Kirgistan udzieli licencji na cyfrowe wymiany walut, aby chronić inwestorów

Kirgistan chce formalnie uregulować swój przemysł waluty cyfrowej, zaczynając od systemu licencjonowania giełd. Krajowy bank centralny ujawnił niedawno, że uważa, że ​​posunięcie to ochroni inwestorów przed oszustami i zapewni integralność rynku.

Narodowy Bank Republiki Kirgiskiej ogłosił to niedawno, jak donosi lokalny serwis informacyjny Tazabek. Uważa, że ​​dzięki nowemu reżimowi będzie w stanie zaoferować inwestorom taką samą ochronę, jaką cieszą się podczas transakcji na rynku walutowym. Wszystkie platformy Forex są licencjonowane przez bank. Daje to inwestorom pewność, że ich pieniądze nie są zagrożone. „Celem NBKR jest stworzenie warunków dla klientów, obywateli Republiki Kirgiskiej. Jeśli chcesz kupić Bitcoiny – po prostu idziesz do kantoru, płacisz pieniądze i masz gwarancję tych Bitcoinów ”, powiedział przewodniczący NBRK Tolkunbek Abdygulov. Dodał: „Dzisiaj sprzedajesz somy, kupujesz dolary – jeśli kantor ma licencję od NBKR, nie ma ryzyka utraty pieniędzy. Istnieje cel, aby zrobić to samo w przypadku kryptowalut ”.

Nawet gdy w końcu wprowadzi licencje, nadal chce, aby inwestorzy byli ostrożni podczas inwestowania w waluty cyfrowe. Podobnie jak wiele innych banków centralnych ostrzegał przed stałą zmiennością cen. Abdygulov przypomniał inwestorom, że chociaż będą się cieszyć, gdy BTC osiągnie 50 000 USD, powinni być również gotowi na poniesienie strat, gdy spadnie do połowy tej ceny. NBRK od ponad miesiąca pracuje nad regulacjami dotyczącymi waluty cyfrowej. Jak donosi CoinGeek, strażnik ogłosił w zeszłym miesiącu, że pracuje nad dwoma projektami ustaw dla branży.

Wezwał zainteresowane strony do podzielenia się swoimi przemyśleniami przed 21 lutego, kiedy okno się zamknie. Ustawodawstwa oficjalnie uznają cyfrowe wymiany walut, wymagając procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Giełdy będą musiały zacząć płacić podatki. Ustawy zdefiniują również zasoby cyfrowe jako przedmioty praw obywatelskich. NBRK od dawna deklaruje, że jego celem jest „tworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju nowych technologii na rynku, minimalizowanie związanego z nimi ryzyka i ochrona praw konsumentów”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/kyrgyzstan-to-license-digital-currency-exchanges-to-protect-investors/


Author: BitcoinSV.pl
CEO