Nowe prawo chińskie dodatkowo zabrania ICO: raport

Chiński rząd nie jest fanem pierwszych ofert monet (ICO) i już dawno temu jasno to podkreślał. Teraz, w swoim ostatnim posunięciu, podpisał nowy dekret, który jeszcze bardziej ogranicza sektor. Dekret zakazuje ICO, opisując je jako nielegalne pozyskiwanie funduszy. Chiny po raz pierwszy zakazały ICO we wrześniu 2017 r., W okresie, w którym były one niezwykle popularne. W tamtym czasie Ludowy Bank Chin nakazał wszystkim emitentom ICO natychmiastowe zaprzestanie i zwrot kosztów inwestorom. Jednak, jak donosi lokalny serwis informacyjny 8btc, chińscy inwestorzy wciąż znaleźli sposoby na inwestowanie w ICO.

Wraz z nowym dekretem rząd dąży do całkowitego wyeliminowania sprzedaży tokenów kryptowaluty. Według lokalnych raportów, Rada Państwa przyjęła dekret na posiedzeniu wykonawczym 21 grudnia 2020 r. Premier Li Keqiang następnie podpisał dekret pod koniec stycznia, zanim został odsłonięty w połowie lutego. Dekret zakazuje „nielegalnego pozyskiwania funduszy”, które definiuje jako „akt pozyskiwania i wchłaniania funduszy od nieokreślonych osób i podmiotów bez zezwolenia działu zarządzania finansami Rady Państwa”. Uznaje również za nielegalne wszelkie pozyskiwanie funduszy, które wiąże się z obietnicą wypłaty odsetek. Obejmuje to ICO, oferty początkowej wymiany (IEO) i oferty tokenów bezpieczeństwa (STO).

Dekret ujawnił, że rząd zamierza rozprawić się z takimi nielegalnymi kampaniami zbierania funduszy na wczesnym etapie. W tym celu rząd stworzy kompleksowy system monitorujący branżę aktywów cyfrowych i tradycyjne rynki finansowe. Rządy na szczeblu prowincji będą odpowiedzialne za rozbijanie nielegalnych kampanii zbierania funduszy w ich jurysdykcjach. Nielegalne zbieranie funduszy stanowi przestępstwo na mocy nowego dekretu, ścigane na podstawie obowiązującego prawa karnego.

W 2017 roku, kiedy Chiny ograniczyły przemysł walut cyfrowych, uważano, że jest to krok mający na celu ochronę inwestorów. Jednak niektórzy uważają teraz, że rząd miał na myśli cyfrowy juan. Nowy dekret pojawia się również w czasie, gdy rozwój cyfrowego juana jest na wysokim poziomie, dalej budując na tym przekonaniu. W październiku 2020 roku chiński rząd przyjął ustawę, która zalegalizowała cyfrowy juan, ale zakazała wszystkim rywalom. Wytwarzanie lub wydawanie dowolnego tokena cyfrowego zabezpieczonego juanem jest nielegalne w Chinach i może podlegać grzywnie równej pięciokrotności wpływów.

Chińskie przepisy zostały naśladowane w innych krajach, rzucając cień na przyszłość ICO na całym świecie. Jednym z krajów zajmujących miejsce po Chinach są Indie. Niedawno zaproponował ustawę, która zakazuje wszystkich „prywatnych kryptowalut”, jednocześnie przygotowując grunt pod cyfrową rupię.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/new-chinese-law-further-prohibits-icos-report/


Author: BitcoinSV.pl
CEO