwne, że obwiniają samą naturę tego, jak działa startup ”- stwierdził w e-mailu. Davaasambuu powiedział, że rozważa przeprowadzkę ze swojego domu w Long Island City w Nowym Jorku z powrotem do Mongolii.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/sec-nyag-crack-down-on-trading-app-coinseed-over-worthless-tokens/


Author: BitcoinSV.pl
CEO