Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

18 kwietnia 2021

Tajski regulator chce zabezpieczyć inwestorów cyfrowych walut przed stratami

Tajlandzki organ nadzorujący papiery wartościowe stara się zabezpieczyć inwestorów walutowych przed ogromnymi stratami spowodowanymi brakiem wiedzy o rynku. Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma w tym miesiącu przeprowadzić publiczne przesłuchanie, aby określić, jakich kwalifikacji potrzebują handlowcy, zanim wejdą do branży walut cyfrowych.

Tajski rynek waluty cyfrowej rozwijał się w ostatnich miesiącach w szybkim tempie. Nowi inwestorzy są na rekordowym poziomie, ciesząc się zainteresowaniem regulatora. Sekretarz generalny SEC Ruenvadee Suwanmongkol powiedziała niedawno, że uważa, że ​​strażnik musi wkroczyć, aby chronić inwestorów. Jak donosi lokalna gazeta Bangkok Post, regulator uważa, że ​​te kwalifikacje zapewnią handlowcom „wystarczające bufory finansowe, aby wchłonąć ryzyko związane ze zmiennymi wahaniami cen”. Suwanmongkol ujawnił, że zainteresowanie SEC pojawiło się po eksplozji rynku tajlandzkiego w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Ponadto minister finansów Tajlandii Arkhom Termpittayapaisith polecił regulatorowi ochronę inwestorów wchodzących na rynek. W grudniu 2020 r.kup netto aktywów cyfrowych podwoił się do 1,1 mld THB (37 mln USD) z 500 mln THB (16,7 mln USD) w listopadzie. W styczniu nieznacznie wzrosła, osiągając 1,2 mld THB (40 mln USD). Jak donosi gazeta, w ciągu pierwszych ośmiu dni lutego liczba ta przekroczyła już 400 mln THB (13,36 mln USD). Od 1 stycznia do 8 lutego całkowity wolumen obrotu na rynku tajskim wyniósł 130 miliardów THB (4,3 miliarda USD).

SEC podała również, że liczba nowych rachunków wzrosła o 124 000 w ciągu pierwszych ośmiu dni miesiąca. Obecnie na tajskim rynku walut cyfrowych jest 594 000 aktywnych traderów. Ruenvadee stwierdził: „Kryptowaluty wiążą się z wysokim ryzykiem dla inwestorów. Aby ograniczyć ryzyko, powinniśmy ustanowić pewne kryteria oceny, takie jak wiek, doświadczenie handlowe i poziom dochodów lub majątku. Te limity istnieją już w przypadku obligacji o wysokiej rentowności, które są dostępne tylko dla niektórych typów inwestorów ”. Uważa, że ​​handlowcy muszą mieć wystarczającą wiedzę, zanim zagłębią się w waluty cyfrowe. Uważa, że ​​oprócz tego, że jest dobrze poinformowana, powinni być na tyle zamożni, aby zrównoważyć wszelkie straty, jakie ponoszą z tytułu walut cyfrowych. Uczestnicy rynku tajlandzkiego sprzeciwili się poglądowi regulatora, który spowodowałby, że waluty cyfrowe byłyby poza zasięgiem obywateli o niskich dochodach. Jak stwierdził Suppakrit Boonsat, regulator powinien trzymać się wyeliminowania nieczystej gry na rynku.

Boonsat, który jest szefem Thai Digital Asset Association, uważa, że ​​inwestorzy powinni mieć możliwość uczenia się przez doświadczenie. W ramach osobnego działania SEC wydała nowe regulacje dla zarządzających aktywami w kryptowalutach, które wejdą w życie 24 lutego. Będą one wymagać od takich menedżerów uzyskania licencji przed rozpoczęciem praktyki na rynku tajskim. „Chociaż mogli działać, zanim firmy zostały uregulowane na mocy rozporządzenia Ministerstwa Finansów z 27 listopada 2020 r., Wszyscy zarządzający lub doradcy funduszy aktywów cyfrowych, którzy chcą kontynuować swoją działalność, muszą składać wnioski do SEC w wyznaczonym terminie” – stwierdził organ nadzorujący.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/thai-regulator-wants-to-cushion-digital-currency-investors-against-losses/