Bitcoin SV : tworzenie tokenów, ale nie tokenmania

Bitcoin SV to najlepsza na świecie platforma do tworzenia cyfrowych „tokenów”. Skaluje się bez ograniczeń, jest szybki i tani, a podstawowe zasady protokołu nie mogą się zmienić. Aby Bitcoin mógł osiągnąć postęp na poziomie przedsiębiorstwa, ważne jest, aby najpierw rozważyć poważne przypadki użycia tokenów. BSV ma platformy takie jak Tokenized, Elas, sCrypt, a teraz SFP (Simple Fabriik Protocol) firmy Fabriik do tworzenia tokenów dla wszystkiego, co mogłoby (i powinno) być reprezentowane cyfrowo.

Na ostatniej konferencji CoinGeek widzieliśmy eksperymentalne prezentacje pokazujące, jak tokeny mogą być używane z koncepcją rzeczywistości rozszerzonej Omniscape firmy Transmira, a RelayX wykorzystał protokół Run do stworzenia USDC, pierwszego „stablecoina” BSV. Tak jak te platformy są zaprojektowane do tworzenia przydatnych przedmiotów dla biznesu i rządu, mogą być również wykorzystywane do eksperymentowania i zabawy. Historia pokazuje nam również, że gry i nowości mogą dość szybko wymknąć się spod kontroli. Jak powiedział Jeff Goldblum w Parku Jurajskim: „Wasi naukowcy byli tak zajęci tym, czy mogą, czy nie, nie przestali się zastanawiać, czy powinni”. Innymi słowy, eksperymenty z zachowanym DNA mogą okazać się korzystne, ale budowa parku rozrywki z żywymi dinozaurami jako pierwszego projektu skierowała wydarzenia w złym kierunku. Słynny cytat Spider-Mana „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność” wywodzi się z czasów rewolucji francuskiej, a nawet Biblii.

Technologia Bitcoin zapewnia użytkownikom wielką moc – aby Bitcoin SV odniósł prawdziwy sukces, programiści powinni upewnić się, że ich dzieła prezentują najlepsze cechy.

Mini tokenmania

Biorąc pod uwagę nieskończone możliwości, jakie oferuje technologia Bitcoin i chęć entuzjastów do eksperymentowania, budowania czegoś nowego, a może nawet tworzenia dobrze znanego przedmiotu kolekcjonerskiego, łatwo zrozumieć, dlaczego wielu było podekscytowanych myślą o stworzeniu nowych tokenów w protokole SFP firmy Fabriik. Dzięki SFP możliwość tworzenia nowych zasobów tokenizowanych w łańcuchu bloków BSV stała się jeszcze bardziej dostępna. Społeczność Bitcoin (i szersza społeczność blockchain) ma również historyczną tendencję do tworzenia szumu i spekulacji wokół zbywalnych aktywów cyfrowych – coś, co doprowadziło do nieformalnego handlu eksperymentalnymi tokenami Shuacoin Joshua Henslee za ponad 100 USD na Twetch w tym tygodniu. To zabawne, ale łatwo jest zobaczyć, jak te tendencje mogą zostać wykorzystane przez złych aktorów lub nieodpowiedzialne podejście do tworzenia tokenów. W świecie Ethereum wszystko zmieniło się z CryptoKitties (fajna gra) do 140 000 wirtualnych tokenów kotów w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

bitcoin-creating-tokens-but-not-tokenmania-1

U podstaw tego leży przekonanie, że każdy zasób cyfrowy może w jakiś sposób mieć wartość pieniężną lub kolekcjonerską. To pojęcie jest starsze niż Bitcoin i było powszechne w grach z systemem zamkniętym, takich jak World of Warcraft, Second Life… a nawet Roblox.

W rzeczywistości ludzka skłonność do zbierania przedmiotów sięga znacznie dalej. Wystarczy spojrzeć na jakąkolwiek poważną kolekcję znaczków, dzieł sztuki, motyli lub monet… lub dzieciaki z kapusty, trampki i niemowlaki. Aby uniknąć tych porównań, manii spekulacyjnych, oszustw i wszelkich przekonań, że Bitcoin nie jest poważny, ważne jest, aby skupić się na tworzeniu tokenów przydatnych w świecie rzeczywistym / biznesowym. Kupony promocyjne, bilety na koncerty, punkty lojalnościowe i tokenizowane tytuły własności nie są tak zabawne, jak o kolekcjonerach, ale to są rzeczy, które sprawiłyby, że Bitcoin stałby się szerzej stosowany w przestrzeni przedsiębiorstw. Być może potrzebujemy innego słowa zamiast „tokenów”. To słowo trafnie reprezentuje tę koncepcję, ale dzięki jego przeszłym powiązaniom z ICO, pompami i spekulacjami cenowymi, może być lepiej znaleźć nazwę, która zrywa to mentalne powiązanie i wyznacza nowy kierunek, który jest unikalny dla Bitcoina. Albo możemy po prostu trzymać się „tokena” i dalej budować. Ale podczas tworzenia tokenów lepiej pomyśleć o sprzedaży przydatnych koncepcji firmom, niż tokenom indywidualnym. Bitcoin SV to więcej niż gra i pusta spekulacja.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitcoin-creating-tokens-but-not-tokenmania/


Author: BitcoinSV.pl
CEO