Ustawodawcy będą traktować priorytetowo branżę cyfrowych walut

Ustawodawcy mają teraz zachętę do tworzenia ram prawnych wokół branży blockchain i walut cyfrowych. Wcześniej obie branże były pełne pierwszych użytkowników, entuzjastów i technologów, którzy rozumieli, jak technologie blockchain odegrają kluczową rolę w przyszłości świata. W tamtym czasie branża waluty cyfrowej miała zaledwie kilka lat i albo nie była na radarze dla organów regulacyjnych, albo uważali, że sektor ten jest zbyt nieistotny, aby wydać na niego swoje zasoby. Ale teraz branża, podobnie jak jej uczestnicy, uległa zmianie. Obecnie jest dużo więcej tradycyjnych przedsiębiorstw bankowych, finansowych i fintech. W ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy, jak firmy takie jak Tesla, BNY Mellon i Mastercard ogłaszały, że w pewnym zakresie zaangażują się w branżę blockchain i waluty cyfrowe.

Potrzebne są przepisy

Ponieważ starsze przedsiębiorstwa wchodzą masowo na rynek blockchain i waluty cyfrowej, prawodawcy nieuchronnie nadadzą obu branżom pierwszeństwo.

Hester Peirce, komisarz w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, niedawno skomentowała tę sprawę, mówiąc, że starsze firmy wchodzące na rynek „zwiększają pilność podjęcia przez nas działań w tej dziedzinie, aby zapewnić większą jasność”. Instytucje, które widzimy wchodzące do branży, mają setki milionów użytkowników na całym świecie, co powiedziawszy, regulatorzy mają większy motyw do tworzenia wytycznych, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy sektor blockchain i waluty cyfrowej miał znacznie mniej uczestników. Dostawcy tradycyjnych usług, których widzimy, wkraczają w kosmos, mają duży wpływ na swoje sektory, korzyści skali i możliwość wpływania na życie wielu ludzi, więc prawodawcy z pewnością wprowadzą przepisy, które najlepiej chronią konsumentów.

Kiedy nadejdzie zmiana?

Wraz z nową administracją w Stanach Zjednoczonych, USA prawdopodobnie zobaczą te wytyczne regulacyjne raczej wcześniej niż później. „Nie chodzi tylko o to, że od jakiegoś czasu pojawiają się apele o jasność i że nowa administracja daje szansę na świeże spojrzenie, ale jest to również moment, w którym wydaje się, że inni na rynku również nabierają świeżego spojrzenia” – powiedział Peirce. Janet Yellen, sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych powołana przez Bidena, wydała już kilka oświadczeń dotyczących technologii blockchain i waluty cyfrowej.

Jej oświadczenia odzwierciedlają ideę, że technologia blockchain może poprawić wydajność wielu obecnych systemów na świecie, jednak wspomina również, że jest ostrożna, jeśli chodzi o walutę cyfrową, ponieważ niektóre były wykorzystywane w przeszłości do „nielegalnego finansowania”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/lawmakers-will-prioritize-the-digital-currency-industry/


Author: BitcoinSV.pl
CEO