FCA ujawnia niezarejestrowaną firmę kryptowalutową, 199 firm otrzymuje licencje w UK

Brytyjski organ nadzoru finansowego wydał publiczne ostrzeżenie przeciwko niezarejestrowanej firmie, która oferuje usługi handlowe w walutach cyfrowych. Platforma znana jako Dalsari oferuje również handel indeksami, akcjami i towarami. W swoim ostrzeżeniu Financial Conduct Authority stwierdził: „Uważamy, że ta firma świadczy usługi lub produkty finansowe w Wielkiej Brytanii bez naszego zezwolenia”.

Regulator wezwał opinię publiczną do „szczególnej ostrożności w kontaktach z tą nieupoważnioną firmą”. Dalsari twierdzi, że ma siedzibę w Londynie, co obiecuje użytkownikom bezpieczeństwo, stabilność i spójność. Na swojej stronie internetowej firma podała, że ​​codziennie obsługuje 422 użytkowników i ma łącznie 1,2 miliona użytkowników. Jego użytkownicy mogą handlować najważniejszymi walutami cyfrowymi, w tym BSV, Ether, BTC i Litecoin. Mogą również handlować złotem i najlepszymi akcjami, w tym Apple i Alphabet. Minimalna wpłata na konto standardowe wynosi 250 €.

Watchdog przypomniał inwestorom, że przed zainwestowaniem powinni sprawdzić, czy firma ma licencję FCA. Ponadto muszą zgłaszać wszystkie oszukańcze firmy do FCA, aby umożliwić regulatorowi podjęcie działań egzekucyjnych. Najnowsze ostrzeżenie pojawiło się, gdy nowy raport ujawnił, że 199 firm zajmujących się cyfrową walutą otrzymało w zeszłym roku licencję FCA. Jak wynika z raportu Business Insider, były to operatorzy bankomatów i giełdy walut cyfrowych. Obejmowały one zarówno gigantów, jak Fidelity i Revolut, jak i mniejsze lokalne firmy.

Jonathan Rowland, dyrektor generalny londyńskiego trybu uruchamiania waluty cyfrowej, uważa, że ​​liczby odzwierciedlają wzrost zainteresowania walutą cyfrową. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają duże zapotrzebowanie na waluty cyfrowe, powiedział. Dodał, że Wielka Brytania jest w doskonałej pozycji, aby skorzystać z obecnego boomu na waluty cyfrowe. FCA przyznało 102 firmom tymczasowe zezwolenie. Jak dotąd w pełni zatwierdził tylko trzy firmy oferujące usługi w zakresie cyfrowej waluty – Ziglu, Gemini i Archax. W zeszłym roku regulator z zapałem rozprawiał się również z oszustwami związanymi z cyfrową walutą. Według londyńskiej kancelarii RPC w zeszłym roku wszczęła 52 dochodzenia w sprawie firm zajmujących się cyfrową walutą. Jednak może to wynikać z braku zasobów, uważa kancelaria. Sam Tate, partner w firmie, powiedział IFA Magazine, że w branży toczy się o wiele więcej spraw karnych, ale FCA nie ma zasobów, aby zająć się nimi wszystkimi. „Jeśli FCA osiągnęła punkt nasycenia teraz i może zajmować się tylko 50-60 przypadkami kryptowalut rocznie, to ile przypadków nie zostanie zbadanych po ustąpieniu obecnego szaleństwa kryptowalut. Departament Skarbu musi zapewnić, że FCA będzie w stanie nadążyć za tą eksplozją działalności – czy to niewłaściwej sprzedaży, sprzedaży pod presją, czy jawnego oszustwa ”.

Tate podkreślił ponadto, że waluty cyfrowe nie są już ograniczone do młodych i znających się na technologii inwestorów. Starsi inwestorzy również wpadają w szał i ta grupa jest bardziej narażona na utratę pieniędzy. Badanie FCA wykazało, że 22% inwestorów w walutę cyfrową w Wielkiej Brytanii ma powyżej 55 lat, w porównaniu z 7% w poprzednim roku. Co bardziej niepokojące, okazało się, że 11% inwestorów fałszywie wierzy, że są chronieni przed stratą w przypadku załamania się ich cyfrowych walut.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/fca-exposes-unregistered-trading-firm-as-199-new-firms-receive-licenses/


Author: BitcoinSV.pl
CEO