Rosyjscy prawodawcy sporządzają przepisy o podatku od walut cyfrowych

Według raportów, prawodawcy w rosyjskiej Dumie opracowują przepisy, które mogą utorować drogę do opodatkowania walut cyfrowych. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem rosyjskiego parlamentu krajowego, Komisja Budownictwa Państwowego i Legislacji dała zielone światło ustawie, która wprowadzi szereg zmian w kodeksie podatkowym tego kraju.

Państwowa agencja informacyjna RIA Novosti poinformowała, że ​​Duma Państwowa już w środę przyjęła projekt ustawy w pierwszym czytaniu. Zgodnie z prawodawstwem będzie teraz obowiązywać definicja prawna traktująca waluty cyfrowe jako formę własności. W rezultacie obowiązek podatkowy dla rosyjskich rezydentów skrystalizuje się przy sprzedaży waluty cyfrowej, w przypadku której następuje zysk kapitałowy.

Ustawą objęci będą rezydenci krajowi z Rosji i spoza jej granic, a także organizacje krajowe i zagraniczne z siedzibą w kraju. Zgodnie z nowym prawem wszystkie podmioty będą zobowiązane do zgłaszania transakcji w walutach cyfrowych, w przypadku których wolumen przychodzący i wychodzący przekracza 600 000 rubli rocznie, co odpowiada około 8100 USD rocznie.

Ustawa wprowadzi również kary za naruszenia prawa, w tym za spóźnione i fałszywe zgłoszenie, w wysokości do 10% całkowitych rocznych transakcji przychodzących i wychodzących. Kary za brak płatności mogą sięgać nawet 40% niezapłaconych kwot. Projekt ustawy to najnowsza faza dążeń Rosji do opracowania systemu regulacji cyfrowej waluty. Wynika to z ustawy „O cyfrowych zasobach finansowych”, która weszła w życie w styczniu 2021 r., Skutecznie uniemożliwiając obywatelom dokonywanie płatności w cyfrowej walucie. Pomimo prób wprowadzenia regulacji, szereg dziedzin pozostaje nieokreślonych w prawie rosyjskim, w tym w przepisach dotyczących górnictwa i opodatkowania.

Chociaż pewność wynikająca z nowego projektu przepisów zostanie przyjęta z zadowoleniem przez sektor waluty cyfrowej w Rosji, istnieją apele o podjęcie środków, które idą dalej w definiowaniu otoczenia prawnego dla transakcji w walutach cyfrowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/russian-lawmakers-draw-up-bill-digital-currency-tax/


Author: BitcoinSV.pl
CEO