Co BTC pompowane Tetherem i mające 90% zasobów na kilku portfelach (funduszy inwestycyjnych) ma wspólnego z walutą wolności ?

Stało się BTC odleciał i 99% przysłowiowych Kowalskich nie postrzega go jako inwestycja i cyfrowej waluty wartej zainteresowania w celach inwestycyjnych. A na pewno w celach użyteczności i funkcjonalności – To zabawka dla Funduszy inwestycyjnych i banków…

Propozycja z naszej strony – wyodrębnić rynki i podzielić na rynek BTCUSD (Tethera niech zabiorą ze sobą) i kryptowaluty realizujące projekty i budujące społeczności. BTC przestał być reprezentantem ludu i jest wyłącznie dziś reprezentantem Tethera i Funduszy inwestycyjnych. Nie ma nic wspólnego w walutą wolności i oddolnym ruchem kryptograficznym.

Cena Bitcoina przekroczyła we wtorek po raz pierwszy w historii 50 000 USD, kontynuując gwałtowny wzrost, ponieważ główne firmy wydają się inwestować w BTC. Według danych Coin Metrics, największa na świecie waluta cyfrowa pod względem wartości rynkowej wzrosła o ponad 3%, osiągając rekordowy poziom 50 487 USD około godziny 7:30 czasu wschodniego. Później spadł poniżej progu, notując 0,2% wyższy przy cenie 48,760 USD. Bitcoin zyskał na popularności dzięki wiadomościom o dużych firmach, takich jak Tesla i Mastercard, pokazujących wsparcie dla BTC.

Tesla w zeszłym tygodniu ujawniła, że kupiła bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów i planuje przyjąć cyfrową monetę jako płatność za swoje produkty, podczas gdy Mastercard zapowiedział, że otworzy swoją sieć dla niektórych walut cyfrowych. PayPal i BNY Mellon również poczyniły duże posunięcia, aby wspierać BTC.

Wykorzystanie przez Teslę korporacyjnej gotówki do zakupu bitcoinów wywołało spekulacje na temat tego, czy inne duże firmy pójdą w ich ślady. Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, powiedział CNBC w zeszłym tygodniu, że firma dyskutowała, ale „szybko odrzuciła” pomysł zakupu bitcoina, ale rozważa, czy zaakceptować kryptowaluty jako formę płatności. Wydarzenia te doprowadziły wielu inwestorów kryptowalut do przekonania, że ostatnia hossa różni się od poprzednich rajdów. Bitcoin poszybował w górę do prawie 20000 dolarów pod koniec 2017 roku, zanim stracił ponad 80% swojej wartości w następnym roku. Zwolennicy bitcoina twierdzą, że podczas gdy bańka w 2017 roku była napędzana przez spekulacje detaliczne, obecny cykl jest napędzany przez popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych.

„Myślę, że bitcoin jest dziś znacznie stabilniejszą klasą aktywów niż trzy lata temu” – powiedział we wtorek programowi CNBC „Street Signs Asia” Michael Saylor, dyrektor generalny firmy MicroStrategy zajmującej się oprogramowaniem dla przedsiębiorstw. „Kiedyś był zdominowany przez lewarowanych handlowców detalicznych… na rynkach międzynarodowych z dużą dźwignią”.

MicroStrategy i Square, firma fintechowa Jacka Dorseya, trafiły na pierwsze strony gazet w zeszłym roku po przyjęciu niezwykłej strategii wykorzystywania gotówki korporacyjnej do zakupu bitcoinów. „Myślę, że od marca 2020 roku zaczęły pojawiać się instytucje i myślę, że w 2021 roku ten trend się utrzyma” – dodał Saylor. „Są entuzjaści bitcoina jako środka wymiany, ale osobiście uważam, że ważnym przykładem użycia jest magazyn wartości”.

MicroStrategy odnotowało ponad siedmiokrotny wzrost kursu akcji od czasu pierwszego zakupu bitcoina w sierpniu. Firma ogłosiła we wtorek, że zaoferuje 600 milionów dolarów w obligacjach zamiennych na zakup większej ilości bitcoinów.

Pojawiły się spekulacje, że MicroStrategy zaoferowało plan zakupu bitcoinów Tesli po wymianie na Twitterze między Saylorem i Elonem Muskiem na temat dokonywania „dużych transakcji” z BTC. Mimo to sceptycy postrzegają bitcoin jako spekulacyjny zasób i martwią się, że może to być jedna z największych baniek rynkowych w historii. Ekonomiści tacy jak Nouriel Roubini twierdzą, że bitcoin i inne kryptowaluty nie mają żadnej wewnętrznej wartości. Niedawna ankieta Deutsche Bank wykazała, że ​​inwestorzy postrzegają bitcoin jako najbardziej ekstremalną bańkę na rynkach finansowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.cnbc.com/2021/02/16/bitcoin-btc-price-hits-50000-for-the-first-time.html


Author: BitcoinSV.pl
CEO