Rekordowa liczba koparek ASIC importowanych do Rosji: raport

Według Kommersant, niezidentyfikowany klient BitRiver wysłał ostatnio około 20 000 górników ASIC do zakładu wydobywczego firmy na Syberii. Szacunkowa wartość sprzętu do wydobywania nagród blokowych wynosi od 40 do 60 milionów dolarów. Całkowita moc wydobywcza importowanego sprzętu wynosi 70 MWh dodatkowej mocy mieszającej w sieci BTC w obliczu ogromnego wzrostu cen na rynku finansowym BTC.

Klient dostarczył sprzęt górniczy w grudniu ubiegłego roku 14 ciężarówkami. Cały sprzęt pochodzi z Azji. Założyciel i dyrektor generalny BitRiver, Igor Runets, powiedział Kommersantowi, że pracownicy centrum danych natychmiast go skonfigurowali i uruchomili w celu wydobycia BTC. BitRiver nie ujawnił dokładnej nazwy dostawcy sprzętu ani specyfikacji importowanego sprzętu. Najprawdopodobniej zakupiono nowoczesne serwery ASIC. Runets powiedział, że uruchomił osobny hangar dla klienta jako oddzielne centrum danych trzeciego poziomu w Brack.

Obserwatorzy branży nazywają tę przesyłkę największą pojedynczą partią dla Federacji Rosyjskiej. Według niektórych szacunków sprzęt może zapewnić trzy miesiące pracy na rynku wydobycia blockchain w Rosji, miesiąc w USA i Kanadzie lub tydzień w Chinach. Rosja zajmuje obecnie trzecie miejsce na świecie pod względem wydobycia waluty cyfrowej ze względu na niską cenę energii elektrycznej i nadwyżki mocy. Odpowiada za 6,9% globalnej zdolności wydobywczej blockchain. Przyszłość krajowego sektora wydobywczego blockchain pozostaje niepewna, ponieważ nie ma jasnych ram regulacyjnych dla branży.

Rosyjska ustawa o cyfrowych aktywach finansowych (DFA) powstała na początku roku. Jak dotąd omija działania górników z nagrodami blokowymi, skupiając się zamiast tego na wydawaniu tokenów. To luźne niedopatrzenie może łatwo zmienić się w przyszłości. Eksperci zauważają, że tajemniczy klient prawdopodobnie miał „pozwolenie na wysokim poziomie”, zanim zdecydował się zaryzykować import i rozmieszczenie sprzętu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/record-number-of-asic-miners-imported-into-russia-report/


Author: BitcoinSV.pl
CEO