Firma Fabriik po kupieniu moneybutton uruchamia prosty protokół Fabriik dla tokenów

Firma Fabriik uruchomiła kolejny protokół tokenów na Bitcoin SV, Simple Fabriik Protocol for Tokens (SFP). Protokół ma być prosty, łatwy do zintegrowania z portfelami i „szczególnie dobry w przypadku zastosowań biznesowych”. Tokeny SFP są oparte na płatnościach i wymagają przypisania każdego zasobu do takiej poczty. Money Button to największa platforma do korzystania z Bitcoinów w oparciu o płatności Paymail, a Fabriik, który niedawno nabył Money Button, uruchomił tę aktualizację z możliwością wysyłania tokenów SFP między adresami płatności. Możliwość wysyłania tokenów na BSV do nazw czytelnych dla człowieka jest wielką zaletą w stosunku do innych łańcuchów, które nadal wymagają używania brzydkich adresów.

SFP jest oparty na UTXO, a jednocześnie jest scentralizowany. Tokeny są śledzone za pomocą niestandardowych skryptów blokujących i adresów, ale można je wdrożyć w taki sposób, że dla każdej transakcji istnieje osoba autoryzująca. Jednak tokeny mogą być swobodnie wymieniane między MoneyButton.com Płatności bez takich ograniczeń. „Scentralizowany” aspekt SFP może się nieco wyłączyć, ponieważ boom DeFi nadal zyskuje przyczepność na innych łańcuchach, ale korzyści płynące z prostoty przemówią do szerokiego grona użytkowników.

Osoba autoryzująca musi zatwierdzić każdą transakcję; w związku z tym ten protokół symboliczny nie cierpi z powodu problemu „Powrót do Genesis” kosztem uniemożliwienia otwartego handlu między uczestnikami. Fałszowanie nie jest problemem, ponieważ osoba autoryzująca musi podpisać dane wejściowe dla każdej transakcji.

Protokół zezwala na dodatkowe reguły nakładane przez autoryzującego, takie jak adresy na czarnej liście, zamrażanie tokenów oraz wybijanie lub spalanie tokenów. Reguły te można by zaimplementować na SFP bez zmiany jego protokołu – co jest zaletą w porównaniu z niektórymi innymi obecnie dostępnymi na Bitcoin SV, które muszą mieć ustalone wszystkie zasady, gdy token jest wybijany. Podobnie jak inne protokoły, SFP osadza niektóre metadane w skrypcie wyjściowym, takie jak wersja protokołu, identyfikator zasobu Paymail, adresy właściciela / autoryzującego wraz z niestandardowym skryptem blokującym:

SFP przyjmuje podejście uproszczonego protokołu płatności do wysyłania transakcji, to samo podejście, które Money Button i HandCash wdrożyły w swoich płatnościach peer-to-peer w marcu 2020 r. Dzięki podejściu „p2p” odbiorcy muszą zweryfikować swoje transakcje. Kompromisem jest to, że tokenów nie można wysyłać prawdziwie p2p bez zaufanej strony trzeciej, która pomoże w weryfikacji.

Dokumentacja podkreśla, że „żaden protokół tokenów nie jest wymuszany w łańcuchu bloków” (tj. Wymuszany przez górników) i ważne jest, aby powtórzyć, że jest to przypadek bez wyjątku. Poruszyłem ten temat w moim artykule na temat konwencji nazewnictwa w kontekście protokołów drugiej warstwy. Wymóg weryfikacji pomaga w skalowalności, ponieważ „scentralizowany” serwer może szybko zweryfikować i dowiedzieć się, kto używa ich tokenów, bez konieczności skanowania całej księgi. Taka architektura jest korzystna dla emitenta, ponieważ ma on pełną kontrolę i umożliwia obserwację transakcji z lotu ptaka. Inne protokoły tokenów mogą stosować podobne podejście, udostępniając to oprogramowanie jako usługę. Ten aspekt jest przydatny w kontekście ciągłej znajomości Poczty Płatnej posiadaczy danego tokena, w celu ich wypłaty (dywidendy lub udziału w przychodach), przyznania specjalnego dostępu do usług lub wydania większej liczby tokenów. Na ten temat:

SFP ma zezwolenie, więc firma Fabriik może zablokować tokeny z dowolnego powodu, który może stanowić zagrożenie dla emitenta.

Nie istnieje jeszcze interfejs użytkownika do tworzenia tokenów (być może dla uprawnień), ale firma Fabriik zaktualizowała dokumentację MoneyButton, jak to zrobić, więc przy odrobinie kodowania każdy może dziś wybić swoje tokeny SFP.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/fabriik-launches-simple-fabriik-protocol-for-tokens/


Author: BitcoinSV.pl
CEO